Evde erken boşalma kontrolü eğitimi ile çözüm mümkün !

Eğer buradaysanız ve bu yazıyı okuyorsanız, ne kadar çabuk boşaldığınız konusunda endişeleniyorsunuzdur. Erken boşalma, erkekler arasında en yaygın cinsel şikayetlerden biridir ve sizi rahatsız ediyorsa, o zaman kesinlikle yalnız değilsiniz. Sizler gibi erken boşalma kontrolü olmayan çok kısa sürede boşalan ve partnerini mutlu edemeyen fazlaca erkek var.

Bazı erkeklerde ‘birincil erken boşalma’ denen sorun vardır. Bu durumdakiler cinsel olarak aktif olmaya başladıklarından beri her zaman çabuk boşalırlar. Diğer bazı erkeklerde ise, sorunun cinsel yaşamlarının bir noktasında ortaya çıktığı durum olan ‘ikincil erken boşalma’ sorunu vardır. Çokta olmasa ‘üçüncü tip erken boşalma’ sorunu olan erkeklerde ise durum biraz daha farklıdır, bu erkeklerde herhangi bir hastalıktan, kazadan yada rahatsızlıktan dolayı sorun oluşur ve düzelme olması mümkün değildir.

Erken Boşalma Kontrolü Eğitimi: Seks Oyuncakları Yardımcı Olur mu ?

İster erken boşalma ile mücadele eden bir erkek olun, ister erken boşalma sorunu olan birini desteklemenin yollarını arayan bir eş, sevgili yada partner olun, erken boşalma eğitim tekniklerinin yanı sıra yardımı olabilecek medikal seks ürünleri/oyuncakları olduğunu öğrenin.

Erken boşalma olarak neler sayılır ?

Bu, ‘kişiye göre değişken kesin yanıtı olmayan’ sorunlarından biridir. Normal boşalma sürenizin ne kadar olduğuna, sizi ve partnerinizi nasıl etkilediğine bağlı olacaktır. Seks sırasında genellikle 10-15 dakikada boşalıyorsanız, 3-4 dakika içinde gelmeye başladığınızda endişelenmeye başlayabilirsiniz. Öte yandan, genellikle üç veya dört dakika içinde gelirseniz ve hem siz hem de eşiniz bundan memnunsanız, muhtemelen çok üzülmezsiniz. Boşalmada, ‘erken’ sayılan şey kısmen bakanın gözünden değerlendirilebilir.

Tüm bu genel bilgilerden sonra, erken boşalma sorunu ile mücadele eden erkekler üzerinde istatistiksel çalışmalar yapıldı ve ‘normal’ boşalma zamanı sizi şaşırtabilir:

 • ‘Normal’ erkeklerde ortalama boşalma süresi: 8 dakika
 • Erken boşalması olan erkeklerde boşalma için ortalama süre: 2 dakika

 

Erken boşalma kontrolü eğitimi nedir ?

Uzun mesafe koşu eğitimi gibi, erkenden boşalma kontrolü eğitimi de zihinsel ve fiziksel dayanıklılığınızı test etmeyi içerir. Uzun mesafe koşu eğitiminden farklı olarak, bu eğitimde kullanılacak yapay vajina benzeri araçla bolca zevk alacağınız mastürbasyon çalışması yapmanız gerektirir, uzun mesafe koşucusu gibi her gün saatlerce koşmanız gerekmez, aksine evinizde olduğunuz yerden eğlenceli ve zevkli şekilde eğitim çalışması yapabilirsiniz.

Cinsel ilişki yaşarken kendinizi kontrol edemediğinizi her şeyin çok hızlı geliştiğini fark ederseniz. Yalnızken zihinsel ve fiziksel olarak geri çekilme pratiği yapmak, sonrasında sizi gerçek bir partnerle seks yaparken boşalmayı durdurmaya daha hazır hale getirebilir. Bu ana fikir ile Avrupa’da cinsel sorunların araştırıldığı kliniklerde aşamalı terapiler yapılıyor. Bu terapistlerin başında Dr. Waldinger PL. hazırladığı aşamalı terapi süreci ve kullandığı terapi araçları ile çözüm sağlıyor. Üstelik bunu ilk seansta eğitimini verip, geri kalan çalışmaları kişilerin evde tamamlayabileceği kolaylıkta yapıyor.

Seks oyuncakları erken boşalma eğitimine yardımcı olabilir mi ?

Evet. Seks oyuncakları harika boşalma kontrolü eğitimi yardımcıları olabilir. Erkek seks oyuncakları genellikle kadın seks oyuncakları için geçerli olmayan garip bir damgaya sahiptir ve yine de erkenden boşalmadan erektil disfonksiyonla mücadele ediyorsanız ereksiyona yardımcı olmaya kadar her konuda yardımcı olmak için kullanılabilirler.

