Mastürbasyon nedir, günde kaç kez yapmak zararlı ?

Mastürbasyon kişinin kendi kendine cinsel doyuma ulaştırması ve cinsel organları veya erojen bölglerleri elle okşayarak boşalmak olarak yorumlanabilir. En çok partner eksikliğinde kişi kendi cinsel ihtiyacını giderebilir. Masturmasyonla kişi kendi bedenini tanır, vucudunu nerelerine dokunması ve hangi bölgeden daha çok zevk aldığının farkına varabilir.

Mastürbasyon, insanların yüzde doksanı (%90) masturbasyon yapar, peki kalan yüzde onu (%10) ne yapar? Kalan %5’i yapmadığını söyler yani yalan söyler! Biraz yumuşatırsak bunu; yaptıkları şeyi masturbasyon olarak kabul etmemeye çalışırlar, ya da masturbasyon yaptıklarını bilmezler. Cinsel organlarla ilgili haz verici her şey masturbasyon sayılabilir, mesela bir kadının heyecanlanıp bacaklarını sıkıştırıp bırakması bile ve masturbasyonda illa orgazma ulaşmak gerekmez.

Mastürbasyon nedir; kişinin (kadın veya erkek) kendi kendine cinsellik yaşaması veya cinsel doyuma ulaştırması için yaptığı eyleme denir. Daha açık bir ifade ile; bir cinsel tepki üreten istemli kendi kendine uyarım olarak tanımlanabilir. Masturbasyon hayal gücünün veya fantazinin sonsuz kullanımı ile gerçekleşir, kişi bu sırada kendisini ve karşıdakini dilediği gibi düşünür ve sonsuz bir güce sahip olur, bu yüzden de hiç bir cinsel eylem bu sınırsızlıkta ve mükemmellikte gerçekleşmez. Bu da ilk cinsel eylemlerde bazen hayal kırıklığı yaratabilir. düşünce de tensel dokunmanın veya hissetmenin verdiği tadı ve güven duygusunun yerini tutmaz.

Masturbasyon zararlı mıdır?
Eğer kişinin sosyal yaşantısını, normal seksüel ilişkilerini bozacak düzeyde değil ise zararsızdır. Kişi eğer bir seksüel partneri varsa o olmadığı zamanlarda masturbasyon yapabilir ama bunun sayısı ve sıklığı partnerine olan arzusunu etkilemeyecek  şekilde olmalıdır.
Eğer kişinin düzenli seks partneri yoksa veya hiç partneri yoksa, arzu ettiği sürece, hissettiği sıklıkta masturbasyon yapabilir. Masturbasyonun kadında veya erkekte hiç bir fiziksel (bedensel) kötü tesiri yoktur, aksine rahatlamayı ve gevşemeyi sağlar.Masturbasyon  çok zararlı değildir.Yanlız kişi kendini fazla hayal dünyasına kaptırmamak şartı ile.Dilediğiniz yer ve zamanda tabi ki başkalarının haklarına (kişisel veya kanuni) saygı duyarak, kimseye zarar vermeden  masturbasyon yapabilirsiniz. Bu sizin hakkınız ve bedensel özgürlüğünüzdür.

Özellikle bazı kişiler masturbasyon sonrası suçluluk duygusuna kapılırlar, bu yaptığınızdan suçluluk duymak anlamsız vede gereksiz bir duygudur, ayıp, yasak, kötü, size veya başkasına zarar vermeyen, yanlızca sizin bedeninizi ve hislerinizi ilgilendiren bir şeyden huzursuz olmanın gereği yoktur, bu bir ihtiyaçtır, bundan utanmayınız, suçluluk duymayınız.
Yanlız masturbasyon sizin için kaçınılmaz bir olay, bir tutku haline gelmişse, normal cinsel ilişkiye tercih ediyorsanız, veya normal seksten partnerinizden zevk alamayıp masturbasyona yöneliyorsanız sizin için vazgeçilmez bir duruma gelmiş ise ileride partneriniz ile olan ilişkiniz tehlikeye girebilir.İlerliyen dönemlerde de erken boşalma sorunu ile karşılaşabilirsiniz!

Genç erkeklerde özellikle cinsel hayatı olmayan gençlerde, masturbasyon neredeyse bir zorunluluk halindedir, bunun nedeni ise: Sperm (meni – er suyu) üretimi devamlıdır ve hiç durmaz, üretilen spermler bir kesede toplanır ve boşaltılmaya hazır beklerler, arkadan da devamlı sperm üretimi olur ve bu keseye boşalır, bu kesenin bir hacmi, bir kapasitesi vardır, bu hacim dolunca cinsel istek artar, yoğunlaşır eğer ilişki veya boşalma gerçekleşmezse kasıklarda ağrı, aşırı cinsel istek başlar, bazen kese o kadar dolmuştur ki büyük tuvalet yaparken veya ıkınırken vücut içi basınç arttığından bu sırada penisten sperm akar veya idrar sonrasında sümüksü bir akıntı olarak penisten gelir (bu boşalma değildir ve zevk vermez sadece sperm akar). Eğer kişi boşalmaz veya ilişki kurmazsa belli bir süreden sonra ki bu süre kişiden kişiye değişir (4 ila 15 gün), erkek uykuda boşalır ve keseyi boşaltarak arkadan gelen spermlere yol açar.  Erkeklerdeki cinsel arzu kontrolsüzlüğü de devamlı üretilen sperm ve onun boşaltılması isteği sonucu vede toplumsal öğretilerin yani tabuların erkeğe kuralsız cinsellik yaşamayı bir hak ve övünç kaynağı olarak hissettirmesi olup bayanların erkeklerde anlayamadıkları duygusuz cinsel istek bundan dolayıdır.

