fetişist arzulardan kaynaklı cinsel ilişkide başarısızlık yaşıyorum

Soru

merhabalar, kendimi bildim bileli kadın ayaklarına ve ayakkabılarına özellikle topuklu ve bot olanlara karşı ilgim var. cinsel isteğim geldiği zaman eşimle birlikte olmak değil de sahibe köle ilişkisi yaşamak istiyorum. canımı yaksın beni aşağılasın şiddet uygulasın istiyorum, bunun gibi şeylerden mutlu oluyorum. lakin uzun vadede beraber de bir şeyler yaşamamız gerekiyor ama benim bu yönelimimden kaynaklı sorun yaşıyoruz. peniste tam sertleşme bu tarz arzularım karşılandığı zaman gerçekleşiyor. öpüşme, on sevişme, birliktelik yasamak gibi durumlara geldiği zaman penisim kalkmıyor. sebebini araştırırken internette dün denk geldiğim parafili diye bir tanım vardı. bende de bu başlıklar altında bu köle olma sadist ihtiyacı orada da yer alıyordu. acaba böyle bir sorunum mu var ? ne yapacağım bilemedim. bu sorunu nasıl aşabilirim?

Cevaplar ( 12 )

 1. 1

  bu gibi durumlar kendi başınıza çözüm bulabileceğiniz şeyler değil. mutlaka uzman bir psikiyatrist ile birlikte düzenli tedavi süreci sürdürülmeli ki bilinç altındaki bu takıntılardan sorunlardan kurtulabilesiniz. burada temel sorun kendinizi hatalı şekilde şartlandırmış olmanız ve bunu kendinize engel yapmanız. şöyle bir örnek vereyim, gece karanlıkta öcüler var diye çok fazla tekrarlar düşünür aklınıza bunu kazırsanız bir süre sonra aklınız size oyun oynamaya başlar, mantık olarak öcü olmadığını bunların saçmalık olduğunu bildiğiniz halde bile ışıktan uzaklaşmak karanlığa çıkmak istemezsiniz, karanlığa doğru yürüyünce resmen ruhunuz çekilir titrersiniz. başka bir örnek, kadınlardaki vajinismus sorunu, ilk ilişkide penisin vajinaya girmesi ile acı yaşayacaklarını düşünürler bu bilinç altında öyle bir yer edinir ki bırakın penisi kalem bile değse vajinaya acıdan titrer neredeyse bağıracak ağlayacak kıvama gelirler. oysa ki duydukları acı tenden hissedilen bir acı değildir, beynin hayali olarak ürettiği bir acıdır. anlayacağınız sizin sorununuz da yine bilinç altındaki şartlanma ile ilgili, bir insan bu şartlanmayı durup dururken yapmaz. kendinize bunu yaptıysanız geçmişte yaşadığınız bir şeyler sebep olmuştur. bir tohumun filizlenip fidana oradan kocaman bir ağaç olmasına benzer. anlayın diye uzun uzun yazdım yoksa tek söylenecek şey psikiyatra gitmeniz ve tedavi olmanızdır. yoksa diğer türlü sizin de diğer insanlardan hiç bir eksiğiniz yok.

  • 4

   merhaba, psikolog psikiyatr bulma konusunda sorun yaşıyorum. daha önce hiç gitmediğim için bana yardımcı olabilecek yetkinlikte olup olmadıklarını nasıl anlarım bilemiyorum. bir kere psikoloğa gittim amacının açıkçası para kazanmak olduğunu hissedince bir buçuk ay sonra bitirdim. hem maddi olarak hem zaman olarak doğru karar nasıl verilir bilemiyorum ?

