İlk cinsellik deneyimi nasıl olmalıdır ?

Herkes ilk cinsel deneyiminde cinsel ilişkisinin sorunsuz, heyecan verici ve unutulmaz olmasını ister. Korku heyecan panik ise her şeyi bir anda yerle bir olmasına neden olabilir. İlk cinsel deneyim aslında cinselliği araştırmaya sorgulamaya ve merak etmemizle başlar. Erkek bireyler için penis kızlar için meme ve vajina önemlidir.Ergenlikle başlayan ve bu dönemde hormanal değişimlerle beraber vücut değişimleri cinselliğin keşfedilmesine zemin hazırlar.

Seks ile ilgili hayal kurmak cinsel organımızla oynamak yada karşı cinsi düşünmek pornografik resim video benzeri şeylerle başlıyor diyebiliriz. Asıl farklı olan ise ilk cinsel birleşmedir. İlk cinsel deneyimle beraber kadın veya erkek artık bekaretini kaybetmiş olacaktır.Bu deneyim size ve hayatınıza yeni duygular yeni kapılar açacaktır.

Dünyaya geldiğimizden itibaren, bizler cinselliğe yönelmiş olan varlıklarız demektedir  bazı uzmanlar buna da insanların farklı durumlarda yaşadıkları erotik türden zevkler adı verilmektedir.

İlk cinsel birleşmede kadın ve erkeğin bekaretini kaybettiğinden daha önce bahsetmiştik . Bu cinsel deneyimden sonra bayanda kızlık zarı dediğimiz yapı bozulabilir esnek ise bozulmayabilir. İlk sekste başarısızlık veya bilgi eksikliği korku heyecan ve beklentiyi yüksek tutmak size zevkten çok eziyet verebilir. İlk cinsel gerçek deneyim için erkeklerde ki en büyük korku penis boyu küçüklüğü iken kadınlarda vajinusmus denilen durum olduğu sıkça karşılanabilir.

İlk cinsel deneyim hakkında konuşmak önemli. Bu işi bilenlerin bu konudaki görüşleri ise şöyle; “İyi cinsellik yaşamak için isteklerinizi, ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı partnerinize iletmeniz gerekir. Gündelik ya da ciddi bir ilişkiniz varsa, sağlıklı bir cinsel ilişki için partnerinizle aranızda konuşma yapmalısınız.”

Orgazm taklidi yapmayın. Orgazm olamazsanız, bu bir sorunu işaret etmez, endişelenmeyin. Her şey zamanla adapte olur kendinizi zorlamayın akışına bırakın. Bu ilişkinizin sağlığı ve ilk cinsel deneyiminizin keyifli olması için büyük önem taşıyor.

Siz soru sormaktan çekinmeyin. Karşılıklı olarak partnerinizi ne istediğini bilin. ışığı açmalı mı  yoksa kapamalı mı ? Dokunulmaktan hoşlanmadıkları bir bölge var mı? Soru sormak partnerinize önem verdiğinizi gösterir, cinsel ilişkinin haz veren noktalarını daha kolay keşfetmeyi sağlar.

 

 

 

Bu bilgileride okumalısınız

çiftler arasında cinsellik nasıl olmalı
kadınlardan ilk gece yorumları
sevgilim seksten sonra gayet iyiydin diyor ama ben kendimi yetersiz hissediyorum
kadınları rahatsız etmeden nasıl cinsellik konuşabiliriz
sevgilime cinsellik istediğimi nasıl söylemeliyim
sevgilimi cinsellik olmadan nasıl mutlu ederim

Yorumlar ( 7 )

  1. ilk cinsel deneyim farklı ve güzel oluyor tabi o kişi gerçekten doğru kişi ise

  2. İlk cinsel deneyim yatakta olmalı ve çok rahat olmalıdır önce uzun sevişme olmalı

  3. ilk seks evlenilen kişiyle olmalı çünkü en çok bundan zevk alırsın. kaçak göçek işler hep sıkıntılı. onun dışında çift birbirine nelerden hoşlandığını, tahrik noktalarını, fantezi dünyalarını en ince teferruatıyla anlatmalıdır.

  4. ilk cinsel deneyim yatakta olmalı ve çok rahat olmalıdır önce uzun sevişme olmalı

  5. ilk cinsel deneyim çok önemli. yanlış yapılan ilk deneyim kadını veya erkeği seksten soğutur… yatakta ve hiç pişmanlik duymayacaksin…

Cevap yazın