cinsel ilişkiden duyusal haz alamıyorum

Soru

Merhaba arkadaşlar ben ilişki sırasında zevk alamıyorum. ne bir sıcaklık nede vajinanın sıkılığını hissedemiyorum. daha önce ilişkiye girmemiş kişiyle de denediğimde durum aynıydı? neden acaba, bir sağlık sorunum olabilir mi ?

Cevaplar ( 3 )

  1. haz alma olayı penis üzerindeki sinirler sayesinde olur. bazıları aşırı mastürbasyon yaparak bu sinirleri ve duyuları köreltebilir. buda çok daha az haz almalarına sebep olur. bir diğer sorun ise psikolojik herşey normal olmasına rağmen bu tip duygular beyinde doğru şekilde yorumlanmaz, bazılarında gıdıklanma, bazılarınca acıma, bazılarında kaşınma gibi farklı duyular olabiliyor. aynı şekilde bazılarında ise tamamen yorumsuz kalıyor, aynen sizin dediğiniz gibi hiç birşey hissetmeyebiliyorsunuz. belki beyin fonsiyonları ile ilgili olabilir. fiziksel yada psikolojik sorun varmı yokmu, hormonel durum nasıl bazı değerlendirmeler gerekebilir. bunun için en iyisi bir doktora başvurun derim.

    • Merhaba bende olan sorunun penis boyutuyla bir ilgisi varmı? Doktora gittim kan tahlili yaptı lh denilen hormonu göstererek beyin cerrahine yönlendirdi cerraha gitmeye vaktim olmadı.

  2. başka bir soruda okumuştum sanırım birisindede benzer sorunlar varmış. doktora gitmiş penis üzerindeki sinir uçlarında iltihap oluşmuş bu sebeple haz zevk falan hiç birşey hissetmiyormuş. antibiyotikle tedavi olmuş. istersen bi doktora git belki böyle birşey vardır.

Bir cevap bırakın