eşimle cinsel mutsuzluk yaşıyoruz bu bizi yıpratıyor

Soru

merhaba, sitede pek çok şey okudum, bunlardan ders çıkarmaya çalıştım ama eşimle cinsel manada hep mutsuzuz. ikinci evliliğimizi yaptık ve ikimizden birer oğlu var. evde biraz mesafeli duruyoruz, yalnız kalınca da bir birimize yeterince yakınlaşamıyoruz. soğuk duruyoruz, bir şeyler yapmaya çalışıyor odaklanamıyor beklediğimizi bulamıyoruz. öyle yozlaşmış bir cinsel hayat birkaç dakikada bitiyor. bunun için psikoloğa gidelim dedik gittik 1 saat konuştuk, tabi her şey lafta bize bir katkısı olmadı. sitede yazılanları daha samimi buldum. bu konuda yardım daha doğrusu tavsiye istiyoruz ?

Cevaplar ( 4 )

  1. bence sizin sizin meseleniz bir biriniz arasındaki iletişimsizlik. cinsel uyumdan ziyade bir birinizi iyi tanıyorsunuz gibi geldi. ilk aşamada bir birinizi iyi tanıyın, neyi seversiniz neyi sevmezsiniz anlatın konuşun. illa her şey cinsellik değil, gece yatağa girince öpüşün, bir birinize sarılın, güzel sözcükler söyleyin intifat edin. yani ilk etapta bir birinize iyice ısının kaynaşın. sonraki aşamada arada cinsel sohbetler yapın, uygulamaya gerek yok, sadece konuşun anlatın, hayalinizi beklentinizi, zevk aldığınız şeyleri anlatın, dinleyin anlayın. böylece daha yakından tanımış olun. son aşamada cinsel eylem olarak azar azar bu bahsettiğiniz konularda fantaziler yapın. lakin dediğim gibi az az, hepsini bir kerede yaşamaya çalışmayın. yaşadıkça biraz daha ileriye götürün yeni şeyler ekleyin. kıyafet olur, fantazi oyuncaklar olur, değişik denemeleri ilişkinize katmaya çalışın. bunları psikologla konuşmanıza gerek yok bence, kendi aranızda konuşarak ilerleyebilirsiniz. bu şekilde tutkulu bir evlilik ve cinsel hayat mümkün.

    • gerekeni söylemiş @erotic-girl bende kesinlikle katılıyorum. her cümlesine dikkat edin olumlu sonuçlar alacaksınız. bunlara dikkat edip çözüme ulaşırsanız sex hayatınız oldukça alevlenecek ve fantazi arar olacaksınız.

  2. siz evlenmişsiniz ama bana göstermelik gibi geldi. evet ikinci evlilik her zaman zordur fakat birbirini seveceksin. laf olsun diye evlilik zor olur. onun dışında erotikgirl’ün tavsiyeleri de yerinde. psikolojik olarak bunu aşmaya çalışın. ömür boyu mutluluklar dileriz.

  3. ben bu konuda @erotic-girl dediklerine katılıyorum. önce birbirinizi tanıma aşamasını tamamlayın sona cinsel hayatınıza yeni heyecan katacak şeyler ekleyin. bu şekilde daha mutlu bir hayat yaşayabilirsiniz. yoksa her ikinizde adım atmaz bir birinize soğuk durursanız sonunda ikinci boşanma gelir.

Bir cevap bırakın