mastürbasyon yapmaktan penis küçülmesi olurmu

Soru

Arkadaşlar merhaba. Yaşım 28 ve bu zamana kadar hiç bir cinsel ilişki yaşamadım. İnanç durumundan dolayı vs. Kendini mastürbasyon yaparak tatmin ediyorum. Şimdi diyeceksiniz bu yaptığın ne oluyor. Diğerinin yanında daha ufak, daha az zarar, daha az günah mantığıyla yapıyorum, diğerine mecbur kalmamak için. Son zamanlarda penisimin küçüldüğünü gözle görecek şekilde fark ettim. Sürekli mastürbasyon yapmak penisi küçültür mü acaba ? Kanıtlanmış, sağlıklı, düzgün penisin büyümesine yardımcı olan ilaç, krem, ameliyatsız yöntemler, egzersizler varsa paylaşabilir misiniz ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 3

  Sık mastürbasyon yaparak beden doyuma ulaşınca devamındaki ereksiyonlarda güç kaybı yaşanma ihtimali olduğu için penisiniz size küçülmüş gözükebilir. Size tavsiyem 1 ay mastürbasyon yapmayın. Spor yapmıyorsanız spora başlayın. Yeme-içme alışkanlıklarınızı gözden geçirin. Sigara ve alkol tüketiyorsanız derhal bırakın. Bu şekilde hareket ederseniz cinsel isteğiniz artacağı için ereksiyonunuza olumlu etkisi olacaktır. Bunların dışında bir Ürologa gözükmeniz sizin için daha iyi olur.

 2. 2

  ilk defa böyle birşey duyuyorum, penis büyümediği gibi küçülmezde neyse o kalır değişmez. internetet okuduğunuz duyduğunuz tüm herşey ticari kazanç sağlamak için uydurulmuş şeyler.

 3. 1

  bir konuda bilgi güncellemsi yapayım @anemonia demesine göre penis küçülmez diyor yanılıyor. yaş ilerledikçe erkeklerde penis küçülür, kadınlarda ise vajina bollaşır. yaşlanmaya bağlı genetik yapının tahribe uğraması ve gelişimin durarak vücudun yavaş çökmeye başlaması sebebiyle bir süre sonra insanın boyu bile kısalır. benim tezim değil 10 yıllardır uzmanların bilimsel sonuçları ile kanıtladıkları bir şey bu. yani ekisi gibi olmayı beklemyin her geçen gün azar azar tükeniyoruz farkında değiliz. 20 li yaşlarda tavşan gibi günde 4 kere bile seks yapabiliyorken 40 lı yaşlara gelince sertleşme sorunları, performans yetersiliği, boşlama sorunları, zevk alamamak, ilişkiyi sürdürememek gibi 10 larca sorun ortaya çıkacaktır. aslında bunlar bir sorun değil hayatın normalidir. her gün işimizin bittiğini kabul etmemiz lazım.

 4. 3

  malesef ne yapsanız büyümez. kimileri bunu çok net biliyorken, bazıları 50 yaşına geliyor hala büyüteceğim diye arayışa devam ediyor. üzgünüz kötü haber şu büyüme yok, aksine gün geçtikçe yaşlandıkça küçülme ve başka bşaka yeni çıkacak sorunlar var. kokacak bişi yok sen ben onlar bunlar şunlar tüm erkekler aynı yolu yürüyecekler…

 5. 3

  büyütmek birşeye çare değil fotoğrafını çekip duvara asmayacaksan. önemli olan işlevi.

Bir cevap bırakın