Sevişirken kadınlarda meydana gelen ağrı ve kasılmalar

Bayanlarda seks sırasında ağrı hissedilmesi kadına sıkıntı veren bir durumdur. Bazı kadınlar için bu sorun geçici olabilir. Seks sırasında ağrı hissetmenin sebepleri farklı olabilir. Seks sırasındaki ağrı ilişkiye girmek istememe nedeniyle veya cinsel uyarılma sorunu nedeniyle de oluşuyor olabilir fakat bazılarının hayatları boyunca bu şikayeti olur. Cinsel beraberlikten sonra yaşanılan ağrı, acı, yanma, batma gibi hislerine cinsel ilişki ağrısı yani Disparoni denir.
Cinsel birleşmede hissedilen ağrılar vanilyaya penisin girişinde hissedilen yüzeysel  kasık bölgesinde ise derin disparon olmak üzere ikiye ayrılır.

Cinsel ağrıya en sık yüzeysel disparoni karşımıza çıkar. Özellikle vajina girişindeki aşırı şekilde hassasiyet, acı, batma gibi durumlarla oldukça sıkça rastlanır. Vulvar Vestibulit Sendromen sık nedendir. kızlık zarının hemen ön kısmında ince cilt dokusu ile kaplı anatomik bölge cinsel ilişkide ağrı, acı, yanma, gibi şikayetlerle kendisini gösteren bir cinsel problemdir.

VAJİNİSMUS SORUNU DA CİNSEL İLİŞKİDE AĞRIYA YOL AÇAR MI

Bu sorunun cevabı kesinlikle evet. Vajinismus kadınlarda cinsel ilişkide yaşanılan kaygılara bağlı olarak kasılma, bunun sonucunda da hiçbir şekilde ilişkiye girememe veya oldukça zor, ağrılı şekilde girebilme gibi şikayetlerle kendisini göstermektedir.

EVLİLİK SORUNLARI DA CİNSEL İLİŞKİDE AĞRIYA NEDENİ

Evlilik içi sorunlar cinsel hayatta pek çok sorunu de beraberinde getirir. Erkeğe karşı öfke, kırgınlık, geçmişte yaşanılan olumsuz tecrübeler, cinsel uyarılmanın yeterince gerçekleşmemesi, cinsellikle ilgili bilgi ve tecrübesizlik, ön sevişmenin yeterince önemsenmemesi gibi durumlar vajinal kuruluk ve buna bağlı olarak cinsel ilişki ağrısına yol açabilir.

Bu bilgileride okumalısınız

kadınlarda mast sonrası cinsel organda ağrı oluşması
seks sonrasında vajina ve çevresinde ağrı ve acıma oldu
idrar yapma ve boşalma sırasında ağrı oluyor
anal seks yapan kızlar zevk alır mı ve sık yapınca ağrı olur mu
hpv tip 62 ve 72 hakkında başına gelen var mı bıktım artık
boşaldıktan sonra testis ve kasıklarda ağrı

Yorumlar ( 2 )

  1. ilk defa seks yapan kız çok korkuyor ve daha sonra vajinismus olabiliyor. ilk sekste ağrı sızı olsa bile bu normaldir. daha sonra kızda bir anormallik yoksa iki taraf da zevk alabilecektir.

  2. kadının orgazmı erkekten daha farklı, zor ve uzun. yaptığı hareketler ve çıkardığı sesler de kesinlikle daha değişik. bir kadın çiçektir ve seks öncesi onu mümkün olduğu kadar sekse hazırlamak için ön seksi kaliteli ve uzun tutmak lazım. kadına bütün bunları yaparken nazik ve yavaş hareketlerle incitmemek gerek. 😗😙😚😘😍🤩😘😚😙😗🌹🌷💐🏵️🌼🌻🌺💐💐💐

Cevap yazın