Peniste istek dışı ve ağrılı uzun ereksiyon problemi

Yeni evlenen bir çift erkeğin çok fazla kendini ispatlamak için ve daha çok ereksiyon uzun sürmesini isteyer. İşi biraz fazla abartan eleman o gece için 6-7 kez cinsel ilişkiye girer. Herşeyin yolunda gittiğini düşünür ve karısına erkekliğini ispat etmiş olur. Fakat o da ne bir süre sonra aşırı sürtünmeden penisinin ucu acı acı yanar. Tabi kadınında vajinası da aynı şekildedir. Erkeğin durumu biraz daha kötüdür. Ereksiyon olan penisi hep dik vaziyette ve penisin içi kanla dolması sağlayan damarları yüzünden canı daha da yanar. Akabinde bir sağlık kuruluşuna başvurmak gerektiğini düşünür. Utanıp sıkılıyordur ama tek çare bu kalmıştır.

Sağlık kuruluşunda erkeğin bazı tedavilerle penisteki kanı boşaltmışlar ve gerekli tedavi yapılmıştır. 24 saatten fazla süren ereksiyonlarda ise geri dönülmez sonuçlar oluşabilir. Bu durum tıp dilinde uzun süren ereksiyon sonucu penisin istek dışı ve ağrılı olması yani priapiz denir. Nedir bu priapiz kısaca inceleyelim.

Priapiz nadir görülen penisin istek dışı oluşan acı ağrılı ve uzun süreli ereksiyonu olun durumudur. Penise kan ile dolar ve venöz kapaklar açılmadığı için kan uzun süre dolmaya devam etmesi ve penis uzun saatler hatta günler sertleşmiş halde kalır. Penisin beslenmesi böylece bozulmaya başlar ve olay uzadıkça kalıcı hasarlar oluşabilir. Penisin tepesi genellikle olaya katılmaz ve yumuşaktır.

Priapismusta %60 sebebi bilinmemektedir. Bu tip genellikle gece uykusunda meydana gelir ve aşırı cinsel uyarımla oluşan priapizm bu gruba dahildir. Uzun süren cinsel ilişkiden sonra meydana gelir.

En önemli bulgu ejakülasyona rağmen ağrılı ereksiyonun devam eder. Ereksiyon saatlerce devam etmesinden dolayı ağrılı işemeler ve hatta idrar yapamama hali meydana gelebilir. Penisin tam sertleşmiş halde olduğu, penis başının glans ise sertleşmeye katılmayarak yumuşak kaldığı görülür. Penis cildi kızarık ve ödem olabilir.

Bu bilgileride okumalısınız

cinsel isteksizlik ve performans sorunları
peniste ereksiyonun kısa ve güçsüz olması
kişiye göre değişen cinsel performans ve ereksiyon sorunu
cinsel isteksizlik ve sertleşme problemi
aşırı cinsel istek problemi penis kilidi ile engellenebilir mi
sertleşme problemi var ve penisi hissetmiyorum

Yorumlar ( 4 )

  1. Evet bunu yaşadım😐.Çok kötü bir şey penisime bir hafta dokunmadım,yani penisimle bir aktivite yapmadım.Çok kötü ve rahatsız edici bir durum.Uzun süre seks yapmak iyidir ama abartmamak gerek ve de eğer uzun süreli seks düşünüyorsanız düşük tempoda,yavaşça yapıp.Hem uzun süre hem de yüksek tempoda yaparsanız çok acı çekersiniz

  2. Uzun süre mastürbasyon yapılmadığı zamanda aşırı ağrılı zamanlar olabiliyor

  3. bunun en büyük sebeplerinden biri elle tatmindir. elle tatmine çok alışan biri bunu bırakacak ama yavaş yavaş bırakacak. meselâ her gün yapıyorsa 3 günde bire indirecek daha sonra tamamen bırakacak. ve âdeta yalvarıyorum çevrenizdeki çocuklara kız erkek fark etmez mastürbasyonun kötü bir şey olduğunu söyleyin. bizim zamanımızda bizi teşvik ederlerdi. zararlarını söyleyen çok çok azdı. o yüzden şimdiki gençlere porno ve asılmanın kötü şeyler olduğunu anlatırsak ve onları spor gibi şeylere yönlendirirsek çok iyi olur. her açıdan sağlıklı nesillere muhtacız…

  4. yemeklik tuzlarda kullanilan alimünyum silikat yani şap buna sebeb oluyor. tuzlarda nemlenmeyi ve topaklanmayı önlediği için konuluyor ancak cinsel organlarıda kurutuyor. bazı ayçiçek yağlarındada kimyasal madde ile yağ ayrıştırması yapiyorlar. bu yağlarda sperm kalitesini düşürüyor kadinlarda doğurganliğı azaltiyor.

Cevap yazın