testislerin birinin küçük ve penisin ince kısa olması

Soru

Merhaba, 24 yaşında falanım. 175 cm gibi bir boyum var ve aşırı olmasa da kiloluyum. En son tartıldığımda (2 sene önce) 110 civarıydım. Son zamanlarda fark ettiğim üzere testislerimin (doğru bir ifade mi bilmiyorum, taşaklardan bahsediyorum) biri büyük iken diğeri ona göre küçük. Ayrıca penisim de ince ve küçük. Evet, 10 cm’den fazla, zannımda 12 falan olabilir. Kilonun da buna etkisinin olduğunu biliyorum, fakat küçüklük ve incelik rahatsız ediyor. Hiç bir ilişkim olmadı. Bir mastürbasyon bağımlısıyım. Dahası hızlı bir şekilde yaptığım için de erken boşalma söz konusu olabiliyor. Onunla alakalı egzersiz yapmam gerektiğini biliyorum. Penis pompasının kan basıncı ve kalınlık için iyi olabileceğini düşünüyorum. Çünkü bazen kalın olabileceğini hissediyorum. Belki. İleride evelenince problemler yaşamak istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Cevaplar ( 3 )

  1. 8

    Pompalar ilerde cocuk olmasina büyük zarar verdigini biliyorum. Ayrica erkekligi 40 a dogru bitirdiginide.

  2. 2

    merhaba, bakınca soruyu sorup sonra kendi içinizde muhasebesini yapıp çoğu şeyi kendiniz yanıtlanışsınız. buda kendinize karşı olan farkındalığın olduğunu gösterir. öncelikle testisler genelde farklı olurlar, çoğu erkekte bu durum böyledir. sağdaki büyük soldaki ise biraz daha küçüktür. varikosel yada prostat benzeri sorunlarda zaten daha çok sağdan hissedilir. tabi herkeste böyle olacak diye kural yok bazılarında tam ters oranda yada aynı olabiliyor. lakin bu noktada büyüklük küçüklük oranına bakmak gerekiyor birisini büyüklük olarak %100 kabul edersek diğeri az çok %60 olmalıdır. aşırı küçük olma durumu varsa o zaman bu bir sorun olarak düşünülebilir. kilolu olmak penis kökü yanı kasık bölgesindeki yağlanmayı ve dokunun kalınlığını arttırır, buda penisin olduğundan kısa görünmesine neden olur. çünkü penisin bir kısmı bu doku içinde kalır görünmez. kişi kilo verdikçe buradaki yoğun doku azaldıkça penis daha çok ortaya çıkar. penis pompasının aşırı yanlış kullanımında @Murat06 arkadaşımınız dediği gibi sorunlar yaşayabilirsiniz. fikir olarak toparlamak gerekirse, 1 kilo veriyorsunuz, 2 erken boşalma için sizin de dediğiniz gibi kontrol egzersizleri yapıyorsunuz ve sonuncusu pompa kullanacaksanız fayda görmek için doğru vakum basıncında, doğru süre kadar, doğru tekrar sayısı kadar çalışma yapın. tüm bunlar sizin kendinizi toparlamanıza faydalı olacak en önemlisi öz güven yoksa hepsi boş bu sebeple özgüveni yüksek tutun.

  3. 3

    okuyunca bende baktım hakkaten soldaki testis küçük sağdaki daha büyük. bu güne kadar hiç dikkat etmediydim. bir arkadaşım pompa almıştı kullanamadı merak edip bende denedim, peniste çok ağrı sızı zonklama yaptı ya yanlış kullandım yada böyle böyle oluyor alışılıyor

Bir cevap bırakın