sürekli idrar yolu enfeksiyonu oluyor

Soru

slm, benim derdim sıkça idrar yolu enfeksiyonu olmam, her türlü hijyene dikkat ediyorum, hatta üşütmekten falan olur mu diye de buna da dikkat ediyorum gel gör sıkça enfeksiyon oluyor. eşimle seks yaptığımızda prezervatif kullanıyoruz yine cinsel yolla bir şey bulaşmasına karşı dikkat ediyorum. yaşayan bayan arkadaşlar bilirler çok kötü yanma oluyor, idrarda ve vajina içinde çok kötü koku oluyor, hatta bu acıdan dolayı tuvalete çıkmak dahi istemiyorsunuz. bazen sıcak su ile sabunlu su ile duruluyorum sanki azalıyor. sık sık olmasının sebebi nedir, doktora gidiyorum ilaçlar veriyor antibiyotik falan kullanıyorum geçiyor bir süre sonra yine oluyor. tamamen tedavi olmanın kurtulmanın yolu yok mu ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    enfeksiyona yatkın olabilirsin yada artık kronik hale gelmiştir. eğer kronik hale geldiyse çok fazla çaren yok sık sık bu sorunu yaşayacaksı demektir. çok seyrekte olsa bende olmuşumdur ama sizin anlattığınız kadar değil. bazı bitkisel kürler ve bünyeyi güçlendirmenin bu konuda faydalı olduğunu okumuştum lakin pek hatırlamıyorum isterseniz siz bir araştırın.

  2. 2

    malesef bende çok hassasim bu konuda, ayaklarım çıplak biraz soğuk suda birşeyler yapayım hemen nem kapıyor yanma oluyor. bunu bildiğim için üşütmekten korunuyorum. çünkü üşütmek bunu tetikliyor. diğer türlü pek sorun olmuyor.

  3. 2

    sabun kullanmanız yanlış çünkü kokuyu arttırır. phı düşük şeyler kullanmanız lazım.

Bir cevap bırakın