Hollandalı terapist Dr. Waldinger ‘in kullandığı  PREMATURE EJACULATION CONTROL TRAINING MASTURBATOR gibi seks oyuncakları, genel erken boşalma eğitiminin yanı sıra gerçek cinsel birleşme simülasyonu alıştırmaları için de kullanılabilir. Boşalmayı durdurma pratiği yapmak istiyorsanız, neredeyse doruk noktasına kadar seks oyuncağı ile mastürbasyon yapın ve neredeyse boşalmak üzere olduğunuzu hissetiğinizde bir anda durup uzun, derin bir nefes alın. Nefes almak, boşalma refleksini geciktirmeye yardımcı olacaktır. Seks ve cinsellikle alakalı olmayan başka bir şeyler düşünmeyi ve kaslarınızı germeyi deneyin. Bu tür bir eğitim için sabırlı olun, hemen boşalma arzunuzu bekletip kendinizi kontrol etmeye çalışmak aslı hedef olmalıdır.

Herhangi bir tıbbi erken boşalma eğitim yardımcısı var mı ?

Erken boşalma konusunda gerçekten endişeliyseniz ve bunun ciddi üçüncü derece bir  rahatsızlıktan kaynaklandığını düşünüyorsanız, o zaman doktorunuzla konuşmanızda fayda var.. Kesin olarak erken boşalmayı önlemeye yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış herhangi bir tıbbi ilaç olmasa da, doktorunuz size yardımcı olabilecek bir şey yazabilir. Muhtemelen bir SSRI benzeri hap, bunlar genellikle depresyon veya anksiyeteyi tedavi etmek için kullanılan ilaçlardır ve bazı yan etkiler de olabilir. Etki ve olası yan etkilerini detaylıca doktorunuzla konuşun.

Ya erken boşalma eğitimi işe yaramazsa ?

Umutsuzluğa kapılmayın, boşalmayı geciktirmek için kendinizi eğitmeyi denediyseniz, ancak hala erken boşalıyorsanız, başka olası seçenekler de vardır.

Mesela seksten bir veya iki saat önce mastürbasyon yapma tekniği var. Eğer yakın zamanda boşalmışsanız, sonrasında seks yaparken biraz daha uzun süre dayanma ihtimaliniz var. Ancak bu teknik alacağınız hazzı azaltacaktır. Belki anlık olarak cinsel isteksizlik ve biraz ereksiyon kaybına sebep olabilir.

Ayrıca penisinizin başına uyguladığınız hassasiyet giderici, anestezik, geciktirici kremler ve spreyler de satın alabilirsiniz. Bunlar geçici olarak penisinizi biraz uyuşturur ve boşalmadan önce hazzın zirvesine ulaşma, orgazm olmanın daha uzun sürmesini sağlayarak boşalma sürenizi biraz daha uzatabilir. Lakin yine bu teknikte sürtünme ve penetrasyon anında penisiniz üzerinden aldığınız zevkin azalmasına, hissizlik duygusu ile yine sertleşme sorunu yaşamanıza sebep olabilme ihtimali var.

Prezervatifler benzer bir işlevi yerine getirir, ekstra kalın prezervatifler, yada geciktirici özellikli prezervatifler seçmeye dikkat edin. Yada olmadı aldığınız normal prezervatif içine çok az geciktirici sprey ve krem sıkarak penisinize takın. Bu sayede yine üstteki maddeye benzer bir etki ve sonuç alırsınız ve yine aynı şekilde benzer sorunlar yaşayabilirsiniz.

Ya eşim, sevgilim yada partnerim erken boşalıyorsa ben ne yapabilirim ?

Erken boşalma sorunu ile mücadele eden bir erkekle birlikteyseniz, konuyu okuyacak kadar destekleyici olduğunuz için tebrikler. Erkeklerin cinsel sorunları çoğu zaman utandıkları ve bunlar hakkında konuşmaktan çekindikleri, kimseye belli etmek istemediği durumlardır. Bu durum çoğu zaman aşılması gereken en büyük engeldir. Eğer eşiniz, sevgiliniz yada partneriniz size söylemiyor, belli etmek istemiyor olsa da, siz erken boşalma sorunu yaşadığını fark ettiyseniz yardımcı olabilirsiniz.

Artık sorunları anladığınıza göre, eşinize birkaç şekilde yardımcı olabilirsiniz:

Erken boşalma kontrolü eğitimi. Yardımcı olmak için öncelikle tüm bu bilgileri ona anlatmalı aktarmalısınız. Ne olduğunu anladıktan sonra kullanacağı seks oyuncağını onun yerine siz kullanıp onu kontrol konusunda eğitmeye yardımcı olabilirsiniz. Telkinde çok önemli bir etkendir, ona pozitif yaklaşarak bu konuda başarılı olacağını onu çok takdir ettiğinizi söyleyebilirsiniz.

