Erken boşalma kadınlarda güven kaybına sebep oluyor

Bir söz vardır. Yatakta kadının pek de bir şey yapmasına gerek yoktur. Ama biz erkeklerin durumu öyle mi ? Seksten önce penisin durumu ilk önce ereksiyon olmalı ve  sonra da bu ereksiyonu devamı sağlanmalı , sonrasında seks sırasında performansımızın iyi olması , ayrıca partnerimizi de  memnun etmemiz gibi bir çok aşamadan  geçmemiz gerekiyor. Burada çıkabilecek En önemli problem ise biri bu esnada erken boşalma gibi baş ağrıtıcı durumun olmaması gerekir.

Nedir bu bahsettiğimiz erken boşalma nerelerden ileri geliyor biraz açıklamak gerekirse.Tıpta prematüre ejakülasyon yani erken boşalma ilk cinsel deneyimden itibaren var olabileceği gibi yada sonradan oldukça sıkıntı veren bir penisin cinsel işlev bozukluğudur. Görülme sıklığını sorununu bir döneminde yaşayan erkeklerin oranı yüzde 4-30 arasında değişim göstermektedir. Günümüzde Erken Boşalma konusunun uzmanları, üç temel bileşeni olduğunu söylemektedirler.

Boşalmanın kısa sürede olması, boşalmanın kontrol edilememesi ve kişinin boşalma anıyla ilgili bir stres içinde olması. Bütün yaş gruplarında aynı sıklıkla görülebilir. Çoğunluk erkeklerin vajinal penatrasyon boşalma süresi 1 dakika ile 10 dakika arasında değişir. Dünya erkeklerinde ortalama boşalma süreleri 5.4 dakika. Bunun altında olan süre erken boşalma grubuna girer. Cinsel ilaç kullanalar da bu süreyi 3 katına çıkartılabilir. Dünyada erkeklerin ortalama boşalma süresi İngiltere 7,6 iken abd 7 dk,ispanyada 5,8 iken ülkemizde maalesef 3,7 ile dünya ortalamasının altındadır.

Durum böyle olunca erkeğin hem kendine olan öz güveni zarar görür. Diğer bir durum ise kadın erkekten beklentisini sağlayamadığından seksten uzaklaşması yani sorunları yaşanabilir.

Yorumlar ( 2 )

  1. kadınlar erkekte istediği onu mutlu etsin hemen öyle erkek seks yaparken boşalmasın erken boşalmamak için elinden geleni yapması lazım mesela pornocular 30-40 dk da erekte kalmak için cinsel hap veya geciktici spreyleri sıkça kullanıyorlarmış

  2. önce psikolojikman erkek kendini hazırlamalı ve mastürbasyonu bırakmalı. bir rahatsızlığı varsa bevliyeci yardım edecektir. daha sonra işlerin yoluna gireceğini ümit ediyorum.

Cevap yazın