Orgazmla vajinada meydana gelen değişiklikler ?

Erkek ve kadın cinsel organları birbirinden farklıdır. Erkekler ereksiyon olduğunda peniste sertleşme görülür ve ereksiyonla birlikte yüzl veya göğüslerinde kızarma olur. Kadınlarda ise cinsel istek arttığında terleme ve buna bağlı olarak sıcak basması görülür. Cinsel ilişki esnasında kadınların genital organı olan vajinada belirli değişiklik ise cinsel ilişki zevki arttırmak için çok farklı durumlar görülür. Bunun için ilk önce vajinanın anatomisini biraz inceleyelim.

Kadınlarda vajina anatomisi : Kadınlar orgazm sırasında vajina da ne olacağını bilmek vajina anatomisi anlamak için çok önemlidir. Vajinal açılmasından servikse kadar uzanan uzun ve ince silindir şeklindedir. Yumuşak dokularla kaplıdır ve gergin kaslardan yapılır, cinsel ilişki sırasında genişler. Vajinanın dışından bakıldığında vajina dudak dudakları, vajina iç dudakları klitoris,Kadınların en çok zevk aldıkları yer klitoristir.

SEKS ANINDA ORGAZM OLURKEN MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER ?

Kadınlar cinsel ilişkilerde zevk ve haz duymaları için cinsel yönden uyarılmalı.Cinsel yönden uyarma ve cinsel isteğinde artış sağlanırsa vajina otomatikman doğal bir nem ve yağlanma olacak ve penisin vajina içinde rahatça kayması sağlanacaktır. Bu sayede cinsel ilişkiden daha zevk alır. Cinsel açıdan uyarılmayan vajinada sürtünme daha fazla olur. Buda kadının canının yanmasına ve cinsel ilişkiden zevk almamasına sebebiyet verecektir.

Erkekler de kadınlarda cinsel yönde uyarılması ilk önce beyinde başlar. Bir kadının cinsel isteği ve arzusu kolay kolay ortaya çıkmaz. Klitoral ve vajinal stimülasyon için ön sevişmenin bir kadın için önemi burada orya çıkar. Bir kadını uyandırmanın bir başka yolu, G noktasını teşvik etmektir. Eğer bir kadın cinsel yönden uyarılmakta zorluk varsa ise cinsel sağlık ürünlerinden destek almak vajinusmus gibi bir sorunun giderilmesini sağlayabilir. Bu ürünler sayesinde cinsel istek artışı sağladığı gibi vajinal bölgesinde doğal bir yağlanma ve nemlenme olacaktır. Vajinal sulanma ile birlikte vajinanın ön duvarı üzerinde vajinal açıklığın yarısına kadar bulunur, çok sayıda engebeli bölge olup, kadınların muazzam zevkini verecek kadar hassas olan çok sayıda sinir uçları vardır.

Kadının vajinada ki yeterince uyarıldığı taktirde cinsel birleşimin kolayca sağlanması için doğal olarak vajinal sulanma dediğimiz olay meydana gelir. Kalp atış hızı artar, solunum daha hızlı olur ve vajinaya akan ani bir kan akışı olur. Vajina genişler ve uzar, dış ve iç dudak klitoris ve memeler şişer ve vajinal açılma sıklaşarak gerçekleşir. Artık bundan sonra seks sırasında, korku ve endişe azalır beyinde sadece daha çok mutluluk hormonu seviyesi artar.

Bu bilgileride okumalısınız

Cinsel ilişkide penis nasıl kırılır
vajina yalamak ve yalatmak nasıl bir şey merak ediyorum
ilişkide penis vajinadan çıktı ve tekrar girerken acıma oldu
cinsel ilişki yada mastürbasyon yapınca vajinada genişleme olurmu
sevgilimle sevişirken beni okşayınca orgazm oldum ne yapmalıyım
cinsel istek artınca vajina içi kaşınıyor mu

Yorumlar ( 4 )

  1. kadınlar orgazm olurken vajinada sanki kalp atışına benzer bazen ritmik bazen ritmik olmayan durumlar oluyor vajina iyice kayganlaşıyor tam boşalacağım sıra üzerimden akan terin haddi hesabı yok bazende nefesim kesilir gibi hissediyorum boğazımda düğüm oluyor o kısacık anın hiç bitmesini istemiyorum

    • Evet kalp atışı içeri çekilip gevşeme oluyor.Hatta İlişki esnasında Öksürürkende benzer hissiyatı veriyor kasılmalar

  2. bu güzel anları doyasıya yaşamak için vajina anatomisini de iyi bilmek gerekir.

  3. bu sizler için mükemmel olsa gerek. biz erkeklerde orgazm anı sizlerin ki kadar uzun sürmüyor. ve siz bayanlar da da partnerlerimden deneyimlediğim kadarıyla her bayan aynı zevke ulaşamıyor. bir partnerim (bakireydi) sadece eliyle orgazma ulaşıyordu ve inanılmaz kasılıyordu. diğeri ise vajinal sekste özellikle misyoner pozisyonda altımda kıvrım kıvrım oluyordu. ancak vajinayı gözlemlemedim. sizin için gözlemleyeceğim

Cevap yazın