Femboy Nedir, Fem Boy Ne Demek Açılımı

Selam dostlar uzun bir süredir aklımda bu konuda açıklayıcı bir yazı hazırlamak vardı, sanıyorum kısmet bu güneymiş. Nereden çıktı şimdi bu derseniz internette sosyal medyada tanıştığım sohbet ettiğim kişiler femboy ne, femboy anlamı, femboyluk nedir gibi sorular soruyorlar. Devamında gay mısın, erkeklerden mi hoşlanıyorsun, kadın gibi mi giyiniyorsun, makyajda yapıyor musun, kıllarını alıyor musun, kadınlar ilgini çekmiyor mu, pasif misin, bir kadınla birlikte olmak istesen yapamaz mısın, penis kilidi takıyor musun, penisin küçük mü, tenin nasıl böyle beyaz, erkek sevgilin var mı gibi daha bir çok soru soruyorlar. Haliyle bende herkesin merak ettiği bir çok soruya açıklayıcı cevaplarla bir rehber oluşturmak istedim.

Femboy Nedir ?

Femboy deyince internette epey çok bilgi var, çoğunlukla seksüel ve cinsel olarak homofobik yada aşağılayıcı manda yazılmış açıklamalar mevcut. kadın gibi erkek, kadın gibi giyinen gay, kadınsı pasif erkek gibi daha pek çok tanım mevcut ancak bu tanımların hiç biri temelde geçerli değil çünkü bunları uyduranlar kendileri baktıkları açıdan yazıyorlar.

Femboy temel kökeni femboi dir. bu terim 1990 lı yıllarda çıkmış ve günümüze evrimleşerek trend halini almıştır. Çoğunlukla aşırı bakımlı erkeklerin sert erkeksi özelliklerini kaybedip kadınsı görünmeleri sonucu bu terim kullanılmaya başlanıyor. Örnek vermek gerekirse güney kore erkek popo gruplarında sıkça gördüğümüz kadın gibi genç erkekleri referans alarak kendi trend akımını oluşturan kişiler bu işin başını çekiyor.

Bu açıdan bakınca femboy deyince doğal olarak kadınsı olmaya müsait genç erkeklere femboy denebilir. Bir nevi 40’lı yaşlardaki kişilere ne kadar kadınsı olsa da femboy olarak değerlendirilemez.

Nispeten daha az erkeksiz daha fazla kadınsı hatlara sahip ve tercih olarak da kadınsı olmayı seçmiş bir kişi olmalıdır, her kadınsı görünen genç erkeğe de femboy denmez, bunu kişi kendisi tercih ediyorsa söylenebilir.

Biraz farklı bir tanımlama yapmak gerekirse Femboy, 30 yaş altı biyolojik olarak erkek olan, davranışları ve fiziksel görünümüyle kendini kadınsı bir şekilde veya geleneksel olarak kadınsı olarak değerlendirilebilecek şekilde sunan kişidir diyebiliriz. Femboylar bakılınca genellikle 30 yaşın altında, ancak bu kesin bir gereklilik değildir. Çünkü yaşına göre çok ten bir vücuda/görünüme sahip olabilir.

Crossdresser ile karıştırılabiliyor, lakin her yaşta cd olunabilir, kıllı olsa da, erkeksi olsa da, biraz teknik bilerek kadınsı görünebilir, lakin femboy yapısı gereği müdahaleye gerek kalmaksızın kadınsı görünür. Asıl ayırt edici nokta budur. Misal ikisine de birer tanga giydirirsin ve arkadan bakarsın, birisinde kıllı bir popo diğerinde ise kadından farksız kız gibi bir görüntü olur buradan da anlayabilirsiniz.

Genel bir özetleme yapmak gerekirse, bir şekilde kadınsı olan, yine kadın gibi davranan, hatta kadına benzeyen, feminen, güzel, seksi, dişil vücutlu, bakımlı, doğal genç erkekler için kullanılan bir ifadedir diyebiliriz.


Femboy konusunun devamı:

  1. Femboy Nedir, Fem Boy Ne Demek Açılımı
  2. Femboyluk Ne Demek Kadın Kıyafetli Erkekler
  3. Femboy Nasıl Olunur, Femboy Clothing, Femboy Wiki
  4. Femboy Test, Femboy Flag, Femboy Hooters ve Daha Fazlası
  5. Türk Femboy, Topluluk ve Femboy Hikaye Arayanlar
  6. Femboy Resim ve Kıyafet Örnekleri Galerisi

Bu bilgileride okumalısınız

femboy ne demek sevgilim gay mı
kocam kıyafetlerimi giymiş bu ne demek oluyor
sevgilim çok sert sevişiyor femdom olabilir mi
anal isteyen femboy cinsel açıdan çok çekici geliyor
para karşılığı yaşlı adam ile feminen femdom fantazileri yapıyorum
femdom hakkında toplumun düşünceleri neler

Yorumlar ( 2 )

  1. bazen erkeklerin neden kadın olmak istediklerine anlam veremiyorum, kadın olmak gerçekten zor, oysa erkek olmak çok daha kolay ve basit. mesela, sütyen takma derdi yok, kıl alma epilasyon, saç baş yaptırmak, makyaj cilt bakımı yok, her ay 7-10 gün sancılı regl dönemi yok, giyim kuşam trendlerini takip etme, ne giyeceğine karar verme yok, yokta yok.. daha bir çok şey sayabilirim, bunca kolaylık varken kadın olmaya çalışmak dışarıdan bakınca galiba çok cezbedici geliyor ama hiçte böyle değil bence. bu arada yazı dizisi ilginç ve bilgilendirici olmuş, birçok bir birine benzeyen terim var hangisi tam olarak ne demek daha yeni yeni anlıyorum.

    • yaklaşımınız yanlış bence bu konuya. femboylar tam zamanlı kadın olmaya çalışmıyor sonuçta. bizlerde biliyoruz bu işlerin zor olduğunu ama günün sonunda tüm işlemler bitince yaptığımız kombin de güzelse ortaya bir şaheser çıkıyor. neydim ne oldum diyorsunuz. bence çok eğlenceli bir süreç. kesinlikle herkese göre değil bazıları bunu gaylikle vs bağlıyor ondan denemeye bile korkuyorlar. ben defalarca kez giyindim. tüm yakın arkadaşlarımda biliyor.

Cevap yazın