yeni evliyim vajinismus tedavisi olmam gerekiyormuş

Soru

merhaba arkadaşlar. vajinismus sorunum için burada yaşamış yada tadavi olanlar varsa deneyimlerini aktarabilir mi diye yazdım ? çünkü yeni evliyim, ilk başlarda sorun yok gibiydi sonraları sorun gittikçe derinleşti. eşim bu süreçte kasıtlı yapıyorsun abartıyorsun, inanmıyorum sana diye tavır yapıyor, inan elimden gelmiyor benim yerimde olsan anlardın diyorum yine uyduruyorsun diyor kızıyor. sonunda eşimle doktora gittik, doktor sorunun vajinismus olduğunu ve tedavi olmadan cinsel hayatımın olmayacağını söyledi. bu durumdan sonra eşim daha çok sinirlendi git tedavi ol, sorun sende deyip tavır yaptı. biraz araştırdım bu süreçte çiftlerin birlikte tedaviye katılım göstermesi gerekir diyorlar. nasıl olacak eşim olmadan ben tedavi olabilir miyim ? şimdiden teşekkür ederim.

Cevaplar ( 3 )

  1. eşiniz evlilik akdi nedir, iyi gün kötü gün, bunlardan bihaber bir adam(!) sanırım. doktora gitmişsiniz, tanı koyulmuş. bundan sonra eşinizin size destek olması gerekirken sizi yüzüstü bırakması çok cahilce ve duyarsızca bir davranış. bir şekilde aklını başına alıp sizinle tedaviye eşlik edecek. hem vajinismusun altında psikolojik etkenler çokça bulunmakta. onun desteği sizin hastalığınızı yenmenizde olumlu etkisi olacaktır. geçmiş olsun.

  2. eşinin yaptığı çok hadsiz ve saygısız bir hareket. @bluewave dediği gibi iyi günde kötü günde birlikte diye söz vermedimi beyfendi, şimdi niye istediği olmayınca çamurculuk yapıyor. yardım ve destek olması gerekirken kolaya kaçıp sıyrılıyor. bne hiç bir yerde kadın bu işi kendi başına halledebilir diye okumadım. çiftler birlikte seanslara katılır ve birlikte aşama kaydetmek için çaba gösterirler. kusura bakmayın oküzlüğü bıraksın adam olarak gereğini yapsın, keyfini yapmak için eskort değil, hayatı paylaşmak için bir eş aldı, aklını başına toplasın şevkatlı davransın.

  3. çok saygısızca bir tavır. bir erkek eşine bunu asla dememeli. hayat müşterek bu gibi sorlarda bir birine destek olmaları gerekiyor. eşinizin tutumu yanlış, tamamen bireysel davranıyor. birlikte tedaviye katılım göstemeniz laızm. git teavi ol gel demesi hoş değil.

Bir cevap bırakın