cinsel ilişkiden duyusal haz alamıyorum

Soru

Merhaba arkadaşlar ben ilişki sırasında zevk alamıyorum. ne bir sıcaklık nede vajinanın sıkılığını hissedemiyorum. daha önce ilişkiye girmemiş kişiyle de denediğimde durum aynıydı? neden acaba, bir sağlık sorunum olabilir mi ?

Cevaplar ( 5 )

  1. haz alma olayı penis üzerindeki sinirler sayesinde olur. bazıları aşırı mastürbasyon yaparak bu sinirleri ve duyuları köreltebilir. buda çok daha az haz almalarına sebep olur. bir diğer sorun ise psikolojik herşey normal olmasına rağmen bu tip duygular beyinde doğru şekilde yorumlanmaz, bazılarında gıdıklanma, bazılarınca acıma, bazılarında kaşınma gibi farklı duyular olabiliyor. aynı şekilde bazılarında ise tamamen yorumsuz kalıyor, aynen sizin dediğiniz gibi hiç birşey hissetmeyebiliyorsunuz. belki beyin fonsiyonları ile ilgili olabilir. fiziksel yada psikolojik sorun varmı yokmu, hormonel durum nasıl bazı değerlendirmeler gerekebilir. bunun için en iyisi bir doktora başvurun derim.

    • Merhaba bende olan sorunun penis boyutuyla bir ilgisi varmı? Doktora gittim kan tahlili yaptı lh denilen hormonu göstererek beyin cerrahine yönlendirdi cerraha gitmeye vaktim olmadı.

  2. başka bir soruda okumuştum sanırım birisindede benzer sorunlar varmış. doktora gitmiş penis üzerindeki sinir uçlarında iltihap oluşmuş bu sebeple haz zevk falan hiç birşey hissetmiyormuş. antibiyotikle tedavi olmuş. istersen bi doktora git belki böyle birşey vardır.

  3. merhabalar bundan önce 5 defa ilişkiye girdim. hepsi de prezervatif ileydi. hepsinde ortak benim pek bir şey hissetmememdi ya da az hissetmemdi. buna prezervatif mi sebep olur ya da bu ilişkilerde hepsindeki ortak özellik araba yolculuğu yaptıktan bir kaç sonra ilişkiye girdim yani yorgunluk mu etkilemiş olabilir ya da psikoljik olarak mı bu istediğim o zevke ulaşamıyorum?mesela oral yapılrken penisim bayağı sertleşiyor ama ben hissiyatı bayağı süre sonra hissediyorum boşalma işlemleri hem oralda hem de normal ilişkide gerçekleşiyor ama istediğim o zevki elde edemedim. sıkıntı ne olabilir?

    • bazı kişiler cinsellikten çok fazla şey bekliyor muhteşem inanılmaz olağanüstü bir zevk alacaklarını düşünürler ve bu yönde kendilerini telkin ederler. haliyle böyle bir durum olmadığını anlayınca hayal kırıklığı yaşarlar. her demişimdir cinsellikte bizim azgınlıkla kurduğumuz hayaller gerçek değil öyle hayali bir dünya yok, beklentileri azaltmak lazım. diğer mesele ise eğer geçmişinde mastürbasyon varsa penisindeki hissiyat azalmış veya körelmiş olabilir bu durumda da zevk alma kat sayın çok azalır. bunun dışında bazı sinirsel veya nörolojik sorunlar da haz almayı olumsuz yönde etkileyebilir.

Bir cevap bırakın