vajina dudak çevresinde renk değişimi olması

Soru

merhaba 18 yaşındayım. Vajinamın her yeri değil sadece apış arası denilen bölge ve vajinanım dudaklarının olduğu yerde hafif kararma ve renk değişimi oldu. Bu durum ileride bir sorun olur mu ? Bana yardımcı olun gerçekten çıldıracağım.

Cevaplar ( 2 )

  1. merhaba, genelde genç yaşta bireyler gelişim sürecinde oldukları için cinsel bölgelerde renk değişimi birazda olsa oluyor, lakin anlatımınıza bakılırsa bu renk değişimi sizde biraz fazlaca. gençlikte değişim sürecinde moda diye vücudunuzu sıkar hava aldırmazsanız yumuşak hassas dokularda kararma renk koyulaşmasını daha belirgin görürsünüz. kasapta yan yana yatırılmış bonfile benzeri etlere bakın bir birine dokunan hava almayan yerlerine bakın kararma olmuştur. insan cildinde de bu gibi durum olur. eğer tayt gibi mini şort gibi sahte naylon likralı polyester benzeri aşırı renkli boyalı hava aldırmayan kumaşlar olan giysiler giyiyorsanız ivedilikle bunlardan vaz geçin. pamuklu daha geniş vücudu sıkmayan hava aldıran ferah giysilere geçiş yapın ki vücudunuz stresten uzak güzel olsun. ama yok streç filmle sarılı gibi gezmeyi bırakmam diyorsanız vücudunuzda doku bozulmasını, cilt dokusunun çürüyüp küflenmesini göze alın 🙂 yada giyecekseniz bile yüksek kaliteli kumaşlardan olanları tercih edin pazar malı denilen, gerçi şimdi avmlerde bile var bu kötü kumaşlardan uzak durun.

  2. geçen sene bende deri tayt modasına takmıştım kafayı 4 ay kullandım aldığım taytı sonra rahatsız etmeye başlayınca attım aynene cildimde kararma ve koku yaptı sonradan anladım kalitesiz bişeymiş artık ucuz giysi kıyafet almıyorum

Bir cevap bırakın