doktora gitmeden vajinismus tedavisi olurmu

Soru

merhaba ben 27 yaşındayım, bundan 8 yıl önce pisikolojik sorunlar yaşarken ne yazık başımdan talihsiz bir evlilik macerası geçti çok kısa sürdü cinsel birliktelik bile yaşamadım, evlendğim kişinin madde bağımlısı olduğunu öğrendikten sonra ayrıldım. süreçte ailem çok yardımcı oldu pisikolojik destek ve ilaç tedaviside aldım. şükür şimdi çok iyi durumdayım benim durumumu anlayan iyi bir insanla evlilik yolunda ilerliyorum. uzatmadan sormak istediğim şu c insel birleşmeden çok korkuyorum bu düşünce bile gerilmeme sebep oluyor biliyorum bişe yok ama kendi bedenimden almayan başka bir uzuva karşı korkularım var, doktora gitmek istemiyorum bu sorunları evde kendim çözmem mümkünmü

Cevaplar ( 2 )

  1. 5

    merhaba, talihsiz bir evlilik yaşamanız üzücü olmuş, ancak hayatta insan başına istemesekte böyle imtihanlar geliyor. bu süreç sonunda iyi bir noktaya çıkmış olmanız imtihanın neredeyse başarıyla bitirmek üzere olduğunuzu düşündürüyor. süreç içinde yaşananlar sizi cinsel eğilim olarak farklı düşüncesel semptomlara itmiş olabilir. lakin bilnemiz gereken temel düşünce şudur, vajinasına penis girmesi sonucu ölen yok, biraz argo gibi oldu ama topluma açık ve ne anlayabilecekleri teknik terimlerden uzak bir dil kullanmayı tercih ediyorum. dolayısı ile sizinde dediğiniz gibi korkulacak endişe eidlecek bir durum yok, buda ilk aşamayı geçtiğinizi kendi benliğinizi kabul ettiğinizi gösterir iyi bir yöneliştir. devamında vajinismus kişiye göre durumu ağır vey hafif olabilir. genelde insanlar ilerlemeleri kendileri sağlayarak bundan kurtulabilirler. lakin iradeleri bunu yapmakta yeterince güçlü olmadıkları için uzmanlardan destek almaları gerekir. aşamalrı bilmek ve uygulamak sonucunda tabi bunu evde atlatmanız mümkün, lakin biz fikir olarak başlangıçta birkerede olsa bir uzmana başvurmanızı öneririz.

  2. 11

    hayatım sorunu okuduktan sonra benim yaşadıklarım aklıma geldi ve sana cevap yazmak istedim. 4 yıl önce bende yeni evlenmiştim senin gibi vajinismus ile ilgili sorunlar yaşadım. neyseki eşim çok ağır başlı ve sabırlı biri. utanmaktan bir uzmana dahi gidemedim. nufusu ufak bir beldede yaşıyorum bu meseleyi payaşmaktan çok korktum. buna benzer sitelerde bu sorun nasıl aşılır diye yazılar okudum, parmak çalışmalarından uzak cinsel temas denemelerine birçok adım vardı. ben kendi yolumu izlemeye karar verdim, önce dedikleri gibi ayna karşısında kendimi tanıdım, sonra parmaklarımla kendimi test ettim, ilerleme sağladıktan sonra, internetten titreşimli 2 tane realistik dildo ve kaydırıcı krem aldım. biri ince 3 cm biri kalınca 5 cm falandı. yine eşim evde yokken hayal kurup ayna karşısında dildoyu kremleyip denemeler yaptım, cinsel birleşmeyi hayal ederek önce ilkine ince olanına alıştırdım kendimi, sonra daha kalınca olanına. daha sonra kendimi hazır hissedince eşimle birlikte yavaş yavaş küçük denemelerle ilerledim sonrasında artık o korktuğum kasılmaları hiç yaşamadım, şimdi mutlu bir hayatım var. düşününce kendime ne vamrı bu kadar korkacak o zaman diyorum. bilemiyorum senin durumun nasıl ama kendimden örnek vermek istedim belki işine yarar diye, ama yine sen istersen bir uzmana git yada ne bileyim istersen benim gibi küçük denemelerle biraz çaba göster bakalım ilerleme kaydedebilecekmisin. geçmiş olsun dileklerimle, yine bilgi almak istersen yaz ceveplarım.

Bir cevap bırakın