peniste damar sertleşmesi sebepleri ve tedavisi

Soru

herkese iyi günler diliyorum, penisimde uzun vakittir geçmeyen rahatsız edici damar sertleşmesi var. gerek ereksiyon halinde gerekse değilken el ile belirgin şekilde hissediliyor ve görülüyor. üroloji uzmanına gittim ama somut bir şey söylemedi. bir krem yazdı. kullandım fayda etmedi. sorunun kaynağı ve çözümü nedir, yardımcı olursanız çok sevinirim ?

Cevaplar ( 4 )

 1. 5

  bu gibi sorunlarda ileri düzey tetkikler gerekiyor, lakin verdiğiniz bilgilere göre sorun ateroskleroz olabilir gibi geliyor. kesin sebebini bilmek imkansız, mastürbasyon yapmaktan, cinsel ilişkide penisi zorladığınız bir anda ortaya çıkabildiği gibi, sağlıksız beslenme, tansiyon, kolestrol, hareketsizlikten tutun, sigara, alkol kullanımına, son olarak vücuttaki hormonel dengesizlik düzensizlikten de kaynaklanabiliyor. bilinen kesin bir tedavi yöntemi olmadığı gibi gelecekte daha da kötü olma riski taşır. bu sebeple daha ilerlememesi için yaptığınız ne hata varsa bunun tespit edilip artık yapmıyor olmanız gerekir. zaten zorlukta burada başlıyor, neden olduğunu kesin bilemediğiniz için neyi yapmamanız gerektiğini de bilemiyorsunuz, bu sebeple doktorlar uzun bir liste verip bunları yapmayın diyorlar. sonunda hasta bunlardan bezip yeter ya ne olursa olsun diyor. eğer ki gittiğiniz doktor çok ciddi görmediyse o halde çokta dert edecek bir şey olmayabilir, bununla yaşamaya alışabilirsiniz.

 2. 4

  öncelikle cevapladığınız için çok teşekkür ederim. ben yaklaşık 4 yıldır cinsel ilişki yaşamıyorum. evet mastürbasyon yapıyorum ama kullandığım antidepresanlardan ötürü ayda bir diyebileceğim sıklıkta oluyor. sizin dediğiniz gibi, hormonal olarak antidepresanlar yapmış olabilir mi?

  • 3

   hiç bir sebep olmasa bile genelde 40 yaş üstü erkeklerde çokça görülen bir sorun. evet hormonsal düzensizlik bir sebep olabilir ama kesin bundan oluyor demek zor, belki bir çok faktör bir araya gelmiş, sonunda bu gibi durumlar ortaya çıkmıştır. ayrıca sizin görebildiğiniz sadece peniste, ki vücudun başka yerlerinde görmediğiniz fark etmediğiniz daha bir çoğu muhtemelen var olabilir. çünkü bu damar sertleşmesi sadece penise özgü bir durum değil.

 3. 4

  anladım efendim ilginiz, değerli vaktinizi ayırdığınız çin çok teşekkür ederim. saygılarımla

Bir cevap bırakın