Dünyada farklı cinsel gelenekler nelerdir ?

Duyduğunuzda şaşırıp kalacağınız birbirinden ilginç hatta bu kadarda olmaz yok artık daha neler diyeceğimiz dünyada yaşayan insanların cinsellik algılarını oluşturan merakla okuyacağınız farklı cinsel ritüellerden bahsedeceğiz.

Himalayalarda yaşayan bir kabilede bir ailenin tüm erkek kardeşleri tek bir kadınla evlenir ve aynı kadını paylaşırlar. Kadın burada hangi erkek kardeşe seks eğiliminin fazla olacağını kendi belirleyebilir. kardeşlerden herhangi biri kadına şiddet veya sert davranması söz konusu değildir. Davranırsa aileden atılır.

Dünyanın en enteresan ülkelerinden biri olan Hindistanda bir kabilede ise gençlere yönelik seks, kabile dansı ve müzik öğretilen bir festivalleri bulunur. Kadınlar her gece başka bir erkekle seks için cinsel ilişkiye girebilirler. Hamilelikten korunmak için bitkilerden yapılan doğum kontrol suyu içerler.

Bazı ülkelerde ise yeni evlenen damat ve gelin ilk gecelerinde yalnız değiller ! Aile üyeleri onların gerdek gecesini izliyorlar. Hatta uzak doğu ülkelerinin birinde ise yeni evlenen gelin düğün gecesi bittikten sonra damadın bir akrabası yada en yakın arkadaşıyla cinsel ilişkiye giriyor.

Afrikada bir vahşi kabilede sırf mesleği seks işçiliği olan köy köy gezen yada belli bir çevrede jigololuk yapan erkek seks işçileri vardır. Ergenliğe giren yada kocaları ölmüş olan kadınlarla cinsel ilişkiye giren ve sırtlan denilen kişiler mevcuttur. Bu durumda belli korunma yöntemleri olmayan bu kişiler gerekli korunma önlemlerini almadıkları için cinsel yolla bulaşan hastalıkları kadından kadına taşımaları riski oldukça yüksektir.

Bu bilgileride okumalısınız

birkaç defa farklı çiftlerle cinsellik yaşadım
çapraz giyinme ve farklı cinsel eğilimler hakkında
cinsel isteksizlik ve farklı tatmin arayışları
sürekli cinsel ilaç kullanmanın zararları nelerdir
cinsel gücü arttıracak gıdalar nelerdir ne yemeliyim ?
cinsel yönden isteksiz erkeğim bu bir sorun mu

Yorumlar ( 5 )

  1. Çok değişik şeyler varmış ciddden:-) yani resmen akıl almaz derecede

  2. Bazı ülkelerde veya toplumlarda tabu olan şeyler bazı ülkelerde veya toplumlarda normal olabiliyor.

  3. İlişki şekli bellidir aslında kültür diye bazen saçma seyler deniyolar fantaziye hayrıkı davranıylar

  4. gerdekten sonra damadın eşininn bekaretinin en yakın arkadaşı tarafından alındığı ülke tayland. zaten o ülke çok manyak bir ülke.

  5. acayip korkutucu. ne biçim gelenekler varmış okurken bile insanın içi bulanıyor.

Cevap yazın