Ereksiyon sorunu iktidarsızlıkla nasıl baş edilebilir ?

Çoğu erkekte duyduğumuz ben ereksiyon olabiliyorum fakat devamını sağlama konusunda bir türlü başa çıkamıyorum. Bunun dışında sevgilimle gayet rahat seks yaparken ereksiyonumu kaybetmiyorum karımla sekste ereksiyon da çeşitli sıkıntılar baş gösteriyor.

Erkekte yaş kaç olursa olsun her erkek bazen sertleşme problemi yaşaması normaldir. Eğer bu durum sürekli inat ederse artık destek alma vakti gelmiş demektir. Cinsel gücü arttıran ürünler kişide durumun düzelmesine yardımcı olabilecek şekilde teknolojinin de gelişmesiyle artık erkeklerinde yüzü gülmeye başlayacaktır.

Ereksiyon sertleşme iktidarsızlık adı her ne olursa olsun bir seks için olumsuz etki eden 50-60 belkide daha fazla neden sıralanabilir şekilde sebepler oluşabilir.
Bu durum kronik demek için erkelerde olan sabah ereksiyonu yaşanıyorsa herhangi bir sorun yok demektir. Basit bir tedaviyle sorunu çözmek mümkün olabilir.

Başaramama korkusu cinsel hayatınızı doğrudan düşüş eğilimine girmesinde belkide en büyük etkendir.

Ereksiyonu devam ettirememe ve sıklıkla olmasında uzmanlar şu şekilde de tedavi edilebileceği yani bireyin kendi kendine çözebilir. Sanki trafikte trafik lambaları gibi refleksinizi adapte edebilirsiniz. nasıl ki yeşil ışıkta geç için ise sarı ve kırmızı ışık bizi durmamamız için uyarması gibi çok fazla ereksiyon olup son noktaya gelip boşalma yaklaştığında biraz yavaşlamamız gerekir.

Ayrıca ülkemizde bu sorunla ilgili doktora başvurma oranının %10 olması ve bunun diğer ülkelerden çok farklı olmaması dikkat çekmekte. Bu durum Türklerin değil tüm erkeklerin utandığını gösteriyor. Erkeklerin bu hastalığı kendilerine yakıştıramamaları ve tedavisi olmadığını düşünmeleri ise mazeret bularak doktora başvurmama nedenlerinin başında geliyor. Uzmanlar bu konuda utanç duymaya gerek olmadığını, mide ve baş ağrısından utanılmayacağı gibi hekimler açısından penis hastalığının da diğer organ hastalıklarından farklı görülmediğini söylüyorlar. Hastanın doktora derdini tam olarak söylemesi, gerekli tanı ve tedavinin yapılması ve fizik muayenenin tedavinin bir parçası olduğunun kabullenilmesi, sorunu ortadan kaldırmada şart olarak görülüyor.

Bu bilgileride okumalısınız

bende erken boşalma sorunu var nasıl başa çıkarım?
ereksiyon ve erken boşalma sorunum var diye karım beni aldattı
erken boşalma sorunu nasıl yada hangi pozisyonlarda geciktirebilir
fetişist arzulardan kaynaklı cinsel ilişkide başarısızlık yaşıyorum
porno bağımlılığı ve cinsel eğilim sorunu nasıl çözülür
yatakta başarısız olma korkusu nasıl geçer

Yorumlar ( 4 )

  1. böyle bir durumda mesela ereksiyon hapı kullansa olmaz mı fayda etmez mi ?

  2. arkadaşlar erkeklerin ereksiyon problemi çekmelerinin en büyük neden stesli yaşamları aynı iş yerinde çalıştığım bir abim elindeki paraları değerlendirmek istemiş ve yatırım yapmış ve parası kısa bir sürede çok kaybetmiş ve 1 yıllık evliymiş o zamanlar sonra eşine de söylemiş fakat çok para kaybettiği için stese girmiş ve neredeyse cinsel hayatı bitmiş yani özetle stes cinselliğin en büyük düşmanı

  3. stres ve hormon ve beslenme yada özel hastalik önemli olan kan basincinin penise gitmesi ve uzun süre orda kalması

  4. cinsel ilaç kullanmayı deneyebilirsin… ilaç kullanmadan nasıl olur dersen, kegel egzersizi gün içinde 10 / 15 defa 4 ila 5 tekrar yaparak kasları güçlendirip ereksiyon sorununu giderebilirsin…

Cevap yazın