penisimde uyuşma karıncalanma ve küçülme yaşamaya başladım

Soru

merhaba arkadaşlar, lütfen doktora git demeden bu konu hakkında başına gelen yada bildiği bir şey olan varsa yardımcı olur mu? son 3 yıl evvel bir hastalık tanısı aldım bu tanıdan sonra tedavi olmaya başlayıp düzenli olarak ilaç kullanmaya başladım. fakat bu 3 yıl içerinde penisimde uyuşma karıncalanma ve peniste ufalma yaşamaya başladım. önceleri yaşla doğru orantılı olduğunu düşünmeye başladım, sonra bu devam etti ve hala aynı sorunlarla birlikte penisim tamamen içeri gömülme noktasına geldi. hatta oturduğumda içeri kaçıyor, ereksiyon bitti bitecek durumda. bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim? teşekkürler.

Cevaplar ( 3 )

 1. 2

  merhaba, bu konuda kesin bir tanı koymak imkansız. üstelik doktorada gitseniz onlarda kolaysa bu sebepten oluyor diyemezler. belki çokça tetkik ve araştırma sonucu ortaya çıkabileceği gibi belki her şey normal, herkesin bünyesi farklı sizde doğal olarak bu durumu yaşıyor olabilirsiniz diyebilirler. lakin penis küçülmesi ile ilgili ihtimalleri sıralarsak yaşlanma, sigara kullanımı, kilo alımı, prostat ameliyatı, ilaç kullanımı, peyronie hastalığı, kan dolaşım sistemi ile ilgili rahatsızlıklar yine peniste kan dolaşımının azalması en bilinenleri. birde bazı gıdaların tüketimi ve sağlıksız hayat yaşamak yani hareketsiz monoton yaşam, spordan uzak kalmak bu süreci hızlandırabilir, mesela soda, şarküteri ürünler, pastırma, asitli içecekler, soya, şeker, alkol, sigara gibi şeylerden uzak durmak gerek. yıllarca bunları tüketmiş kullanmış kişilerde penis küçülme hızlanabilir. tüm bu olasılıkların uzun dönemde incelenmesi ve değerlendirilmesi ile sonuca varmak mümkün olabiliyor. internetten hadi bakalım benim gibi olan var mı neden oldu tarzı bir arayışa girmeniz hatalı. yine tek çözüm kapsısı doktorlardır, internet değil. başka biriside çıkıp bende de aynı sizin gibi oluyor diyebilir, lakin onun sebebi farklı sizin sebebiniz farklıdır. çünkü sebepleri az önce saydığım gibi 20 farklı sebebin toplam 15000 kombinasyonu vardır, acaba sizdeki hangisi yada hangileri. anlayacağınız başkası ile aynı şeyleri yaşama ihtimalinizde çok düşük. belki istemiyor, belki çekiniyor, belki utanıyor, belki üşeniyorsunuz ama hep söylüyoruz internette çözüm yok, doktorlara gitmeniz mecbur. üstelik sadece bir doktora gitmek değil belki 10 larca farklı doktora gitmeniz bile gerekebilir. çünkü geniş kapsamlı bir çok doktorun alanına giren bir durum.

  • 2

   vermiş oldğunuz detaylı bilgi için çok teşekkür ederim tavsiyeniz yönünde çözüm yolu arayacağım

 2. 1

  uyuşma oluyorsa genelde kan akışı olmadığı yada yeterli oranda olmadığı içindir. önceki mesajlarınızda penis kilidi kullandığınızı gördüm, belki bundandır. çok sıkıyorsa yada aşırı uzun süre kullanıyorsanız bunlarıda göz önünde bulundurun.

Bir cevap bırakın