Erkeklerde cinsellik 40 yaşından sonra nasıldır ?

Erkeklerde cinsellik önemlidir, hele ki 40 yaşına merdiven dayamış pek çok erkekte belli başlı değişimlerin başladığı bir dönemdir. Kadınlar eşinin veya partnerlerinin değiştiğinden spor ve diyet yapmaya başladığını dış görüntüsüne önem vermeye eskisinden daha çok öncelik verir. 40 yaş ve üstü erkeğin hormonel ve psikolojik açıdan değişim yaşar. 45 -50 yaş arasında belirginleşen bu dönemde erkekler hayal kırıklığı , öfke , umutsuzluk gibi duygular içinde sürüklenebilir.Bunun sebebi erkeğin gençlik yıllarının geride kalmasıdır.Erkeklerde yaş ilerledikçe cinsel uyarılma ve sertleşme ereksiyon olma kabiliyeti düşer, meni miktarı azalır. Buna bağlı olarak orgazm hissi de düşer. Bu da erkekte cinselliğin biteceği söz konusu değildir.Bu süreçte erkek kendine olan güvenini kaybetmemeli sertleşme problemi yaşayacağı fikrinden uzaklaşmalıdır. Erkek ve bir kadın 70 yaşından sonra bile cinsel birliktelik yaşayabilmelidir.

40 – 50 yaş arasında erkekler;

Cinselliği karşı olan ilgisi kaybetmez ama uyarılma konusunda daha fazla çaba göstermeye ihtiyaç duyar. Penise kan akışı yavaşladığı için sertleşme eskisi kadar sık olmaz. Boşaldıktan sonra tekrar sertleşmenin zor olur. Bu yüzden 40 yaşından sonra cinsel ürün desteği alması gerekebilir. Sertleşmeye yardımcı cinsel haplar kullanılabilir. Sertleşme yanında cinsel ereksiyonu sağlamak ve ortalama 10-15 dk seks yapma imkanı veren geciktirici spreyler kullanması gayet normal bir durumdur.Erkekler 40 yaşından sonra duygusal açıdan kadını duygusal açıdan doyurur. Üstelik 40 ve 50’li yaşlar bir erkeğin ustalık dönemini yaşamasında kontrolcüdür ve tek hedefi sonuca ulaşmak değildir, yaşayacağı zevki bir seremoniye dönüştürmesi elindedir

50- 70 yaş arası arasında erkekler;

Bu yaşlarda erkeklerde cinsellik, isteğin zirveye vardığı yaştır. 40 yaşında bocalayan erkek artık geride kalmıştır. Bu durum psikolojik olabilir, orta yaş sendromu adı verilen bu yalancı etkide olası durumdur. Hatta erkek bu dönemde çapkınlık turlarına bile başlar. Kendinden daha genç kadınların peşine düşer. Hatta bazı erkekler her çiçekten bal almak ister. Cinsel açıdan doyumsuz hisseder. Her an her yerde sekse hazırdır.Fakat sinsi bir düşman olan sertleşme sorunu bu dönemde daha fazla kendini gösterir. Gece ve sabah sertleşmeleri yok denecek kadar azaldı. Ancak doğru bir strateji izlenirse sağlıklı bir cinsel ilişki gayet mümkün. Cinsel enerjisinin tümünü tam bir sertleşme harcamak yerine, bu enerjiyi erotizmin dalgalarına yayarsa gerçek anlamda bir haz yaşaması kaçınılmazdır. Erkek ve kadın için cinsellik sağlıklı bir yaşamın en temel ihtiyaçlarından biridir. Sadece bir seksten haz ve zevk malzemesi değil, çiftlerin arasındaki bağı güçlendirir. Öyle ki, birçok ilişki için vazgeçilmez olan cinsellik, yolunda gitmediğinde maalesef ayrılıklardan boşanmalara kadar birçok sorunu beraberinde gelir.

Bu bilgileride okumalısınız

50 yaşından sonra karımın karısı oldum
sertleşme sorunu tam olarak çözümü varmı
cinsellikte erkeklerde zevk suyu gelmemesi nedenleri
sigara içmenin cinselliğe ne gibi olumsuz etkileri olur
5 yıldır cinsel isteğim yok artık hiç bir şey yapmak istemiyorum
yaş farkı cinsellikte isteksizlik nedeni olabilir mi

Yorumlar ( 10 )

 1. Bence azaliyordur gerçi hepsi yine yiyecek gibi bakıyorlar ama

 2. 40 dan sonra daha fazla olması lazım dayıların hepsi ergen gibi eli penisinde geziyor

 3. 40 dan sonra daha fazladır dayılar hepsi abaza gibi ortada dolanıyor 😂

 4. kişiden kişiye değişir. erkekler yaş ilerlese de kadınlara göre karşı cinse daha düşkünler. yaşı ilerleyince kimi erkekler hafif kırlaşmış saçlarla daha yakışıklı görünürler. bundan dolayı onları beğenenler artacağı için cinsel açıdan daha yüksek performans gösterebilirler.

 5. daha iyi performaslarım da var ayak’dan başlayıp saç teline kadar hissederek tadını çıkara çıkara, ikizler tepesinden sallayıp bermuda çukuruna düşene kadar.

 6. kişiden kişiye değişir bedenin sağlığıyla alakalı olabilir gibi geliyor bana

 7. bende öyle bir şey yok yaşım 50 her hafta 2 sefer sex yaparım

 8. 45 yaşındayım ayıptır söylemesi çok azgınım, normal mi bu yaşta yoksa normal değil mi biri aydınlatır mı ?

  • bu durum hiç normal değil, yaş ilerledikçe cinsel istek orantılı olarak azalır ve insanlar farklı şeylerden haz almanın yollarını keşfederler. cinsellik tabi yaşanır yaş ilerleyince hiç olmayacak diye bir şey yok, ancak sizin gibi aşırılık varsa bu durmda hiperseksüalite denilen durum söz konusudur ve tedavi gerekir. yoksa birey kendini kontrol edemez sırf şehvet uğruna gözü hiç kimseyi görmez, hayvanlar gibi önüne gelenle cinsellik yaşamayı arzular. ailesi, akrabaları, arkadaşları, çevresi tarafından sapık kafayı bozmuş gibi değerlendirilerek dışlanmaya başlar. sebebi hormonlardaki dengesizlik, bazen de aşırı cinsel konularla ilgilenmek yada porno izlemek olabilir. ihtiyaç duyuyorsanız doktora gitmeli, bir sorun varsa tedavi olmalısınız.

 9. bu sene tam 40 yaşima girdim. daha yılın basindayiz. ama tecrübe lerime göre tam olgun çok güzel verimli bir donemdeyim…

Cevap yazın