pasifliği denemiş birisi ereksiyon yaşamada sorun yaşar mı

Soru

biseksüel bir bireyim. erkek bi arkadaşımla birkaç kez sevişme ardından, çıplak temas esnasında sex deneyelim diye karar verdik. ilkinde sürtme ve birkaç cm şeklinde oldu. çok hissizdim ve hiç orgazm olmaya istek kalmadı diye yarıda kestik. sonra birkaç ay sonra tekrar denedik ve bu sefer yarıya kadar gibi bi penetrasyon oldu. ama acıma zorlanma hissi hakimdi. elle mastürbasyon yaptım o anda ve bitirdik. daha yapmak istemiyorum, düşündüğüm, kafamda canlandırdığım gibi bulmadım. kendimi kötü değil de hissiz hissediyorum. ben bundan vazgeçsem acaba, şimdi bir şey kaybetmiş miyimdir? canım hiç cinsellik istemiyor birkaç gündür, allem kallem ancak zorla erekte ediyorum kendimi. bilimsel olarak bahsettiğim hususta bir tespit var mı? bu arada bir kızla bir kez ilişkim oldu, hep sevişme oral oldu, ve gizli mastürbasyon bağımlısı olduğumu da söyletebilirim. kafam çok karışık. umarım birkaç cevap gelir teşekkürler.

Cevaplar ( 8 )

  1. açıkçası bilimin işi gücü kalmayıp birde bunu araştıralım dememişlerdir. öyle bir çalışma bulmazsın. gerçi bunada gerek yok. çünkü psikolojide eğilim kayması diye bir tanım var. uzun lafın kısası olayın özünde anlatılmak istenen insan yapısında bir yöne aşırı eğilirsen o yöne kaşı yoğun sempati ve haz duyma, ters yönlere kaşı soğukluk ve negatif duygular hissetmeye başlarsın. bir nevi yürümeye benziyor, eğer her yöne eşit dik duruyorsan sorun yok ama bir yöne aşırı eğilirsen denge bozuluyor yere düşüyorsun. bu o kadar ilginç bir denklem ki tüm hayatımızı etkiliyor sadece cinsel eğilim değil. misal kafayı korku filmlerine takarsan bu tür filmlere delicesine bağlanıyorsun sana bu durum haz veriyor. romantik komedi izlemeye çalışıyorsun tahammül edemiyorsun sıkılıyorsun ve kapatıyorsun. cinsel eğilimde de bir yöne çok eğilince diğer yönden haz almıyorsun ve cinselllikte haz en belirleyici faktör, haz almadığın zevk almadığın şeyi yapmak istemiyor sonunda seçtiğin yönde daha derin şekilde saplanıp kalıyorsun. benelde biseksüelim diyen erkeklerin en sonunda seçtikleri rol pasiflik oluyor. bir şeyden zevk almamaya başlarsan onu yapmak için kendini ikna edemezsin. inan en sevdiğin yemekten bir an gelir bir kere soğursan ne kadar isersen zorla o yemeği yiyemezsin.

  2. öncelikle kendi şahsi tavsiyem ilişkilerin oluyor ilişkisi olan insanlar masturbasyon yapması sağlıklı birşey değil bence ilişkilere hasar veriyor diyer konulara gelirsek şuan istememenin sebebi zihninde belli bir düşünceler varki beynin cinsellik arzusunu istemiyor bu sorun değil gelip geçici birşey vücudunuz birnevi cinsellik orucu tutmuş olur diğer konuya gelirsek demeki pasif ilişki bir insanı değilmişsnz istediğinz zevki alamamışsınız

  3. of of of malesef iş bitmiş. artık sen tadı almışsın, o yolun yolcusu olmuşsun çıkış yok. unut artık kuş ötmez daha da. pasif olarak devam.

  4. erkekler anal tatmin yada prosta uyarımı yöntemlerini keşfettikten sonra bu konuda aşırı şekilde takıntılı hale gelebiliyorlar. bir çoğu daha sonra aktif olmayı istemiyor sadece pasif kalmayı tercih edebiliyor. belki bu durum sizin içinde söz konusu olabilir.

    • mistress_eva söylediklerine aynen katılıyorum. bende anal masturbasyonu anal orgazmı kesfettigimden beri vazgeçemiyorum. doğrusu vazgeçemem de gerekiyor mu? onu da bilmiyorum…

  5. senin yapacağın şey o elemanı sonsuza dek hayatından çıkarıp mümkünse bu tarz eğilimin başladığı sokak mahalle semt şehir alayını terk edip gidip kendinle bir süre baş başa kalıp beynini dinlendirip bilincini temizleyip sonra da bir kızla bir şeyler yaşamak ve gerekirse testesteron takviyesi alarak normal bir sürece başlayıp mümkünse düzenli bir ilişki ile devam etmek olur. spora başlamanı ve meditasyon yapmanı öneririm.

  6. anal dan tatmin oldunmu ne kadar süre geçerse geçsin tekrar beynin bu konutu veriyor

  7. olay anı zaten hissiz oluyor. ama onun psikolojik anlamı daha sonrasında ağır basıyor ve insana haz veriyor. bu yüzden pasif olma, sakso çekme vs soyut zevkler. bir erkeğe tabi olma, onun üstünlüğünü sadece o an için de olsa kabul etme. beta erkek durumuna düşme vsvs.

Bir cevap bırakın