yaş ilerledikçe penisin küçülmesi ve içine kaçması normalmi

Soru

merhaba penisim normalde 5 cm civarı idi sert hal olarak son 6 aydır gittikçe küçülmeye başladı ve içeri kaçıyormuş gibi görünüyor özellikle oturduğumda resmen kayboluyor bu konu hakkında bilgi verecek bir arkadaşım varsa bilgilendirmesini rica ederim ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 2

    her zaman büyüme olmuyor, bir yaşa kadar büyüme, sonra durklama ve en son vücutta çökme dediğimiz dönem oluyor. işte bu zamanlarda coğunlukla zayıf uzuvlarda daha hızlı belirgin çöküş olabiliyor. belki bağ dokusunda, belki kasık bögesinde yağlanma etlenme artışı, cinsel istek azalması, libido azalması, belirlenemeyen hormon dengesizlikleri, dokularda sarkma gibi doğal faktörker etkenler temel sebep. bunun dışında olası sinsi fark edilmeyen hastalıklar olabilir. eğer farklı insanlarla cinsel hayatınız varsa hastalık virus yada iltihap benzeri bir hastalık kapma olasılığı da mevcutta değerlendirilebilir.

  2. 4

    Dostum bu soruyu bize değil.Hastaneye gidip doktora sorman gerekir.Uzman olan onlar.

  3. 3

    çok fazla ihtimal var vede tahminde bulunmak için yeterince bilgi yok. en iyisi bir üroloji uzamanına gitmeniz. bu sayede eğer bir sorun varsa erken teşhis ile tedavisi mümkün oluyor. lakin iş işten geçtikten sonra süreç çok daha sıkıntılı olacaktır. rahatsızlık olduğunu düşünüyorsanız ihmal etmeyin sağlık önemli.

Bir cevap bırakın