parapleji sertleşme sorununa etkisi nedir

Soru

Merhaba iyi günler . Paraplejik hasta için sertleşme sorunu yaşıyorum sertleşiyor fakat korumuyor, Parapleji den önce hiç bir sorunum yoktu ve gayet sert ve büyüktü penisim sanırım yeteri kadar kan pompalanmadığından dolayı penis boyuda eskiye göre daha küçük gelmeye başladı ne gibi bi tedavi veya takviye almam gerekiyor size ?

Cevaplar ( 6 )

 1. 3

  bu konu biraz teknik bir durum, sanmıyorum sitede bir uzman olsun cevap versin. en doğrusu bunları doktorunuzla konuşmanız. burdan çok sağlıklı işe yarar bilgi bulmayı beklemeyin derim. geçmiş olsun.

  • 4

   çok teşekkürler 🙂 sağolun uzman biri vardır diye bi yazıyım dedim geçerken 🙂

 2. 2

  zor bir soru hiç bilgim yok hatta neymiş diye internette arattım dediğine göre, parapleji ya da diğer adıyla omurilik felci, alt ekstremitenin kas gücünün ve duyu his fonksiyonlarının kaybı olarak bilinir. lakin sadece kas ve duyu his kaybı ile kalmayıp otonomik fonksiyonlar diye isimlendirilen bireyin kendi iradesinin dışında çalışan fonksiyonlarının da bozulması mümkündür diyor. uzman değilim ama buradan benim anladığım sizdeki penisle ilgili sorunlar bu sebepten kaynaklanıyor olabilir. tüm bunlar sinirsel his ve uyarımla ilgili olduğu için diğer kişiler gibi ereksiyon hapı almanız, takviye ürünleri kullanmanız sanırsam çok bir fayda sağlamaz, yada belki sağlasa da çok az olur. yine bir uzman doktor bu tür konuları daha iyi bilir ona danışmanız faydalı olacaktır.

  • 4

   öyle yapıcam çok teşekkür ederim .belki burda uzman biri vardır diye düşünmüştüm de ondan bi sorayım dedim .d

 3. 2

  belden aşağı belirli bir oranda hissizlik varsa böyle şeyler yaşamak normal olabilir. ki birşeyi olmayan sağlam adamların bir çoğunda bile daha beter işlev sorunları varken sizinkisi gayet yerinde. doktora gitseniz, belki önereceği eerksiyon hapı gibi birşey kullansanız sanki sorununuz düzelecek gibi geliyor. tabi dediğime bakmayın benimkis iacemice bir düşünce doktor en iyisini bilecektir.

  • 1

   aynen problem belirttiğim sağlık sorunundan dolayı , ilişki esnasında ekstra ilaç kulanıyorum etki ediyor fakat sorun şu ki çok geç boşalmaya yol açıyor ( 1 -2 saat ) ve sertlik ara ara kayboluyor müsait bi zamanda bi hekime gitmek lazım dediğiniz gibi bakalım teşekkürler

Bir cevap bırakın