Swinger nedir, eş değiştirme neden yapılıyor ?

Swinger nedir ?
Son iki yıldır pek çok İnternet sitesinde en çok aranan trend kelimelerin başında swinger kelimesi geliyor. Swinger türkçeye çevirdiğimizde anlamı eş değiştiren anlamına geliyor. Swinger deninde akla sadece evli çiftler geliyor fakat swinger için illa çift olmanızı gerektirmez. swinger tekil şahıslara da deniyor. Genelde 2 çift arasında olduğu gibi daha fazla çift de katılabilir. Swinger ilişkide illa cinsel ilişkiye gerekmeyip sadece kendi aralarında sevişip diğerlerini seyredenlere soft swinger, kendi eşleriyle başlayıp eş değişenlere de swap denir .Swinger ilişkilerde, çiftlerden her iki tarafın da gönüllü olması esastır.

Swinger’in diğer anlamı Eş değiştirme neden yapılıyor ?
Swinger ilişkide gizlilik en önemli kuraldır. Duygusalığa kapalı bir cinsel aktivitedir. Çiftler, genelde sıradanlaşan ve heyecanını yitiren seks hayatlarını canlandırmak için swinger ilişkiye yönelebilirler. Bir başkasının eşiyle birlikte olma fikri insanlara hem aykırı hemde bir okadar fantastik ve erotik geliyor. Cinsellikte Sıradanlaşmış kişiler bu yolla farklı deneyimler yaşamak istediklerini belirtiyorlar.

Cinsel hayatları çok yoğun ve çok önemli gören bazı kişiler, bir yerden sonra farklı şeyler denemek isteyebilirler. Eşlerini birbirlerini aldatmaktansa swinger ilişkiye katılmayı tercih edenlerler. Ancak bu tip fantazilerin tabanında sevgi ve duygusallık olmadığı için evliliğini lerleyen dönemlerinde pişmanlık yada duygusal çokuntu yaşayabiliyorlar. Geri alma imkanı bulunmadığı için bu yıkum evliliğin temelini sarsarak boşanmalarada sebep olurken, Baştan eğlenceli bir fantazi gibi görünen eylem sonradan büyük bir pişmanlığa ve yıkıma sebebiyet verebiliyor.

Swinger nedir, Eş değiştirmek isteyen evli veya uzun süre beraberlik çiftler daha çok sanal ortamda tanışılır. sanal ortamda swinger için açılmış sitelere üye olup profil oluşturuyorlar. Bu gibi sitelerde çiftler kendine uygun çiftler arayabiliyor dileyen önce sanal ortamda kamera karşısında paylaşımlarda bulunabilir. Daha sonra ise her şey konuşulduğunda ve anlaşıldığında buluşma gerçekleşiyor. Eğer uygun olursa ve birbirlerini beğenirlerse buluşma gerçekleşebilir. Bu konuda tüm çiftler fiziksel dış görünüş kadar temizlik ve hijyen önemlidir. Swinger çiftler arasında bazı kurallar vardır. İlk kural gizlilik kuralıdır. Çiftler birbirlerinin soy isimlerini, tam adreslerini, iş yerlerini genelikle bilmezler. Kimi çiftler de kendi gerçek isimleriyle değil de daha çok rumuz isim tercih ederler.İkinci kural ise duygusal yakınlık aşık olma gibi durumlar kesinlikle yasaktır. Yani kişiler birbirlerine tamamen cinsel amaçlı yaklaşırlar. Aşk, sevgi gibi duygulara yer yoktur. Üçüncü kural ise zorlama yoktur. Çiftlerden bir kişi dahi bu işe hayır derse bu iş orada biter. Zorla çiftler birbirlerine cinsel amaçlı yaklaşım gerçekleşmez.

Sizde swinger nedir konusu ile ilgili düşüncenizi yazmak isterseniz burada konu altına yorum/fikir bırakabilir yada ziyaretçilerimizin bu swinger nedir konusunda neler sorduklarını görebilir yada isterseniz bu sorulara cevap ta yazabilirsiniz.