  • 3

   @Afroket7 bu konuda durum epey karmaşık olduğu gibi işin özünde ise çok basit. söyle açıklayayım, devlet hastanelerinin psikiyatri servislerine randevu alabilirsiniz. gittiğinizde aşağı yukarı sorununuzu anlatmak için 10 dk zamanınız olur. doktor sizi dinler sorununuz bu der ve size genelde 5 ilaçtan birini yazar. bu ilaçlar öyle grip tedavi eder gibi çalışmaz, temel etkisi beyni uyuşturmak düşünmeyi zorlaştırmak, kaba tabirle zombi olursunuz. reaksiyon veremez hale gelirsiniz. daha sonra ilaçların dozu azaltılarak uyanışa hazırlık adaptasyon aşamasına geçilir. burada bolca telkin ile doğru ve olması gerekenler düzen size yeniden kazandırılmaya çalışılır. kişi yanıt vermiyorsa ilaç dozu arttırılır. öyle yada böyle bu süreç en azından 5 yıl sürer. ömrünü geçer yaşlanırsınız zaten yavaş yavaş işiniz biter. tüm bu zorlu sancılı süreç neden ? sırf aptalca olduğunu bildiğiniz bir şeye kafayı taktığınız ne vazgeçmek istemediğiniz için. oysa ki yaptıklarım istediklerim aptalca bıraktım unuttum bitti gitti deseniz iradenizi kullansanız hayatınızı 2. günü her şey daha güzel olur. yıllarca ağır haplar tedavilere karşı, anlık basit bir karar vermeye bakar bunlar. ben size diyeyim, tedavi kimler içindir, durumunu kabullenmeyen, ben normalim iyiyim, doğru olan bu diyen kişiler için. ki bakınca siz zaten sorunun ne olduğunu biliyorsunuz, kendi durumunuzun farkındasınız, bu işte bir yanlışlık var diyorsunuz. o halde ne gerek var tedaviye falan, saçmalıkları çıkarın hayatınızdan. herkes gibi düşünün. ayak nedir, yere bastığımız etten kemikten, tüm gün ayakkabı içinde duran bolca bakteri barındıran bir uzuvdur. el gibi, kafa gibi kol gibi diz gibi omuz gibi bunu bilin kafanızda değersizleştirin. ayak işte ne olabilir ki saçmalık, hatta öyle ayaklar var ki leş gibi bakmaya bile tahammül edemezsiniz bunları düşünün. ayakkabı, yahu sıradan bir eşya, leş gibi kolar, kullanır kullanır eskiyince çöpe atarız gider, bütün gün sokakta temas etmediği pislik kalmaz. az önce burnunu temizleyip yere tüküren adamın pisliğime basıp geçtiğin ayakkabı, iğrenç. fabrikalarda plastik enjeksiyonla, geri dönüşüm ürünlerle üretiyorlar, kimyasal kokan korkunç yapıştırıcılar ile yapıştırıyorlar. neyi bu kadar çekici olabilir ki. her türlü duygunuzu normalleştirin saçma olduğunu bildiğiniz şeyleri aklınızdan çıkarın uzaklaşın. birazda sabırlı olursanız, eskiye dönmezseniz zamanla her şey kolaylaşacaktır.

  • 1

   dediğiniz vajinadan keyif almasını sağlamaz, sadece en iyi ihtimalle erekte olduğu fetişden uzaklaşmasını sağlar ve tamamen cinsellikten uzaklaşılabilir. bendede aynısı olduğu için bu malesef bu ekstra fantazi değil sadece bundan erekte olabildiğimiz bi durum. bilinçaltı+yıllarca yanlış alışılmış davranış bozukluğundan dolayı vajinadan keyif alabilmek için bdt seansları alıyorum zorlanıyorum çok zor ilerleme sağlanıyor bu kadar önemli birşey için (tek başına yaptığımız birşey değil partnerle yaptığımız eylem) yıllarca sol elle yemek yemiş birinin sağ elle yemek yemeye çalışmasından çok daha zor bir durum. çünkü kaslardan ziyade beyin+psikolojinin haz alma durumu ona tepki veriyor. ilacı vsde yok ve bence psikolojideki çok garip durumlardan biri. fiziksel olarak sağlıklısın topu kaleden kaleye atabiliyorsun ama boş kale kalenin önünden topa vuramıyorsun ayağın hareket etmiyor o kadar ilginç bir durumki

  • 2

   @josjos anlayana işte 🙂 adam örnek vermiş düşünce sistemini normalleştirin olayı kendi kafanızda bitirin demeye getiriyor. siz hala haz zevk alamam bırakırsam ne olacak falan diyorsunuz, hala bir yanınız bunları terk etmek istemiyor ve keninize bahane üretiyorsunuz. bende boşuna niye psikologlara para veriyorlar diyordum, haliyle olayı kendi kafasında bitiremeyene bolca tekrar ve telkin lazım. psikolog aynı şeyi sabırla defalarca söyleyecek duracak, karşılığında parasını alacak. ben bile erim beyi çok net anladım yani. neyse geçmiş olsun. umarım sorunlarınızı çözersiniz.

