hiç cinsellik yaşamamış birine ne tavsiyede bulunursunuz

Soru

selamlar, ben nişanlıyım 1 ay sonra evleniyorum. benim ve nişanlımın daha önce hiç cinsel deneyimi yok, ikimiz de bakiriz. bu konularda sadece konuştuk ne hayal ettiğimizi istediğimizi nelerden, kendimin nelerden korktuğumu neler istemediğimi falan anlattım hep. nişanlım sanki biraz daha farklı düşünüyor evlenince sınır koymak istemiyorum, her şeyi eşimle yaşamak en büyük isteğim diyor. bu durum beni korkutuyor, ya ben yapamazsam canım acırsa gibisinden stres oluyorum. biliyorum normal şeyler bunlar herkes aynı yoldan geçti ancak korku işte insan bu düşüncelere bilse de hakim olamıyor. deneyimli kişilerden bu konuda ne tavsiye verebilirsiniz diye sormak istiyorum ? tşkler.

Cevaplar ( 4 )

 1. 4

  tavsiye edecek bir şey yok, adamın dediği de bence normal, haliyle her şeyi yaşamak istiyorum demesi kabul edilebilri bir şey. liste çıkarıp onu yaparız, bunu yapmayız mı diyecekti. tabi benim bahsettiğim kabul edilebilir her iki bireyin de cinsel tercihlerine uyan eylemler için. yoksa adam seni yatağa bğalayıp kurbaçlayacağım derse zaten bu kabul edileiblir bir şey değildir. sanki biraz fazla evham yapıyorsunuz, stres seviyeniz yükseliyor yok yere geriliyorsunuz. akışına bırakın zaten cinsellik olanla hesapla kitapla olmuyor, kendiliğinden gelişir yaşanır biter gider. bu döngü böyle devam eder gider. sizde farkındasınız zaten bunun, rahat olun, düşünmeyin.

 2. 4

  insanlarda korkular, bunu sürekli düşündükçe kendi içinde tekrarladıkça bir nevi kendini daha çok telkin eder korkutursun. hiç olmadık şeylerden bile korkmaya başlayabilirsin. o yüzden siz tam tersini düşünün kendinizi pozitif yönde telkin edin. sakin olun, hiç bir sorun olmayacağına inanın, dünyada milyarlarca insan var ve herkes aynı yoldan geçti ve aynı yolu yürümeye devam ediyorlar. demek ki kimseye bir şey olmuyor. yani size de bir şey olmayacak demektir. böyle değerlendirin ki hayatınızdaki her şey bu şekilde pozitif etkilensin.

 3. 2

  her şeyden önce stres yapmayın. adam ömrünün tüm seks hayatını size adamış olacak, bunu düşünün. erkekler için seks, çölde susuzluktan kavrulurken önünde çıkan çeşit çeşit içecek gibidir. hepsini içmek, tatmak isteriz. önce normal seviş, eğer sevgilin gerçekten bakirse bu onu uzun süre götürür. sonra ağır ağır diğer şeylere geçin. istediklerini kabul et ama her şeyde kuralları sen koy. mesela anal yapacaksanız her yönüyle araştır, nasıl kolay olacağını öğren ve tüm adımları sen ilerlet.

 4. 2

  bizim konya yöresinde evlenirken kız ve erkeğin sağdıç lari olur evli olan. onlar hem erkek hem kadına gerekli bilgi ve yardımı yaparlar. etrafinizda öyle en az 2-3-4 yıllık evli arkadaşınız varsa ondan yardım isteyin. ve o kadar da kafaya takmayın anı yaşayın gerisi vucudlara kalmış

Bir cevap bırakın