Bu bilgileride okumalısınız

eş değiştirmeye ne denir açıklarmısınız
swinger olayı nedir kısaca açıklarmısınız
eşimle swinger fantezisi yapmak istiyoruz
eşim altta olunca penisi iniyor neden
swinger deneyimi
sex esnasında anlamsızca huylanma neden olur

Yorumlar ( 19 )

 1. slm hollandadan yazıyorum daha önce sevgilimin isteği ile 5-6 kez swinger partisine katılmıştık her seferinde sevgilim yakışıklı kaslı erkeklere gidiyordu, onun hoşuna gitsede ben hep kıskanıyordum en sonunda bu yüzden kavga ettik ayrıldık. bu swinger olayı kıskanç kişilere göre değil. eşini sevgilisini partnerini kıskanan bu muhabbete hiç girmesin tavsiye etmiyorum

 2. yaşımız 40 gittiğimiz bir tatil köyünde heyecan olsun istedik tanıştığımız bir çiftle birlikte olduk ama eş değiştirmeden bir arada kendi eşlerimizle seks yaptık, tabi ondan sonra eşimle ayrıldık. şimdi yalnız yaşıyorum keşke diyorum böyle şeyler bulaşmasaydım pişmanlık var 🙁

 3. Bizde denemek istiyoruz aslında

  • Merhaba isterseniz görüşebiliriz ama ben tek eşim kabul etmez

  • Merhaba, swinger deneyimin yaşamak çok aptalca aklım ermiyor böyle şeyler yaşamak isteyenler nasıl yapıyorlar nasıl bu kadar midesiz oluyorlar. her türlü pislik var. lanet böyle insanlara.

 4. Bu tür şeyler çok yanlış ve sağlıksız. Mlletin aaklina sacma şeyler getirmeyin. Nassil bir insan eşini paylaşmak isterki

 5. kıskanc sahıplenıcı bı yapım var esım oalcak kısının tum ılgısının uzerımde olsun ısterım yanı bana göre degıl böyle seyler

 6. Tabi ki bu durum tercih meselesi ama yanlış bir tercih bence.

 7. bu tür fantaziler karşılıklı güven ve saygı çerçevesi içinde yapılabilir ancak

 8. swinger olayı pis iş, insan sevdiği karısını neden başkaları ile paylaşsın ki aşağılık bir durum değil mi ? hem haberlerde sosyal medyada çok görüyoruz, hırsızı var, dolandırıcısı var, şantaj yapanı var, hastalıklı olanı var, aids bulaştıranı var, ne olduğu beli olmaz her tür pislik var. tüm bunlar varken akıllı adamın pisliğin içinde ne işi var ? azıcık akıl yahu.

 9. ben isterim şahsen çok değişik bir duygu olur denemek lazım bu fantazileri

 10. bu bana göre yanlış. kadının evde kocasına süslenip püslenmesine takıp takıştırmasına eyvallah hatta 69a eyvallah ama svingıra gelince orada dur. öbür taraftan grup seks de yanlış. hadi güçlü kuvvetli yakışıklı bir erkek birden çok kadını idare edebilir. fakat bir kadının aynı anda sevişeceği erkek en fazla birdir. kadının yapısı gereği çok hırpalanmaması gerekir. ayrıca ilkler unutulmaz. bir insanın en unutamadığı sevişme anları her zaman ilk eşidir. meselâ insan 3 izdivaç bile etse ilkini unutamaz. hele bir kadın asla unutamaz. hele severek evlenen bir insansa ( kadın erkek fark etmez )

 11. insanlar yuh bu ne asla olmaz vs demiş de haklılar bi noktada kulak vermek lazım

 12. deyyusluk bana göre eşim beni paylaşmak istese boşarım ben onun mahremiyim hiç bi kadında kocama yaklaşmaz alnını karışlarım bu sapkınlıktır

 13. pisliktir, sapkınlıktır diye yorum yazanların haklı olduğunu düşünüyorum yoksa bu şekil tepki vermeleri normal.

 14. belki kızanlar olur ama ben çok doğru bulmuyorum ya ne bileyim biraz midesiz gurursuz olmak lazım bunu yapmak için.

 15. bunlar şeytanın tuzakları nefse hoş gelebilir ama son pişmalık fayda vermez eğer psikolojik çöküntü olacaksa sonunda yaklaşmak böylesi ortamlardan ve durumlardan uzak durmak en iyisi

 16. benim bildiğim sadece domuzlar eşlerini kıskanmıyormuş. bir insan eşini kıskanmıyorsa hele hele bir başka erkeğin koynunda görmek istiyorsa bana göre o kişi insanlık vasfını yitirmeye başlamıştır.

 17. bence insanın hayvandan farklı davranması kendini bilmesi tanıması lazım, her rast getirdiğinle ortaya karışık hayvani şeyler yaşayacaksan o zaman insanım diye toplum içinde gezmeyin, gezipde kimin arına namusuna yan baktığınızı bilemeyiz. çok istiyorsanız genel evler sitesinden lüx daire alın istediğiniz gibi toplumdan ayrı yaşayın.