  • 3

   @alyans35 düşünce sistemini değiştirip normalleştirmek tabi ki isteğimiz bunun üzerine azim gösteriyorum aylardır videolar yazılar okuyorum 2 ayda defalarca seans aldım ama ha deyince bırakılacak bir konu olmadığı aşikar. bırakılsa bile şuna benziyor 20 yıldır sol elle yemek yiyen birisini ‘sol elle yemek yemek kötü’ diye ikna edip bıraktırsan bile sağ elle yemek yeme alışkanlığını otomatik kazanmıyor. yani vajinanın yerine koyup bizi uyaran şeyleri normale çekmek lazım bu konuda hemfikiriz ama bunu kötüleyince vajinadan otomatik zevk almamızı sağlamıcak(keşke olsa) burda da bilişsel tedavi devreye giriyor uğraşmak gerekiyor. bu konuda freud ve lacan bile 2ye ayrılmış keza ünlü hocalar bu konunun kolay çözülmediği, hiç çözülmeme ihtimalini de eklemiş. tabi uğraşmak lazım çünkü cinsel fetişizm bambaşka bir konu. yoksa inan şuan 3.5 milyar erkek içinde 5 milyon erkekte bu rahatsızlık varsa en çok kurtulmak isteyenlerden biriyimdir 🙂

 2. 3

  her şeyi sevebilir hoşlanabilirsin ama bunların hayatını etkiler düzeyde olmaması lazım. tek bir şeye odaklanarak bu yoksa olmaz düşüncesi sıkıntılı bir düşünceye işaret eder. normal şekilde erkek olamıyorsan illa bir şeyde takılı kalıyorsan bu büyük bir psikolojik sorundur ve kesinlikle tedavi gerekir. benim bu güne kadar gördüğüm en ufak psikolojik sorunların bile çorap söküğü gibi daha çok büyüdüğüdür. ciddiye alınmazsa eyleme geçip tedavi olmaya çalışmazsanız daha yoğun sapkın evrelere doğru gidecektir. bırakın erkek olmayı insan olma niteliklerini kaybetmek söz konusu. bunu sizi kötülemek moralinizi bozmak için demiyorum, aksine tedavi olun iyileşin diye söyledim. geçmiş olsun dileklerimle.

 3. 3

  seninki bir saplantı olmuş. sırf bu yüzden ereksiyon sıkıntısı yaşıyorsun. bir kadını hatırlatan şeyler erkeklerin birçoğunun erkekliğini uyandırır ve onları daha kamçılar. dediğim gibi tamamen psikolojik

 4. 2

  buna benzer başlık geçtiğimiz haftalarda açmıştım. mazoşizm ve ayak fetişizmi bendede var sadece bu şekilde erekte olabiliyorum (hatta erektemi 45 dakika koruyup, boşalmamı kontrol edebiliyorum) bu cinsel fetişizm. moral bozmak istemem ama bunun üzerine 12 seans aldım (1 psikaytrist+1 psikolog) ve ilerleme sağladım dersem yalan olur. çünkü 10larca yıldır yanlış alışmışım muhtemelen çocukken yaşadığım bilinçaltı bi durumdan ötürü vajina ve penisi yıllarca devre dışı bırakmışım (porno ve masturbasyon bağımlılığım yok hatta masturbasyon bile yapmadım diyebilirim bu yaşa kadar seanslara başlamadan önce). düzelmeside zor hatta psikodinamik açıdan yaşadığın travma bulup çözümlense bile 0dan başlanacağı için düzelmeme ihtimalide mevcut. bu olayı çok geç farkedip aksiyon aldım uğraşıp bilişsel davranışlarla sürece bırakıp egzersizlerle vs zorlamakta gerekiyor (yeniden yapılandırma gibi)

 5. 2

  şimdi psikologtan fiyat bilgisi aldım 45 50 dakika seans süresi veriyor ve fiyat olarakta 2 bin tl diyor nasıl destek alabilirim bu fiyatlara ? 2 ay gitsem en kotu 16 bin tl ve kesin çözüm olacak mı kendisi bu alanda gerçekten yetkin mi belli de değil.

  • 2

   psikololar ilaç yazıp tedavi uygulayamıyor. bence psikyatristlere gitemeyi düşünmelisin. psikologa gider konuşur durursun, en kötü 1 er çay ısmarlayıp kahvede arkadaşlarınla konuş daha iyi gelir 🙂 espiri bir yana daha üst yetkinliğe sahip prof dr olan uzmanları seç. baı arkadaşlar devlet hastanesi önermiş buda mantıklı bir tercih olabilir.

 6. 3

  merhaba, bende aynı sorumu yaşıyorum da, seanslar sonuç verdi mi acaba?(cevap verirseniz sevinirim çünkü benim içinde çok önemli bi konu)

Bir cevap bırakın