Erkeklerde cinsel isteği azaltan yiyecekler nelerdir ?

Amerika da bir grup bilim adamlarının yaptığı araştırmaya bağlı olarak evlilikte cinsel hayatı aktif ve testesteron hormonunun seviyesini düşürmesine neden olabilecek seks isteğini erkeklerde frenleyecek olan bazı öngörüler sunmuşlardır.

Seks yaşamınızda ortada gözle görülür bir neden yokken birden bire cinsel hayatınız sekteye uğrayabilir ? cinsel hayatınızın kötüye gitmesini belkide sebebi tüketmiş olduğumuz yiyecekler olabilir!

Deniz ürünleri cinsel isteğin azalma yapması balıktaki cıva ve toksinler, cinsel fonksiyonları düzenleyen hormonların üretim merkezi olan endokrin sistemine zarar verebilir. İlla deniz ürünü yiyecekseniz, somon, alabalık, istiridye, karides civa ve toksik madde oranı daha düşüktür.

Cinsel isteğinizin azalmaması için kahveden uzak durmanız gerekebilir. Gün içerisinde tüketilen 5‐6 bardak kahve, libidoyu düşürebilir.

Fast food da cinsel isteği azaltır. Testosteron seviyesini düşürür ve erkeklerde düşük kalitede sperm üretimine yol açabilir.

Erkeklerin cinsel performanslarının ve isteklerinin düşmesindeki en önemli etkenlerden biri de işlenmiş gıdalar. Özellikle işlenmiş peynirlerden uzak durmalısınız.

Soyadaki fitoöstrojenler kadınlarda ve erkeklerde hormonal dengesizliğe neden olur. Cinsel performansı düşürür. Bayanlarda seks hormonlarını azaltır. Erkeklerde de %40 oranında sperm sayısında azalmaya neden olur.

Alkol, vücudun su dengesini bozar. Erkeklerde erken boşalmaya sebep olabilir. Kadınların ise orgazma ulaşmasını zorlaştırır.

Kahvaltılık gevrekler de cinsel hayatı olumsuz yönde etkileyenlerden… Bu tür yiyecekler erkeklerin cinsel istek ve performansında düşüşe sebep olabilir.

Yapay tatlandırıcılar, vücudunuzdaki serotonin salınımını azaltan aspartam içerir. Serotonin, yalnızca mutlu olmayı sağlamıyor, aynı zamanda cinsel dürtüleri ve libidoyu da artıran bir hormon.

Cinsel isteği azaltan besinler denildiğinde akla konserve yiyecekler de gelmeli. Fırsat buldukça sağlıklı ve taze besinler tüketip, konserve gıdalardan uzak durmak gerekiyor.

İsterseniz birde bunların madde madde üstünden geçelim daha iyi anlaşılsın;

İlk olarak yapay tatlandırıcılarla başlayalım, kilo alımını engellemek amacıyla tüketilen diyet ürünlerde kullanılan yapay tatlandırıcıların içerdiği aspartam, mutluluk hormonu olarak bilinen serotonin hormonunun düzeyini aşağı çekerek baş ağrısı, depresyon, sinirlilik ve uykusuzluk gibi sorunlara neden oluyor. Aynı zamanda cinsel istek kaynağı olarak da bilinen serotonin düzeylerinin düşmesi, seks isteğinde azalma yaşanmasına yol açıyor. Ayrıca aspartam vücuttaki sinir sistemi uyarım mekanizmasını da olumsuz etkilediğinden seks gücünün azalmasına neden oluyor.

Gazlı içecekleri de unutmayalım, yüksek miktarda şeker içeren gazlı içeceklerin başta diyabet ve obezite olmak üzere ciddi sağlık sorunlarına yol açtığını ortaya koyan araştırmalar, bu içeceklerin cinsel isteği azaltıcı etkilerinin de fazla olduğunu gösteriyor.

Gözden kaçan konserve gıdalar ve hazır yemekler çok fazla tuz ve katkı maddesi içerdiğinden kan basıncını artırarak cinsel organlara kan akışının azalmasına neden olurlar. Cinsel organlara kan akışının azalması sonucunda sertleşme sorunları ve cinsel güçte azalma görülür.

Günümüz şartlarında gelişen endüstri ile üretilen yapay ürünler, en başta günümüzde süt ve süt ürünleri artık antibiyotiklerin ve hormonların verildiği ineklerin sütünden yapılıyor ne yazık ki. Bu tür süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmesi östrojen, progesteron ve testosteron olmak üzere seks hormonlarının doğal üretim mekanizmalarını etkileyerek seks gücünün ve isteğinin azalmasına neden oluyor.

