yaş ilerledikçe azalan vajina duyarlılığı nasıl arttırılır

Soru

merhaba, öncelikle herkese selamlar. evli 40 yasında bakımlı bir kadınım. evliliğimi genç yaşta yaptım ve sürekli cinsel olarak aktif bir hayatım oldu. ancak son 2 yıldır daha belirgin şekilde fark ediyorum ki vajinal duyarlılıkta azalma var. eskisi gibi yoğun uyarılmıyorum, sanki biraz hissizlik oluşmuş. acaba bir şekilde bazı ürünlerle yada bitkisel kürlerle bu hissiyatı yani duyarlılığı daha çok arttırma imkanı var mı ? tabi eskisi gibi olmasını beklemiyorum ama bir şekilde biraz olumlu yönde faydası olabilecek neler yapılabilir ? bu konuda tavsiye almak istiyorum. tşkler.

Cevaplar ( 7 )

 1. 1

  malesef geçen yıllar içinde tüm vücudumuz yıprandığı gibi vajina ve klitoriste yıpranıyor buradaki dokular zaman içinde hissiyatını kaybetmeye başlıyor. temelde sorunlardan biri kan dolaşımının azalması, tavsiyem cinsel ilişki öncesi süreyi uzatmanız, vajinayı okşayarak dokunarak masaj yapar gibi hareketlerle burdaki kan dolaşımını arttırmak hızlandırmak. bu şekilde hissiyatın daha fazla olduğunu fark edebilirsiniz. bunun dışında bazı cilt bakım ürünleri var cildi yenileyen yaşlanma karşıtı anti-aging diye geçen bu tip kremlerde faydalı olabiliyor.

 2. 1

  lazerle daraltmamın söz konusu olduğunu okumuştum bir yerde. zamanla yaşanan cinsel ilişki sırasında deforme- genişleme olduğu için daraltmak suretiyle uyarılması mümkün olmayan kayıp alan tekrar kazanmak mümkünmüş. hem lazer cerrahi bir müdahale değil. bence bi düşün peşine

 3. 0

  yaş ilerledikçe vajina hissiyatının azalması pek çok kadında meydana gelebilir. 40’lı yaşlara gelinmesi ile menopoz ve düşen östrojen nedeniyle kadınlarda cinsel isteksizlik meydana gelmeye başlayabilir. duygular değişiyor. gençken etkilendiğimiz olaylar artık normal yada duyarsız olabiliyoruz.

 4. 0

  genelde kadınlarda cinsel isteğin azalmasında vitamin eksikliği sebep olabilir. özellikle d vitamin eksikliği

 5. 0

  öncelikle çalıştığım firmanın alt katı kadın doğum üzerine clinik. vajinal daraltma yapılıyor. sandığınızın da altında fiyatlar. ama anladığım kadarı ile sizinkisi bundan kaynaklı değil. bana kalırsa eşinizle porno filmler izleyerek ve oradaki izlediklerinizin fantazisini kurarak konuşarak eminim ki duyarlılık en üst seviyeye ulaşacaktır. sadece monotonluk konuşama acaba eşim yanşış mı anlar düşünceleri evli insalarda haz almanın önüne geçiyor.

 6. 0

  bilindik alışveriş sayfada macun satılıyor. gel al noktasınsa sipariş verirseniz gizlilik ön planda kalır. etkisini göreceksiniz. bence denemeli erkek arkadaşınız.

 7. 0

  seks elden ayakdan düşene kadar devam edebilir. hatta yaş ilerledikce kadınlarda daha fazla istek oluyor. eğer aksi olur ise vitamin problemi ve kafasına daha fazla takdığı birşeyler vardır. çoğuklukla psikolojik. iş her halukarda erkeğe düşer. onun morelini yüksek tutsun yeter.

Bir cevap bırakın