Tantrik seks nedir ve tantrik seksin amacı nedir ?

Tantrik seks nedir ve tantrik seksin amacı nedir ?

5000 yıllık bir geçmişi olan tantrik seks uygulaması, aslında bir hint felsefesidir. Temelinde saatlerce sevişip tatmin olmak değil burada asıl amaç kendi seks dünyasını ve partnerimizin seks isteklerine yönelik sürekli tatmin olmasını sağlamaktır. Esasında cinsel ilişkide olması gereken karşılıklı tatmin ve memnun etme ve o andan zevk almak üzerine kurulu seks türünün temelidir.

Yalnızca süresi biraz standart bir ilişkiye göre daha uzun tantra seks orgazm ile ruhsal memnuniyetin artırılmasını sağlayan çok eski esrarengiz bir yoldur.

Normal ilişki sırasında, bir erkek ilişkinin başlamasından 10-15 dakika sonra boşalırsa, tantrik seks son dakikaya kadar yüksek haz almaktır.

Tantrik seks, esasen iki tarafın birbirine daha açık sözlü olmasıdır. Bu yüzden yalnızca beklentiler değil, aynı zamanda cinsel fantazileri de konuşulmalıdır. Buna göre çiftler, hiçbir zaman açığa çıkaramadığı cinsel tabularıyla ilgili karşılıklı ve dürüst bir konuşma yaptıktan sonra, zaman içerisinde bu tabuları beraber yıkmasıdır. Böylece ilişkiler, artık daha şeffaf hale gelir.

Tantrik seks sanılanın aksine sevişme süresini uzun tutmak değildir. Tantrik sekste amaç cinsel hazzı arttırmak ve orgazm süresini uzatmaktır. Cinsellik karşılıklı olarak tene ve vucuda dokunarak cinsel hazzı arttırmaktır. Ancak tantrik sekste durum biraz daha ötesidir.

Tantrik sekste ön sevişme çok önemli bir kademedir. Yavaş bir seks türü olduğu için g noktası olarak tabir edilen vajinaya ve çevresine masaj ile uyarmak bu arada erkeğin penisine masaj yaparak uyarılma sağlanmalıdır. Tantrik sekte tüm vucut uyarılması gerekir. Bunun için sadece cinsel bölgeler değil erkeğin ve kadının tüm vücut bölgeleri masaj dokunma ve öpücüklerle uyarılmalıdır. Tantrik seks en az 45 dakika sürer.

Cevap yazın