Kimine göre cesaret veriyor ama fazla tüketildiğinde alkol sertleşmeme, orgazm olamama, cinsel isteksizlik gibi cinsel sorunların yanı sıra, seks gücünde azalmaya da neden oluyor. Özellikle tonikte bulunan kinin maddesinin testosteron hormonunu düşürücü etkisi olduğu biliniyor. Bu nedenle alkol alınca daha iyi bir cinsel deneyim yaşanacağı inancı sadece bir şehir efsanesinden ibaret. Ancak alkol alınca daha farklı bir cinsel deneyim yaşanabiliyor, çünkü utanma, sıkılma gibi duygular alkolün etkisiyle azalıyor. Kişi rahatlıyor, gevşiyor ama cinsel isteği de zamanla düşüyor. Çünkü cinsel organlardaki hassasiyet azalıyor.

Her gün tüketiyoruz peki ya fazlası, birçok insan kahvenin seks gücüne olan zararını pek kabul edemez ama gerçek hiç de onların düşündüğü gibi değil. Ayrıca çay da hiçbir zaman çok koyu içilmemeli. Sabah kahvaltılarında çayın veya kahvenin yerine sütlü kakao tercih edilirse, insan vücudu rahatlar. Çikolata fabrikalarında çalışan erkeklerin seks yönünden çok kuvvetli oldukları ve diğerlerine nazaran daha kuvvetli cinsel arzuları olduğu söylenir. Bu da kakaonun seks organlarına olan etkisini gösterir. Kahvaltılarda, ayrıca domates suyu da faydalıdır.

Şimdi tiryakiler kızacaklar lakin, gerçekte sigaranın insan vücuduna birçok zararı var. Özellikle sigara içmek alışkanlık veya tiryakilik halini aldığı zaman, cinsel iktidarsızlığa yol açar ve erkeklik gücünü azaltır. Çünkü sigara, penis kan damarlarına belirli bir derecede zarar verir. Hatta penise zararını bir kenara bırakın net konuşalım. Seks yaparken nefes nefese kalıyoruz, kan dolaşımı hızlanıyor tüm organlara daha çok oksijen gitmesi gerekiyor, akciğerler bunu karşılamak için çok daha hızlı nefes alıp vermemize sebep olarak yeterince oksijeni kan yolu ile organlara ulaştırmaya çalışıyor. Sağlıklı bir birey için bu sorun değil her şey mükemmel işliyor, ama sigara için birinin akciğerleri tahrip olduğu için yeterli oksijeni bulmakta ve organlara iletmekte zorlanıyor, tıkanmalar, kalp çarpıntıları, yorgunluk, penisin sönmesi ereksiyon kaybı, birde starwars filmlerindeki Darth Vader gibi nefes alıp vermekle cebelleşince cinsellik heyecanı nerede kaldı.

Gelelim sonuca, elbette eşler arasında cinsel uyumsuzluk büyük problemlere yol açabiliyor. Lakin tükettiğimiz, kullandığımız yanlış şeyler sebebi ile kendimize geri dönülemez zararlar veriyoruz. Bu nedenle yukarıda saydığımız anafrodizyak yada anti afrodizyak, yani cinsel isteği azaltan yiyecek ve içecekler çeşitli yollarla insan bedenini olumsuz etkiledikleri için erkeklik gücünü de azaltıyor. Bu nedenle, bu maddeleri kullanırken fazla ileri gitmemeli ve mümkün olduğu kadar az kullanılmalıdır. Umuyoruz ki ciddiye alır, sadece cinsellikte başarılı olmak için değil hayatınızı sağlıklı yaşamak için bunları dikkate alırsınız.

Bu bilgileride okumalısınız

cinsel gücü arttıracak gıdalar nelerdir ne yemeliyim ?
5 yıldır cinsel isteğim yok artık hiç bir şey yapmak istemiyorum
yoğun cinsel isteğimi bastıramıyorum
sevgilimin aşırı isteği beni cinsellikten soğuttu
aşırı yorgunluk cinsel isteği azaltır libidoyu düşürürmü
kadınların cinsel yönden daha azgın olabilmesi için isteği nasıl artabilir

Yorumlar ( 5 )

  1. Ben 1 saati eşik bir süre dayanıyorum tabi her postada dinlenerek

  2. soya fasulyesi ve bamya erkekler için çok zararlı diyorlar ama öyle olsaydı asya ülkeleri bu kadar kalabalık olmazdı

  3. hazır gıda ve fast food ornek verilebilir.istek artıran yicek içecek dersek çok örnek verilebilir

  4. bamya erkekler için çok zararlı diyorlar ama öyle olsaydı asya ülkeleri bu kadar kalabalık olmazdı

  5. yoğurdun zararlı olduğunu söylerler halk hekimliginde..isteği fazla olanları yatistirmasi için marul yemesi önerilir…

Cevap yazın