Soru
…idrar yolu enfeksiyonu oluyor @burcu_aydaa1 enfeksiyon neden olur enfeksiyon tedavisi idrar kötü kokuyor idrar yaparken kötü koku idrar yolları enfeksiyonu idrar yolu enfeksiyonu idrar yolunda yanma işlerken acıma sürekli hastalanmak vajina enfeksiyon vajina kokuyor enfeksiyona yatkın olabilirsin yada artık kronik hale gelmiştir.

Soru
…sorun sevgilimdemi neden her yaptığımızda böyle oluyor tedavisi yokmu ilaç kullanıyorum sonra yine geliyor sevgilimle sevişince idrar yolu enfeksiyonu oluyorum @kiwi97 idrar yolu enfeksiyonu idrar yolunda yanma işerken acıyor vajinada tahriş vajinada yanma merhaba, genelde idrar yolu enfeksiyonları doğum sırasında anneden bulaşarak bebeğe…

Soru
Yine doktora gittiğimde vulvodini yani vajina depresyonu olduğumu bu durumun tedavisi olmadığını ara sıra meydana gelebilirmiş. kesin olarak tedavisi yoktur. tabi fazlaca soğuk kompres uygulamak üşütmeye ve idrar yolu enfeksiyonuna sebep olabilir.

Soru
şimdi sebebini anlamaya çalışıyorum, hemen adet sonrası seks yaptık diye enfeksiyon mu kaptım, sprey kullandık diye mi oldu, anal da yapmıştık analdan olabilir mi ? …yaşamış olabilirsin ürolojiye sor geçmezse cildiyeye git eğer dermatit olduysa geçmiş olsun tedavisi yok kalır öyle @Eros750 birden fazla faktör bir araya gelmiş.

Soru
eğer böyle ise tedavisi mümkün, lakin doktora giderek test yaptırmanız ve buna göre doktorun vereceği ilaçları kullanmanız gerekir. bunun dışında eğer korunduysanız muhtemelen ten teması esnasında cilt yüzeyinden geçen mantar benzeri bir enfeksiyon almış olma ihtimaliniz daha yüksektir.

Soru
@Kbrs selam, bazı kimyasal ürünler var ancak bunlar istek azaltmak için değil farklı rahatsızlıkların tedavisi için kullanılıyor. vajinal akıntı için bir doktora gidin bu tip akıntılar sadece cinsel istekten değil enfeksiyon gibi durumlarda da olabilmekte.