Balayında kırmızı güllerin gizemi nedir ?

Evlendikten sonra çiftlerin baş başa çıktığı tatile Balayı adı verilir. Yeni evlenen çiftler için hazırlanan yataklarda kırmızı gül yaprakları serpilir. Balayında neden kırmızı gül serpildiğini hiç düşündünüz mü ? Aslında bu durumun bilimsel bir sebebi var desek.Yatağın üzerindeki kırmızı güllerin çok hoş bir kokusu vardır. Bu kokuların afrodizyak etki oluşması ve cinsellikte harekete geçiren afrodizyak kokunun önemli bağı vardır. Kırmızı güllerin gizemi, romantizmin simgesidir. Kırmızı renk erkekler üzerinde cinsel dürtünün oluşmasında etkilidir.

Eski çağlardan günümüze kadar, bazı kokular afrodizyak olarak kabul edilmiş, örneğin eski yerleşim yeri olan Pompei de volkanik kalıntılarında, seks için tasarlanmış odalarda parfüm şişeleri bulunmuştur. Eski Mısırlılar, seks öncesinde uçucu yağlarla yıkanırlardı. Sümer kültüründe afrodizyak parfümle kadınları etkilemede kullanılırdı. Yani pek çok kültürde koku ve cinsel çekim arasındaki ilişki vardır demek yanlış olmaz. Hatta neredeyse tüm kültürlerde, evlilik törenlerinde çeşitli parfümler kullanır. Mitolojide, gül yaprakları aşk ve afrodizyak kokuyu simgeliyor aynı zamanda gül kokuları ve cinselliği de birbirine bağlantılıdır.

Erkeklerin koku duyusu sayesinde kadınların duyguları ve cinselliği ile ilgili yapılan araştırmalar erkeklerin, erkekler kadınların tahrik olduğunu koklayarak anlayabilir bir kadının gerçekten tahrik olup olmadığını anlamak için koku duygusuna güvenebileceklerini söylüyor. İngiltere de yapılan bir araştırma aynı zamanda bir kadının cinsel olarak uyarılıp uyarılmadığını da koklayıp anlayabiliyor erkekler. Cinsel olarak uyarılmış ve uyarılmamış farklı kadınlardan alınan ter örneklerini içeren üç deney gerçekleştirdi. Araştırma deneyine katılan erkeklere ter örneklerini koklattırıldı. Elde edilen bulgular ışığında Erkekler gerçekten de ter kokusundaki farklılıkları ayırt ederek kadınların uyarılmış olup olmadıklarını fark edebiliyorlardı. Üstelik, kadınların tespit edilebilir bir kimyasal işaret bıraktığı ve bu işaretin erkeklerdeki uyarılmayı üst seviyelere çıkardığı da görüldü. Ter örneklerini koklayan erkekler, uyarılmış kadınların ter kokularını sadece ayırt etmekle kalmadı, bu kokular aynı zamanda erkeklerde de uyarıcı işaretler görülmesine neden oldu. Kırmızı güllerin gizemi sayesinde cinsellik gözümüzün gördüğünden daha fazlasını içerir demek yanlış olmaz.

Balayı kelimesi kökeni Babiller’e kadar uzanıyor. O dönemlerde yeni evlenen çiftlerin, ilk olarak törenlerinde daha sonra da evliliği takip eden 30 gün yani bir ay boyunca içinde bal bulunan bir çeşit şarap içerlerdi. Çünkü evlilikte ilk dönem nasıl geçerse, sonraki sürecin de o şekil geçer görüşü hakimdi. Günümüzde balayı tatil demek olsa da aslında evliliğin ilk dönemlerini ifade eder.

Bu bilgileride okumalısınız

penisimde kırmızı leke gibi noktalar var nedir bunlar hastalık mı
Reglimden 2 gün önce falan pembe kırmızımsı gibi kan gelmesi
crossdresser olma fantazim var eşime nasıl açılabilirim
boşalırken penis başını sıkınca glans kısmında oluşan lekeler
kırmızı ruj sürmek kadını daha seksi mi yapar
swinger olayı nedir kısaca açıklarmısınız

Yorum ( 1 )

  1. çilek de gülle aynı renkte ve kesinlikle kokusu olsun görünüşü olsun ikisi çok erojen şeyler 🍓 🌹🍰🍨🍰🥀💐🌹

Cevap yazın