Femboyluk Ne Demek Kadın Kıyafetli Erkekler

Femboyluk Ne Demek Kadın Kıyafetli Erkekler

Bildiğiniz gibi önceki yazımızda femboy tanımını yaptık açıklamaya çalıştık. Özetlemek gerekirse doğal kadınsı hatlara sahip ve tercihen kadınsı görünmeyi isteyen genç erkekler demiştik. Bu kişilerin illa kadınsı olması için kıyafet kullanmaları gerekmiyor, doğal yapıları zaten kadınsı, birde bunu kadın kıyafetleri ile harmanlayınca işte az önce ki bahsi geçen kelime femboyluk ortaya çıkıyor.

Sanki bir nevi femboy bireyin kadın kıyafetine bürünmüş hali diyebiliriz. Lakin bu bireyler tercihen teen yada emo dediğimiz yakın çizgide trendleri takip ederler. Yani bir femboy öyle assolist gibi giyinmez, daha genç görünüme sahip çıtır diye nitelendirilen giyim tarzına sahiptir, çoğunlukla yaşından küçük kıyafetler tercih ederler.

Seçtikleri kıyafetler onları tamamen kadın gibi göstermez illaki biraz maskülen erkeksilik kalmalıdır, bakınca bu kadın mı yoksa dönme mi gibi bir düşünce kafanızda oluşmaz. Yüzde yüz kadın gibi olmaz, yüzde 85 kadınsı geriye yüzde 15 gibi de erkeksi maskülen bir tarz kalır. Üstelik bu hoş kadınsı bedeni sergileyecek kıyafetler tercih ederler, göbek bölgesi, boyun, kollar ve bacaklar çoğunlukla açıkta kalır. Hafif gözleri ön plana çıkaran anime stili makyaj, çoğunlukla kısa saçlar ile bir kadından çok daha fazla ilgi çekicidir.

Cinsel tercih olarak çoğunlukla pasif ve küçük penisli oldukları düşünülür, ancak bir çoğu kadınsı olsa da pek çok erkekten daha aktif olabildiği gibi, epey iri ve büyük penise sahip olanlar çoğunluktadır. Bedeni ve penisi ile barışıktırlar, giydikleri dar kıyafetler içinden penisini sergilemeyi tercih ederler. Burada bir sürpriz var der gibidir. Buna rağmen pasif kalmayı tercih edenler bundan haz alanlarda elbette vardır.

Ben femboy muyum, bunu nasıl bilebilirim ?

Günümüzde biyolojik olarak erkek olan bazı insanlar, kadın kıyafetlerine, kadınsı tavırlara ve diğer kadınsı davranışlara olan yakınlıklarını genç yaşta keşfedebilirler. Bu durumda kadınsı davranış mutlaka bir femboy olduğunun kesin göstergesi değildir, ancak bu davranışın gelişebileceği kadınsı tavır, femboy estetiğine olan yakınlığını gösterebilen bir işaret olabilir.

Diğer yandan tersine, tüm femboylar mutlaka kadınlar için tasarlanmış kıyafetler giymezler. Bazıları genç yaşlardan itibaren kadınsı bir şekilde davranmazlar. Bu davranış örneği kişinin farklı bir döneminde sergilenebilir. Bir erkeğin, 30 yaşın altında olmasına rağmen gençlikte veya daha sonra kadınsı kıyafetleri giymeye başlaması da mümkündür.

Gelin şimdi bir diğer mesele Femboy Tarihine değinilelim. Femboy demek, Feminen ve genç erkek sözcüklerinin kısaltması gibidir. Femboylar için diğer terimler, kendilerini femboy olarak tanımlayan kadınlar için tomboy deyimidir. İlk defa duyduysanız, femboy tersi bir kadın olabilir, yani genç bir kadın erkeksi olmalıdır. Kısaca size anlattıklarımızın tam tersini düşünün bunu bir kıza yorumlayın.

Bence Femboy terimi, birinin cinsiyet kimliğini değil, cinsiyet sunumunu ifade etmekte. İnsanlar genellikle femboyları gay ile ilişkilendirse de, femboy olmak mutlaka kişinin cinsiyet kimliğinin veya cinselliğinin göstergesi değil. Ayrıca her femboy’un tam olarak kadınsı tavırlar sergilemediği ve tüm femboyların mutlaka kadınsı kıyafetler giymediğini hatırlayın.

Ek olarak unutmadan belirteyim, Femboy, Asyalı erkekten kadına yarı geçişi olan transseksüelleri ifade eden ladyboy terimi ile aynı değildir. Belki görselde benzerlik yakınlık vardır ama detaylı bir şekilde karşılaştırırsanız çok farklı şeyler olduğunu görebilirsiniz.


Femboy konusunun devamı:

  1. Femboy Nedir, Fem Boy Ne Demek Açılımı
  2. Femboyluk Ne Demek, Kadın Kıyafetli Erkekler
  3. Femboy Nasıl Olunur, Femboy Clothing, Femboy Wiki
  4. Femboy Test, Femboy Flag, Femboy Hooters ve Daha Fazlası
  5. Türk Femboy, Topluluk ve Femboy Hikaye Arayanlar
  6. Femboy Resim ve Kıyafet Örnekleri Galerisi

Bu bilgileride okumalısınız

erkekler neden kadın düşkünü her erkek aldatır mı
partner arayışında kadınlar neden olgun erkekleri tercih ediyor
erkekler en çok bir kadında nereye iltifat ederler
femboy ne demek sevgilim gay mı
erkeklerin kadın giysileri giymesi
kadınlar ilişkide neden sert değil de soft erkeği seviyorlar

Cevap yazın