kendi kendime dildo ile vajinismus tedavisi olabilir miyim

Soru

merhaba, ben 24 yaşındayım son zamanlarda yaşadığım cinsel sorunlardan cesaretimi toplayıp kurtulmaya karar verdim. kısaca anlatmak gerekirse, 19 yaşında evlendim ilk gece ve sonraki gecelerde cinsel ilişkiye giremedim. şiddetli acılar çekiyordum. doktora gittik muayene sonrası tüm sorun psikolojik, vajinismus belirtilerini işaret ediyor dedi. tedavi ile ilgili bir rehber verdi, ancak ben bu süreçte hiç birini gerçekleştiremedim. o kadar psikolojik sorunlar yaşamaya başladım ki eşim daha fazla sürdürmek istemiyorum dedi, bende o dönem kaçış için çözüm arıyorum haliyle 1 yıl sonra boşandık. şimdi olayların üstünden 4 yık geçti, artık bir çok şeyin farkındayım. bu sorunu aşmak düzelmek için çaba gösteriyorum. parmakla bazı alıştırmalar yaptım ancak daha sağlıklı şekilde çalışma yapmam gerekiyor. internette vajinismus tedavisi için kullanabileceğim dildo setleri satılıyor. inceden kalına aşmalı olarak kullanılıyormuş. şu aşmada doktor falan gitmek istemiyorum çünkü bu düşünce beni çok geriyor panikletiyor. bunun yerine dildo ile kendim evde aşamalı bir tedavi rotası izlemek istiyorum. bu şekilde başarıya ulaşabilir miyim ? bu süreçte ek olarak ihtiyacım olabilecek, faydası dokunabilecek başka bir şey var mı ?

Cevaplar ( 3 )

  1. zaten bu gibi tedavilerde aşamaları kendinin tamamlası gerekiyor. açıkçası başkasının çok bir faydası olmayabilir sana. düşününce yalnız başına olman daha iyi, hem utanmazsın hem daha iyi konsantre olur kendini rahatlatırsın. bu sayede stres olmadan ilerlemen kolay olabilir. zaten aşamalı olarak ilerleyeceksin. önce en incesini sonra biraz daha kalınını kullanarak kendini alıştırman lazım. açımayacağını herkangi bir sorun olmadığını, bunun sana zarar vermediğini, aksine zevkli olduğunuz ve dünyada milyarlarca insanın cinsel ilişki yaşadığını gayet normal ve doğal olduğunu düşün. bir şekilde konsantre olur birkaç aşama ilerlersen gerisi kolay gelir. aklıma gelmişken su bazlı iyi bir kayganlaştırıcı jel kullanman faydalı olabilir. umarım atlatırsın geçmiş olsun.

  2. kendi kendinede yapabilirsin ancak en temiz tedavi şekli bir partnerle yapmak olucaktır, hayatında biri varsa yada hayatına biri girerse bunu utanmadan bu kişiye açıklayıp beraber bu konuyu çözmeye çalışmalısın ki olması gerektiği gibi olsun. yavaş yavaş ve sakin bir şekilde anlayışlı ve yardımcı bir partner ile.

  3. bu tür tedavilerin partnerle birlikte sürdürülmesi gerekiyor diye biliyorum. belki yalnız kalınca kendinizi rahati iyi hissediyor konsantre oluyorsunuz falan ama mesele burada başlıyor. siz tüm bu süreci yalnız yapmaya alışacaksınız bu şekilde tamamlayacaksınız, sonra evleneceksinizi. ne olacak cinselik seks yanlız yapılmıyor, bir anda yine panikleyeceksiniz konsantrasyonunuz dağılacak stres olacaksınız hadi bakalım yine başa sardınız. belki bazı aşamaları yanlız yapabilirsiniz ama sanıyorum tamamına erdirmek için bir partnere yada eşe ihtiyacınız olacak.

Bir cevap bırakın