Swinger nedir, eş değiştirme neden yapılıyor ?

Swinger nedir ?
Son iki yıldır pek çok İnternet sitesinde en çok aranan trend kelimelerin başında swinger kelimesi geliyor. Swinger türkçeye çevirdiğimizde anlamı eş değiştiren anlamına geliyor. Swinger deninde akla sadece evli çiftler geliyor fakat swinger için illa çift olmanızı gerektirmez. swinger tekil şahıslara da deniyor. Genelde 2 çift arasında olduğu gibi daha fazla çift de katılabilir. Swinger ilişkide illa cinsel ilişkiye gerekmeyip sadece kendi aralarında sevişip diğerlerini seyredenlere soft swinger, kendi eşleriyle başlayıp eş değişenlere de swap denir .Swinger ilişkilerde, çiftlerden her iki tarafın da gönüllü olması esastır.

Swinger’in diğer anlamı Eş değiştirme neden yapılıyor ?
Swinger ilişkide gizlilik en önemli kuraldır. Duygusalığa kapalı bir cinsel aktivitedir. Çiftler, genelde sıradanlaşan ve heyecanını yitiren seks hayatlarını canlandırmak için swinger ilişkiye yönelebilirler. Bir başkasının eşiyle birlikte olma fikri insanlara hem aykırı hemde bir okadar fantastik ve erotik geliyor. Cinsellikte Sıradanlaşmış kişiler bu yolla farklı deneyimler yaşamak istediklerini belirtiyorlar.

Cinsel hayatları çok yoğun ve çok önemli gören bazı kişiler, bir yerden sonra farklı şeyler denemek isteyebilirler. Eşlerini birbirlerini aldatmaktansa swinger ilişkiye katılmayı tercih edenlerler. Ancak bu tip fantazilerin tabanında sevgi ve duygusallık olmadığı için evliliğini lerleyen dönemlerinde pişmanlık yada duygusal çokuntu yaşayabiliyorlar. Geri alma imkanı bulunmadığı için bu yıkum evliliğin temelini sarsarak boşanmalarada sebep olurken, Baştan eğlenceli bir fantazi gibi görünen eylem sonradan büyük bir pişmanlığa ve yıkıma sebebiyet verebiliyor.

Swinger nedir, Eş değiştirmek isteyen evli veya uzun süre beraberlik çiftler daha çok sanal ortamda tanışılır. sanal ortamda swinger için açılmış sitelere üye olup profil oluşturuyorlar. Bu gibi sitelerde çiftler kendine uygun çiftler arayabiliyor dileyen önce sanal ortamda kamera karşısında paylaşımlarda bulunabilir. Daha sonra ise her şey konuşulduğunda ve anlaşıldığında buluşma gerçekleşiyor. Eğer uygun olursa ve birbirlerini beğenirlerse buluşma gerçekleşebilir. Bu konuda tüm çiftler fiziksel dış görünüş kadar temizlik ve hijyen önemlidir. Swinger çiftler arasında bazı kurallar vardır. İlk kural gizlilik kuralıdır. Çiftler birbirlerinin soy isimlerini, tam adreslerini, iş yerlerini genelikle bilmezler. Kimi çiftler de kendi gerçek isimleriyle değil de daha çok rumuz isim tercih ederler.İkinci kural ise duygusal yakınlık aşık olma gibi durumlar kesinlikle yasaktır. Yani kişiler birbirlerine tamamen cinsel amaçlı yaklaşırlar. Aşk, sevgi gibi duygulara yer yoktur. Üçüncü kural ise zorlama yoktur. Çiftlerden bir kişi dahi bu işe hayır derse bu iş orada biter. Zorla çiftler birbirlerine cinsel amaçlı yaklaşım gerçekleşmez.

Sizde swinger nedir konusu ile ilgili düşüncenizi yazmak isterseniz burada konu altına yorum/fikir bırakabilir yada ziyaretçilerimizin bu swinger nedir konusunda neler sorduklarını görebilir yada isterseniz bu sorulara cevap ta yazabilirsiniz.

Yorumlar ( 4 )

  1. slm hollandadan yazıyorum daha önce sevgilimin isteği ile 5-6 kez swinger partisine katılmıştık her seferinde sevgilim yakışıklı kaslı erkeklere gidiyordu, onun hoşuna gitsede ben hep kıskanıyordum en sonunda bu yüzden kavga ettik ayrıldık. bu swinger olayı kıskanç kişilere göre değil. eşini sevgilisini partnerini kıskanan bu muhabbete hiç girmesin tavsiye etmiyorum

  2. yaşımız 40 gittiğimiz bir tatil köyünde heyecan olsun istedik tanıştığımız bir çiftle birlikte olduk ama eş değiştirmeden bir arada kendi eşlerimizle seks yaptık çok heyecanlıydı tabi bi daha görüşmedik güvenilir beğendiğimiz birileri olursa belki tekrar deneyebiliriz

  3. Bizde denemek istiyoruz aslında

Cevap yazın