Orgazm olurken vajinada meydana gelen değişiklikler

Kadınlarda orgazm sırasında meydana gelen değişiklikler vardır. Cinsellik kadınlarda erkeklerden farklı şekilde ortaya çıkmaktadır.Erkek cinsel organı penis ve kadın cinsel organı vajina olarak isimlendirilir. Erkek ereksiyon olduğunda penisin kan ile dolarak sertleşme görülür ve erkeğin ereksiyon olmasıyla beraber el yüz veya göğüslerinde kızarma meydana gelebilir. Kadınlarda ise cinsel istek arttığında terleme ve buna bağlı olarak sıcak basması görülür. Cinsel ilişki sırasında kadınların genital organı olan vajinada belirli değişiklik ise cinsel ilişki zevki arttırmak için çok farklı durumlar görülür. Bunu daha iyi anlayabilmek  için ilk önce vajinanın anatomisini biraz incelemekte fayda vardır.

Kadınlarda vajina anatomisi : Kadınlar orgazm sırasında vajina da ne olacağını bilmek vajina anatomisi anlamak için önemlidir. Vajinal açılmasından servikse kadar uzanan uzun ve ince silindir şeklindedir. Yumuşak dokularla kaplıdır ve gergin kaslar vardır, bu kaslar cinsel ilişkiye girildiği sırada genişler. Vajinanın dışından bakıldığında vajina dudak dudakları, vajina iç dudakları klitoris, Kadınların en çok zevk aldıkları yer klitoris adı verilen yapıdır.

SEKS ANINDA ORGAZM OLURKEN MEYDANA GELEN DEĞİŞİKLİKLER ?

Kadınlar cinsel ilişkilerde zevk ve haz duymaları için cinsel yönden uyarılmalı.Cinsel yönden uyarma ve cinsel isteğinde artış sağlanırsa vajina otomatikman doğal bir nem ve yağlanma olacak ve penisin vajina içinde rahatça kayması sağlanacaktır. Bu sayede cinsel ilişkiden daha zevk alır. Cinsel açıdan uyarılmayan vajinada sürtünme daha fazla olur. Buda kadının canının yanmasına ve cinsel ilişkiden zevk almamasına sebebiyet verecektir.

Erkekler de kadınlarda cinsel yönde uyarılması ilk önce beyinde başlar. Bir kadının cinsel isteği ve arzusu kolay kolay ortaya çıkmaz. Klitoral ve vajinal stimülasyon için ön sevişmenin bir kadın için önemi burada orya çıkar. Bir kadını uyandırmanın bir başka yolu, G noktasını teşvik etmektir. Eğer bir kadın cinsel yönden uyarılmakta zorluk varsa ise cinsel sağlık ürünlerinden destek almak vajinusmus gibi bir sorunun giderilmesini sağlayabilir. Bu ürünler sayesinde cinsel istek artışı sağladığı gibi vajinal bölgesinde doğal bir yağlanma ve nemlenme olacaktır. Vajinal sulanma ile birlikte vajinanın ön duvarı üzerinde vajinal açıklığın yarısına kadar bulunur, çok sayıda engebeli bölge olup, kadınların muazzam zevkini verecek kadar hassas olan çok sayıda sinir uçları vardır.

Kadının vajinadaki yeterince uyarıldığı taktirde cinsel birleşimin kolayca sağlanması için doğal olarak vajinal sulanma dediğimiz olay meydana gelir. Kalp atış hızı artar, solunum daha hızlı olur ve vajinaya akan ani bir kan akışı olur. Vajina genişler ve uzar, dış ve iç dudak klitoris ve memeler şişer ve vajinal açılma sıklaşarak gerçekleşir. Artık bundan sonra seks sırasında, korku ve endişe azalır beyinde sadece daha çok mutluluk hormonu seviyesi artar.

Bu bilgileride okumalısınız

orgazm olurken su gibi fışkırtan kadınlar nasıl yapıyorlar
Orgazm olurken canım acıyor
partnerim erken orgazm olurken ben geç boşalıyorum
sevgilimle sevişirken beni okşayınca orgazm oldum ne yapmalıyım
orgazm olurken zevk almıyorum ve meni fışkırmıyor
hem vajinada hemde meme ucunda kullanılan vibratörlerle orgazm garantisi sağlar mı

Yorumlar ( 4 )

  1. Gir-çık seksinden daha çok ön sevişmeli ve uzun süren bir seks daha güzeldir. Bunu bilen kadınını mutlu eder.

  2. hani kadının o hali varya o an benim için o an o kadının bosalirken hali beni daha bir coşturuyor. cünkü kadın mutlu oluyor. hafifce kasılıp gözlerini kısıp ta kendini o ana birakması yaşayan bilir o hali. sanki içinden bir aşk çıkıyor. vajinasi ve anal deliğinin kasılması ve vajinasinda hafif bir şişlik ve genişleme oluyor. anca böyle olursa kadın boşaldigini anlarsiniz

  3. evet bir kadının orgazmdaki yüz ifadesini beğenmemek mümkün değil. bunu beğenmeyen zevk almayan erkeğe erkek demem ben 🙂 🙃

  4. asıl eğlence ve zevk kadın boşaldılktan sonra başlıyor. ve kadının orgazm anı kasılması o surat ifadesi direk bir erkeği boşaltabilir

Cevap yazın