sanırım seks bağımlısıyim bunun tedavisi varmı

Soru

merhaba benim sorunum biraz farklı. maddi durumum iyi bir şirketin yöneticisiyim. 37 yaşındayım. ancak işlerimin başında durmak yerine zamparalık yapıp gün içinde birkaç farklı kadınla birlikte oluyorum. bir an tamam ama sonra yine cinsel bir doyumsuzluk oluyor. sanırım bunun artık bir hastalık olduğunu düşünüyorum. cinsellik bir yere kadar kendimden nefret etmeye başaldım. bu duruma bir çözüm varmı.

Cevaplar ( 2 )

  1. 16

    anladığım kadarı ile eğer abartmıyor sanız sizde hiperseksüalite var. bunun anlamı sekse aşırı düşkünlük. evet tespitiniz yerinde bu bir hastalık olarak, daha doğrusu bağımlılık olarak görülebilir. yurt dışında bu tip bireylerin tıpkı alkol sigara uyuşturucu gibi bağımlılıkların tedavisi için çaba gösteren guruplar olduğu gibi bu hiperseksüalite ile mücadele gurupları var. 6 aydan fazlaca bir süre tek eşli bir ilişki sürdüremeyen, çok fazla partner değiştiren sürekli arayış içinde olan kişiler bu tanımın içine giriyorlar. bu yolda eğer tedbir alınmaz bu dürtülerle mücadele edilmezse duygusuzluk, normal hayat adaptasyonu, herkesi cinsel obje olarak görme, duygularıyla onayıp aldatma, bu uğurda maddi olanaklarını çarçur edip tüketme, cinsel hastalıklar kapma, insanlara karşı güven kaybı gibi daha birçok kötü etkisi olmaya başlar. kendinden şüphe etme, kendinden tiksinme, yaşam amacını sorgulama dan daha kötü eylemlere kadar gidebilen sebeplerle karşılaşılabilir. tabi bunun yüzde yüz tedavisi olmakla birlikte iradeye bağlı olduğu için zordur. kabul etmek ve buna çözüm aramak bu uğurda çaba göstermek ilk adımdır. sonrasında cinsel terapi almak ikinci adım olacaktır. bu süreçte samimi olmanız gerçekten bunu istemeniz önemlidir. süreç içerisinde ilaçlardan destek alınabilir. uzman önerisiyle cinsel dürtüleri sınırlayan azaltan destek ürünleri de kullanılabilir.

  2. 2

    bu ne şimdi hava mı atıyor arkadaş anlayamadım. onca karıyla uğraşılır mı ben bi tanesiyle başa çıkamıyorum ömrümü yedi, sal gitsin hepsini boşver

Bir cevap bırakın