bakireliği kaybetmenin sebep olduğu psikolojik travma sorunu

Soru

merhaba ben henüz yeni 18 yaşına girmişken, erkek arkadaşımın ısrarı üzerine sadece sürtünme ile ilişkiye razı oldum. sonrasında onun demesine göre yanlışlıkla içime girdi ve kızlığım bozuldu, ki ben hiç inanmıyorum bunu bilinçli yaptığını düşünüyorum, çünkü sonrasında olan oldu artık korkacak bir şey yok rahat rahat yapabiliriz demişti. hep sürekli ilgisi benim üstümdeydi, kızlığım bozulduğu yetmezmiş gibi anal yapmaya çalıştı o an ben bir şok yaşadım kafam bir gitti geldi sanki hayatım gözlerimin önünden geçti gitti. zorla toparlanıp eve gittim, günlerce evden çıkmadım, çıktığımda da her an takip ediliyormuş hissi oldu. bir erkek yakınlaşsa dokunsa bana bir şey yapacakmış gibi hissedip irkiliyorum. kız arkadaşım psikolojin bozulmuş tedaviye ihtiyacın var dedi birlikte gittik. doktorum bu kişiden uzaklaşmamı söyledi ve de öyle yaptım, ayrıldıktan sonra anladım ki beni sevdiği falan yokmuş tüm derdi cinsellik seksmiş. bu bende daha büyük sorunlara yol açtı erkeklere olan güvenim zedelendi, onlara karşı nefret başladı. bunları henüz aşamadım, ilaç kullanıyorum tedavi görüyorum, kafam karmaşık düzelir miyim bilmiyorum. bazen erkekler bu kadar düşüncesiz umursamaz gaddar mı ? bir insanın hayatını bu kadar mahvedecek şeyler yapmanın kötü ve yalnış bir şey olduğunu düşünmüyorlar mı ? sırf zevkine istediğin yapıp sonra çekip gitmek çok kolay onlar için, neden bu kadar kötü yürekli şeyler yapıyorlar ?

Cevaplar ( 11 )

 1. 8

  kusura bakma küçük hanım ama hamama giren terler. hep it kopukla birlikte olacaksın hem de şikayet edip tüm erkeklere hakaret edeceksin! ”sırf zevkine istediğin yapıp sonra çekip gitmek çok kolay onlar için” demişssin. pardon ama sen onunla sürtünerek sevişirken zevk için yapmıyor muydun? seviştikten sonra bir daha ayrılmamayı hatta evlenmeyi mi düşünüyordun ki çekip gitmek kolay mı diye sorabiliyorsun. kaldı ki o kopuğu seçen de o kopuktan ayrılan da bizzat sensin. karaktersiz şerefsiz birini seçtiysen düzgün erkeklerin bunda suçu ne! tamam yaşın küçük olabilir ama yaptıklarınızın sonuçlarına katlanmayı ve yaptıklarınızın sorumluluğunu üzerinize almayı öğrenin bence!! sert değilim sadece realistim, iyi günler…

 2. 4

  üzüldüm, keşke bunu daha en baştan anlasaydın, yani evlenmeden bu işlere girmeyin diyorlar, laf olsun diye değil. yaşamış geçirmiş kişlerin bir bildiği var ki denmiş bu söz. neyse zaten psikolojik tedavi görüyorsun doktorun en doğru şekilde gerekeni yapacaktır, birde benim tavsiye vermem hiç yerinde olmaz. lakin küçük tavsiye, rahat ol, kötü şeyler yaşamışsın ama hayatın sonu değil, zamana ihtiyacın var her şey yoluna girecek. geçmiş olsun.

 3. 1

  hata silsilesi içinde kaybolmuşsun. psikolojik destek alman iyi ancak hala daha yanlış düşünceler içindesin. sana verebileceğim en iyi tavsiye doktorunu dinlemen olacak. yaşın daha çok küçük her şey zamanla düzelir. yeter ki sen vazgeçme.

 4. 5

  geçmiş olsun istemediğin birşey başına gelmiş üzüldüm sadece tek yazdığın yazıda yanlışın erkeklere genelleme yapman hiç doğru değil anliyorun şuan öfkeden dolayı genelleme yapiyorsun her neyse asıl konuyo gelelim bu siteyi yenimi takip ediyorsun bilmiyorum ama bir kaç bayanında başına böyle olaylar geldiklerini açıklamışlardı istersen onların yazdıklarını bulabilrsen onlara sorarsan yada inş onlar bu yazıları okurda yardımcı olurlar bazı erkeklerin en büyük hatası azgınlıklarını insanlığının önüne geçiyor ve insanlığını kaybediyor ve istenmicek olaylar tranvalar yaşatabiliyor ama bi yöndende çok şanslısn arkadaşın yanında bu olayı unutmaya çalış bu konuda pek bilgim olmadığı için ne kadar bilgi versem boş yaşanmışlık yok çünkü yaşıyan birisi yardımcı olabilir ancak

 5. 2

  Öncelikle yaşadığınız deneyim çok üzücü ve kabul edilemez bir durumdur. Bu yaşadıklarınız psikolojinizi etkilemiş ve doğal olarak güvensizlik, korku, öfke gibi duygular hissetmenize neden olmuş olabilir. Ancak, tüm erkeklerin düşüncesiz, umursamaz ve gaddar olduğunu söylemek doğru değil. Her ne kadar yaşadığınız kötü bir deneyim olsa da, bütün erkekler bu şekilde davranmaz.

