terleme sonucu vajinada oluşan kötü koku ve kararma

Soru

özellikle sıcaklar çıkınca bu durum beni fazlaca rahatsız ediyor. duş almak lazım ama sık sık duşta alsam bolca sabunla şampuanla da yıkasam yine aynı sonuç oluyor. kiloluda değilim ortalama sıradan sayılırım. diyelim öğlende duş alıp çıksam 3-4 saat çarşıda işlerimi halledip gelsem eve gelince üstüme çıkarırken kokuyu fark ediyorum. hem sulanma oluyor hem de terleme, çürümüş gibi sinir edici koku oluşuyor. birde renginde koyulaşma var, ben beyaz açık tenliyim, ama vajinal bölgem sanki esmer koyu tenli, güneşte yanmış kararmış gibi. aksine güneş görmediği için beyaz olmaz mı ? kokunun ve kararmanın sebebi nedir, ne yapmak lazım ? benim gibi benzer sorunlar yaşayan oldu mu, varsa nasıl çözüm buldunuz ?

Cevaplar ( 2 )

  1. muhtemelen bence tüm sorunların başı yanlış giyinmek. kalitesiz, naylon, dar hava almayan şeyler giyiyorsanız bu dediklerinizin tümünü yaşarsınız. diğer bir olasılık ise hormon libido seviyesi ile ilgili. bazı kişilerin hormonları çok daha yüksektir bu durumda bu yoğunluk ten kokusuna yansır. aşırı terleme olur, aşırı vajinal sulanma olur buda kötü kokulara sebebiyet verebilir. kararma ise hava almamasından olur, buda yanlış giyindiğiniz düşüncesini güçlendiriyor. pamuklu dar olmayan hava alan rahat kıyafetler kullanın. kasaba gidin etlerin üstüne bakın kımızıdır, altını çevirin hava almayan yeri kararmıştır işte cildinizde böyle oluyor.

  2. üstte yazan arkadaş eksiksiz tam olarak yazmış. giydiklerini gözden geçir, pamuklu giysiler kullan, aşırı dar olmayan vücudu sıkmayan şeyler giy, dotora gidip hormon testi yaptır varsa bir düzensizlik buna göre hareket edersin. yıkanırken duş alırken ağrı kimyasallı temzleyicileri tercih etme, bunun yerine daha doğal zeytin yağlı gibi organık sabunları dene. kendini vücudunu sev, zarar verme, eziyet etme.

Bir cevap bırakın