Erkeklerde uyarı ve doyuma ulaşma daha çok penisin etrafının kavranma hissinin tatmini ve özellikle penisin baş kısmında bulanan  zevk hücresi diye isimlendirilen sinir uçlarının sürtünmeye ve karşıdan gelen basınca karşı taşıdıkları hislerden oluşur. Erkekler genelde elleriyle cinsel organlarını okşayarak masturbasyon yaparlar, bunun için elleri kuru olabilir, genelde  kayganlaştırıcı bazı  maddeler; tükürük, krem, sabun, yada cinsel hazzı daha çok arttırmak için daha profesyonel ürünlerde kullanılır. Ürünlere bazı örnekler vermek gerekirse kaydırıcı kremler masaj kremleri gibi. Eğer bu tip kaydırıcılardan almak isterseniz sitemizdeki KAYGANLAŞTIRICILAR kategorisi altında inceleyerek satın alabilirsiniz.

Cinsellik içgüdüsel bir duygu olup soyunu sürdürme, hayata  ve kendinden sonraya bedeninden bir parça bırakma hissinin bir uzantısıdır. Yani frenlenemez, önlenemez ve yok edilemez. Özellikle cinsel yaşantıya sahip olamayan veya olamamış gençlerde bu istek frenlenemez. Bu yüzden gerekli olan masturbasyon için onları yanlış bilgilendirip korkutmayınız. Yaş ve kişinin sosyal konumu bu arzuyu yok etmez bu bir ihtiyaçtır.

Bu bilgileride okumalısınız

kızlar günde kaç kez mast yapıyorsunuz
mastürbasyon yapmanın vücuda ve gelecek hayata zararı gerçek mi
mastürbasyon sıklığı haftada kaç kez olmalı
bir kadın günde kaç kez ilişkiye girebilir
fazla mastürbasyon ve boşalma vücuda zararlımı
çok üzün süre mastürbasyon yapmak zararlımı

Yorumlar ( 9 )

  1. Her tür sexsin cevabı bende Mastürbasyon kötü bir şey değil askine iyi insanı mutlu eder rahatlatır

  2. aşırıya kaçarsak ne gibi durum göz önünde olur peki arkadaşlar cevap alabilirsem sevinirim şimdiden teşekkürler

    • zahmet edip sitede aratın mastürbasyonun zararları diye erkekliği biten 100 lerce ağlayan kişi olduğunu görürsünüz. aynı şeyleri yazmaya tekrarlamaya gerek yok hepsini bir okuyun aklınız varsa anında bırakırsınız mast yapmayı. @fiat denen arkadaşa inanmayın dizide kendisi ile birlikte batirmaya çalışıyor. malafat kalkmaz olsun da görürüm ben onu mast rahatlatıyor mu adamın işini bitiriyor mu. tum uzmanlar aptal bitek o akıllı zaten 🤭

  3. çok nadir de olsa karı koca bazen birbirini elleriyle boşaltabilir. onun dışında mastürbasyon kesinlikle yapılmamalıdır. çevrenizdeki gençleri uyarın.

  4. masturbasyon güzel şey ya. tabiki ayarında durmasını bilmek kaydıyla insandaki mutluluk hormonlarını zirve yaptırıyor.

  5. mastürbasyon konusunda kesinlikle yapılmalı yada yapılmamalı gibi yorumlar çok saçma. mastürbasyon erkek ve bayan içinde ihtiyaç tabi bunu alışkanlık haline getiren erkeklerde ileri aşamalarda gerçek bir ilişki sırasında sertleşme bozuklukları olabilir. sebebi şu mastürbasyon demek hayal gücü veya görsel kullanılarak yapılan bir seks simülasyonudur ama siz aşırı derecede mastürbasyon yaparsanız ( özellikler erkekler ) bir dönem sonra penisi daha fazla sıkarak zevk almaya çalışır penisi zorlayarak gerçek ilişkiye geçince bayan vajinası sizin avucunuz gibi penisi kavramayacağı için boşalmada ciddi sorunlar yaşarsınız. evli çiftlere mastürbasyonu eşi yapması koşulu ile evet olabilir ama onuda tıpkı bir vajinaya giriş çıkış yapıyormuş gibi o gerçeklikte çok fazla sıkmadan nazikçe yapabilir. bekalarda haftada 2, 3 yapıştır gitsin

  6. mastürbasyonunda bir ayari var sahsen haftada 1-2 kez vücuda zarar vermez ama millet gidip günde 2-3 kez bosaliyor o penise zarar verir ve erken bosalma sorunu cikarir

  7. aşırı mastürbasyon eşleri karı kocaları sevgilileri farketmez birbirinden soğutur ve mutluluğu kendi elinde arar kişi birbiriyle birlikte olmak yorucu ve soğuk gelir

  8. araştırmada insan ellerini inceledikleri ve sonucun da her 20 el de 18 elde siperm kalıntısı çıktığı belirlendi

Cevap yazın