Evdeki malzemelerle bayan istek arttırıcı yapımı

Cinselliği yeterin değil en yüksek seviyede yaşamak isteği kadın olsun erkek olsun cinsel hayatta kilit rol oynar. Bu durumu yaşayamayan bayanlar bitkisel destekleyici besinler kullanabilirler. Bu amaçla doğal kuvvet macunu formüllerinden birini veya birkaçını uyguladıkları takdirde cinsel yaşamlarında belirgin bir düzelme olabilir. Sağlıklı bir yaşam için doğal beslemek önemli.

Beslenmesine dikkat eden kişilerde hem psikolojik hem de fiziksel olarak sağlıklı beslenmeyenlere oranla cinsel hayatlarında yaşadıkları sorunlar çok daha az yada hiç olmamaktadır. Pek çok uzmanın görüşüne göre kadınlarda ve erkeklerde tekrarlayan cinsel fonksiyon bozuklukları oldukça sık rastlanmaktadır. Stres her konuda olduğu gibi cinsel yaşamda da kesinlikle ciddi problemleri oluşturabilir.

Bazı besinlerin cinsel isteği artırma potansiyeli var. Hem kadınlarda hem de erkeklerde görülen cinsel isteksizlik ve libido düşüklüğü, beslenme şeklinizde yapacağınız değişikliklerle düzelebiliyor.

Kadınların da libido düşüklüğü yaşadığı durumlarda onlara hangi besinler destek olabilir bunları birlikte inceleyelim.

Peki cinsel isteği artıran besinler neler? 

 1. Ginko biloba : Kadınlarda cinsel isteği artırıp artırmadığı kesin olarak bilinmese de bu konuda adı geçen bitkiler arasındadır. Erkekler üzerinde pozitif etkilerinden dolayı kadınlarda da kullanımının etkili olduğu tahmin edilmektedir.
 2. Ginseng : Yapılan bir çalışmada ginseng kullananlar plaseboya göre daha iyi cinsel performans göstermişlerdir.
 3. Maca : Bu bitki tarihsel olarak doğurganlığı ve cinsel isteği artırmak için kullanılmıştır.
 4. Safran : Popüler ve pahalı bir baharat olan safran genellikle afrodizyak olarak tavsiye edilir. Yapılan bir çalışmada antidepresan alan kadınlar 4 hafta boyunca safran aldıktan sonra cinsel uyarılmada önemli bir iyileşme gözlenmiştir. Yine bu çalışmada cinsel istekte bir artış gözlenmemiştir.
 5. Elma : İster inanın ister inanmayın elmanın kadınlarda cinsel dürtüyü artırdığına dair iddialar bulunuyor. Günde en az bir elma tüketen kadınların daha kaliteli cinsel yaşama sahip oldukları gözlemlenmiştir. Ancak bu konuda yeterli bilimsel veri yok.
 6. Çemen otu : Çemen otu ile ilgili çalışmaların çoğu erkekler üzerindedir. Ancak kadınlarda da cinsel performansı artırabileceğine dair iddialar bulunmaktadır.
 7. Çikolata : Çikolatanın çok yaygın olarak afrodizyak olduğu düşünülse de bu konuda yapılan çalışmalarda yeterli veri bulunmamaktadır.
 8. Kahve : Kahvenin kadınlarda ruh halini iyileştirerek afrodizyak etkisi bulunduğu düşünülmektedir. Ancak aşırı tüketildiğinde tam tersi etki ortaya çıkabilmektedir.
 9. Bal : İyi bir antioksidan olan balın cinsel performansı artırdığına dair bir kanıt yoktur.
 10. İstiridye : İyi bir çinko kaynağı olan istiridye hem kadında hem erkekte cinsel performans üzerine olumlu etki gösterebilir.
 11. Havyar : Havyarın her iki cinste de afrodizyak olduğu düşünülmektedir.
 12. Acı biber : Yapılan çalışmalarda acı biberdeki, kapsaisin maddesinin hayvanlarda cinsel davranışı artırdığı gösterildi. Benzer bir çalışma insanlarda yapılmamıştır.
 13. İncir : Zengin bir vitamin ve mineral deposudur. Afrodizyak olduğu düşünülmektedir.
 14. Muz : Muz testosteron sentezine yardımcı olan harika bir potasyum deposudur. Testosteron tipik olarak bir erkeklik hormonu olarak düşünülse de kadınlarda da bulunur. Düşük testosteron hem kadında hem erkekte cinsel performansı olumsuz etkiler.
 15. Patates : Patates de ünlü ama son dönemde adı unutulmuş bir afrodizyaktır.
 16. Deli bal : Geçmişte afrodizyak olarak kullanılsa da çok toksiktir. Yan etkileri baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, kasılmalar, baş ağrısı ve çarpıntı olabilir.

Bitkisel destekler dışında acaba libidoyu artırmanın başka yolları var mı?

 • Libidoyu artırmanın besinler dışında da yöntemleri vardır. Çoğu zaman bu yöntemler çok daha etkili olabilmektedir. Stresi azaltmak, yeteri kadar kaliteli uyku, aşırı alkol ve kahve tüketiminden uzak durmak, gevşemek, egzersiz yapmak, yoga ve akupunktur bunların başlıcalarıdır.
 • Gül : Gülleri kim sevmez! Romantik ve mis kokulu güller sadece aşkınızı alevlendirmeye değil, kokusuyla sizi rahatlatarak cinsel isteğinizi artırmaya da yarar. Güllü kokular veya bitki çayı olarak demleyeceğiniz gül yaprakları, libidonuzun artmasına yardımcı olacak.

Ne yaptıysam olmadı peki başka bir sorun varsa ?

Libidoda dalgalanmalar aralıklı olarak görülebilir. Cinsel isteksizlik sürekli bir hal aldıysa bir uzmanla görüşmekte fayda var. Sorunu ertelemek veya kulaktan dolma şeylerle hareket etmek durumunuzu içinden çıkılmaz bir hale getirebilir.

Evde Bayan Azdırıcı Nasıl Yapılır ?

Erkekler olarak her şeyi hazıra kolayca olmasını beklemek yerine eyleme geçmek ve sevdiğimiz kadın için emek verip bir şeyler yapma yoluna gitme vaktidir. O halde yukarıda okuduğumuz şeylerden ilham alarak bu malzemelerle neler yapabiliriz bir düşünmek gerek. En basit çözüm bu gıdaları kullanarak yanlara özel yemekler hazırlamak. Yemek yapmada hiçte başarılı değilim diyorsanız sizin için en kolay yöntem bu gıdalardan bazılarını içeren hafif salata tarzında bir şeyler hazırlayıp ona ikram etmek olabilir. Başka bir fikir ise yine bu gıdaları kullanarak mikser yardımı ile smootie tarzı doğal lezzetli içecekler hazırlamak.

Bu bilgileride okumalısınız

evdeki malzemelerle yapılabilecek bayan istek artırıcı macun tarifi
eczanelerde satılan bayan istek arttırıcılar varmı
sürülerek kullanılan cinsel istek arttırıcı varmı
evde bitkisel bayan azdırıcı nasıl yapılır
bayan istek artırıcı macun eczanelerde bulunur mu
cinsel istek artınca vajina içi kaşınıyor mu

Yorumlar ( 3 )

 1. nasıl yapılr peki

 2. kısaca şekerli besinler insanın iştahını artırıyor özellikle çikolata

 3. macunlar da çok işe yarıyor. mesir macunu kuvvet macunu ve padişah macunu. onun dışında hakiki çam balı, organik sütten kaymak vs

Cevap yazın