Seks pozisyonlarının doğru kullanımı. Erken boşalmayı durdurma için daha kolay buldukları bazı pozisyonlar olabilir. Kontrolü ona bırakın bu sayede hissederek kendini daha kolay durdurabilir, alternatif olarak, kontrolün sizde olduğu pozisyonlarda ise size boşalmak üzere olduklarını söylerlerse kolayca durup penisi dışarı çıkarabileceğiniz rahat pozisyonlar kullanın. bunun gibi birkaç erteleme yaptırarak, onları bir süre boşalmanın ‘sınırında’ tutabilirseniz onlar için iyi bir uygulama olmuş olur.

Olmuyor olmuyor olmuyor !

En önemlisi, erkeklerin ihtiyaçlarını dinleyin ve bu konuda açık bir konuşma yapın. Erken boşalma sorunu cinsel yaşamınızı zorlaştırıyorsa, mutlu olmanın başka yolları da vardır. Her şeyden önce, seksin tamamen sok-çıkar ile ilgili olmadığını unutmayın. Bazen cinsel sorunlar, ikiniz için de işe yarayan yeni seks teknikleri bulmak için bir başlangıç olabilir. Bazen bu konuda geniş bilgi ve deneyine sahip uzmanlardan yardım almak gerekebilir, Bazen sorun farklıysa tedavi yollarını aramak gerekebilir.

Her şeye rağmen umutsuzluk en büyük sorundur. Hiç bir çözüm aramadan, bazı aşamaları geçmeden, hemen pes etmek ve kalıcı olduğunu düşünmek yanlıştır. Nereden başlamak gerek diyenler için ilk adım erken boşalma sorununda kendini eğiterek erken boşalma kontrolünü denetimini ele almasıdır. Bu yöntemle birçok sorun yaşayan erkek kontrol sağladıktan sonra çözümün aslında çok basit olduğunu görmüştür. İkinci adımda ise eğer eğitim tam olarak uygulanıp sonuç alınamazsa doktora başvurmak ve tetkikler yaptırarak sonuçlarına bakmak gerekir. Eğer sonuçlarda düzeltilmesi gereken bir durum varsa zaten tedavi uygulaması sonucu bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Benzer bir ürünü nerede bulabilirim ?

İnternette pahalısından ucuzuna birçok ürün bulunmakta, bazı ürünler fiyat olarak çok pahalı olsada yaptığı işlevin çok bir farklı yok. bu sebeple tercih isin olmakla birlikte bütçenizi çok yormayacak bir ürün almanızda fayda var. türkiyede uygun fiyatlı olarak gördüğümüz P.E. Control Masturbator ürününü incelemeniz için örnek gösterebiliriz.

Bu bilgileride okumalısınız

erken boşalmamak için kesin çözüm varmı
erken boşalma denetimi kazanmak için hangi mastürbatör daha iyi
terapi yöntemi ile erken boşalma ve iktidarsızlık sorunları düzelir mi
mastürbasyon yaparken erken boşalmak cinsel ilişkide de erken boşalmak mı demek
çörek otu yağı ile erken boşalma tedavisi yapılabilir mi
boşalma kontrolü için yapay vajina ile alıştırma yapıyorum

Yorumlar ( 9 )

 1. bu bahsedilen şeyi nerden alabilirim hangi sitede satılıyor

  • benim erken boşalma derdim yok ama daha önce bir arkadaşım almanyadan buna benzer bir mastürbatör almıştı erken boşlama kontrolü için fayda gördüğünü söylemişti. gerçi mantık olarak fayda görülmesi lazım zaten. bu sitede görmüştüm pe control masturbator olarak var bakabilirsiniz. aslında fiyat makul bende erken boşalma için olmasada seks oyuncağı olarak zevk almak için alabilirm.

 2. masturmasyondan sıkılıp masturmator almaga nıyetlendım malum dolar oralarda etkı edıyor neler alabılırım önerınız var mı pekı (erken bosalan bırısı degılm) anal ıcerıklı bakıyorum

 3. Sex esnasında 100 den geriye 7şer 7şer saymayı deneyin mesela ( içinizden tabiiki de ) 🙂

 4. Kullanipta gerçekten fayda sağlayan arkadaşlar var mı? Çok merak ediyorum

 5. benimde sorunum aynı penis büyüklüğü ideal ortalamanın üstünde ama boşalma süresi dakikanında altında

 6. benimde sorunum aynı penis büyüklüğü ideal ortalamanın üstünde ama boşalma süresi dakikanında altında

 7. mastürbatör fayda sağlar ama sıkılmadan düzenli kullanmak lazım…

 8. egzersiz haftada kaç gün yapılmalı? çünkü ben her gün yaptım bir süre işe yaradı 1 dk dan 7 dk ya çıktı sonra ara verdim yine eskisi gibi oldu.

Cevap yazın