  İnsanların hareketlerinin arkasındaki nedenler farklıdır ve bazen insanlar kendilerine ve başkalarına zarar verebilecek davranışlarda bulunabilirler. Ancak, bir insanın diğerine zarar vermek için zevk almaya çalışması, etik ve ahlaki açıdan kabul edilemez bir davranıştır. İnsanlar arasında saygı, anlayış ve dürüstlük gibi değerlerin korunması önemlidir.

  Yaşadığınız kötü deneyimden sonra, psikolojik desteğe başvurmak ve tedavi görmek, bu süreçte kendinize iyi bakmak önemlidir. Kendinizi yalnız hissetmeyin ve yakınınızdaki güvendiğiniz insanlarla konuşarak, hissettiklerinizi paylaşarak destek alabilirsiniz. Ayrıca, güvendiğiniz bir psikologla çalışarak, yaşadığınız zorlukları ele alabilirsiniz.

  Son olarak, hayatınızı mahvedecek insanların hayatınızda olmasına izin vermemeniz önemlidir. Kendinize saygı duyun ve sizi kötü etkileyen insanlardan uzak durun. Kendinizi korumanız ve gelecekte daha sağlıklı ilişkiler kurabilmeniz için kendinize zaman verin ve kendinizi iyileştirmeye odaklanın.

 6. 3

  emin ol bu yaşadığın yolun sonu değil. ama anlattığın karakterde bir insansa senin peşini bırakmayacak, senden tekrar tekrar yararlanmak isteyecektir. işte burada sergileyeceğin dik duruş bundan sonraki hayatının zindan ya da mutlu olmasını sağlayacak. eğer ona muhtaç gibi davranır onun eline de o kozu verirsen yıllarca senin peşini bırakmayacak hayatını mahvedecektir. o nedenle bu konuyu geride bırak, önüne bak. erkek arkadaşlarını daha iyi seçmeye çalış, kimseye sonsuz güvenme, kimseye de ön yargılı olma. kötü insanlardan daha fazla iyi insanlar var unutma…

 7. 3

  tatlım öncelikle çok geçmiş olsun. burada bir sürü soruya aynı şeyi yazdım. cinsellik heleki bekarete önem veriyorsanız kesinlikle bir erkekle baş başa kalmayın. ateşle barut yanyana durmaz. erkekler bir kızla başbaşa kaldığında yada planladığında düşündüğü tek şey sekstir. ikinci bir konu maalesef ki sizi sevmeyen ve sizin düşüncelerinize önem vermeyen birine kapılmışsınız. fakat hayat devam ediyor. hatalar bizim için üzülmeyin. bundan sonra bu size tecrübe olsun. kulağınıza küpe olsun. sizi gerçekten hak eden dürüst biriyle mutlu olun.

 8. 3

  malesef erkekler çoğaltmak, sahip olmak için yaşıyorlar. doğaları böyle. bu şekilde yaşayabiliyorsa kendilerini var hissediyorlar. yoksa önemsiz bir varlık gibi. böyle olmayan türleri de var tabii ki. biraz da aklını/inancını vs. kullanarak bu isteklerini frenleyenler.

 9. 3

  bekaretini kaybettin diye kızdın çünkü evlenmeden olmaz gibi bir düşünceye sahiptin muhtemelen. değilse bile öyleymiş gibi farz edelim. sen evleneceğin adama bakireyim diyeceksin ama başka birisiyle birleşme dışında her şeyi yaşamışsın. davul delinmemiş ama tokmağın değmediği yer kalmamış kısacası. ee? kendini korumuş mu oldun şimdi? kendini eşine saklamış mı oldun yani? hayır. bile bile lades demişsin. bak ben bekaret savunmuyorum burada yanlış anlaşılmasın. kızdığım nokta bu değil. okuyan çoğu insan ne demek istediğimi anlamıştır. neyse… kısacası, eylemlerinin sorumluluğunu alacaksın. hayat tercihler ve sonuçlarından ibarettir.

 10. 2

  ben 19 yaşındayım ve partnerim (kız) 18 yaşında. biz seks yaptıktan sonra penis vajinaya biraz 1, 2 cm kadar girdi, partnerim bana ayrıldıktan 1-2 saat sonra kanadığını söyledi. 15-20 gün sonra tekrar ilişkiye girdik, bu sefer ilişki tam oldu ama kanama olmadı. 20-30 dakika sonra tekrar ilişkiye girdik, bu seferde kanama olmadı. vedalaşmamızdan 1-2 saat sonra partnerim kanamamın olduğunu söyledi. sizce bu normal mi? yoksa bekareti benden önce mi bozuldu? lütfen cevap verirseniz sevinirim

  • 4

   yaşınız kaç başınız kaç, bilinçsizce cinsellik yaşamaya çalışıyorsunuz, ailenizin haberi var mı, yaptığınız doğru mu, kız arkadaşın birde hamile kalırsa ne yapacaksınız ? aklınızı başınıza toplayın. yasak ahlaksız ilişkilerle mutlu olduğunuzu zannedip yanılırsınız.

Bir cevap bırakın