testiküler hipofonksiyon hipogonadizm bozukluğu tedavisi

Soru

merhaba, ben doktora gittim testiküler hipofonksiyon bozukluğu tanısı konuldu 2 yıldır ovıtelle iğne kullanıyorum. bu iğneleri daha ne kadar kullanacağım veya farklı bir ilaç daha verecek mi doktor ? bu hastalığın tedavisinde bilgisi olan var mı lütfen yardımcı olur musunuz ?

Cevaplar ( 4 )

  1. merhaba, bu tip sorunlarda tedavi yöntemi olarak doktorlar ve endokrinologlar ortak bir şekilde çalışmaktadır. tedavisi hormon ve ilaç takviyeleriyle gerçekleştirilmekte ve bu süre kişinin bünyesindeki sorunların düzene girmesi ile doğru orantılıdır. kimisinde 1 yıl kimisinde 5-10 yıl bile olabilir. ilaç tedavisi bütün hastalarda aynı sonucu vermez. bunu etkileyen en önemli kriterler tedaviye başlandığında kişinin mevcut durumu ve tedavi sürecindeki gelişmeler ve ilerleme durumudur. anlayacağınız size doktorunuz dahi şu gün şu saate bitecek diyemez, gelişmeler ve ilerleme durumuna göre takip ederek zaman içinde eğer beklenen olması gereken değerler yakalanabilmişse artık çokta gerek yok 3-5 haftaya tedaviyi sonlandırabiliriz de diyebilir. sizinle aynı sorunu yaşayan kişilerle aynı tedavi süresi uygulanmaz, herksin süreci kendine özeldir, ali veli de aynı sorunu yaşamış 3 yıl kullanmış bitmiş, o zaman bende 3 yıl kullanırım diyemezsiniz. sabırla doktor ne diyorsa bu süreci sürdürmenizde fayda var. ayrıca internete girip bu şekilde anlamsız sorular sormayın, aksine bolca yanlış bilgi ile karşılaşır hataya düşersiniz. internet sağlık kurumu değildir, internette bilgi, tedavi yada çözüm yok bunu iyi bilin. tek muhatabınız tedavinizi olduğunuz doktordur. bilgi almak için merak ettiklerinizi doğru şekilde öğrenmek için sadece ona sorun. geçmiş olsun dileklerimizle.

    • bende bunlara anlam veremiyorum, bu işin uzmanı, doktoru, profesörü varken yıllarca bu konuda eğitim almış deneyim kazanmışlarken, ne diye internete gelip dolandırıcılarn, yalancıların, sahtekarların, colukçocuk bebelerin olduğu yerlere gelip bir çare bulmayu umuyorlar. aksine trolleyip dalge geçiyor, yalan ynalış cevaplar verip yanlış yönlendiriyolar, üstüne onlara inanıp yok yere sağlığını daha beter bozacak işler yapıyorlar. @erim beyin dediği gibi mesela şimdi biri çıkıp dese ki bilader ben 2 yıl kullandım bıraktım geçti bırak artık boşuna kullanma, ne yapacaksınız ona inanıp tamam ya madem o bırakmış, bende atıyorum iğneleri kullanmam daha da düzeldim artık mı diyeceksiniz kendi kendinize. yok başka bir çıkar derse ben 10 yıl kullandım ne olacak onu mu dinleyecelksiniz sizde 10 yıl kullanacakmısınız, bşaka biri çıksa ben başka bi marka iğne kullanıyorum yanına bununda yapıyorum dese ona inanıp onun dediğini mi yapacaksınız ? cidden mantıklı düşününce çok yanlış işler.

  2. dostum sorunlarını merak ettiklerini kendi doktoruna sorman lazım, tadavinin gidişatına göre bunları ancak doktorun yanıtlayabilir. yoksa internette her türlü saçmalık var, sana uydurma atmasyon cevaplar verirler, tabi bu cevaplarda hiç bir işine yaramaz. üstüne bunlara inanırdan fayda değil zarar da görürsün.

  3. doktor doktor doktor mutlaka doktor. öyle internette yalan dolanın bol olduğu yerde çözüm aramayın. doktor hastanede, internette değil. internette ancak dolandırıcılara rastgelirsiniz.

Bir cevap bırakın