Bayanlarda erken boşalma ve orgazm sırasında kitlenme nedir ?

Orgazm cinselliğin zirvesidir ve kadının cinsel organ olan vajina uyarılmasıyla başlayan sonucudur. Orgazmdan sonra tümüyle kişide bir rahatlama yaşanır. Orgazmın nasıl ve neden oluştuğu kadından kadına göre değişir. Cinsel hayat erkekler için önemli olduğu kadar kadınlar içinde bir o kadar önem arz eder. Beden ve ruh sağlığı açısından düzenli bir seks hayatı kadınlar için çok faydalı. Kadınlarda genel olarak orgazm olmak için vajinal ıslaklık oluşur cinsel uyarılmayla beraber.

Kadınlarda düzenli bir cinsel hayat söz konusu ise erkeklere benzer bir boşalma olur. Ritmik kasılmalar yaşanır, nefes alıp verme sıklaşır, kalp atışı hızlanır ve terleme başlar. Kadın orgazm sırasında bu belirtilerin birini ya da hepsini bir arada yaşayabilir.

KADINLARDA ERKEN BOŞALMA VE ORGAZM OLUR MU ?

Kadınların da seks yaşantılarında boşalma sorunları olabilir. Fizyolojik ve psikolojik açıdan olabilir. Kadın cinselliği bir tabu olması kadınlar bu şekilde çoğu kadında cinsel sorunlarını saklama eğilimleri devam eder. Cinsellikten soğuma, uzaklaşma hatta cinsel isteksizlik gibi etkiler vardır. Bu nedenlerle ilişki sırasındaki gergin psikoloji kadınlarda erken orgazm ve erken boşalma gibi sonuçlar olasıdır.

KADINLARDA SEKS YAPARKEN KİTLENME NEDİR ?

Çoğunlukla bayanlarda veya kadınlarda seks yapma sırasında oluşması sıklıkla rastlanmaz. Fakat aşırı heyecan ve panik gibi etkilerle bu durumun erken orgazm olma ve erkeğini memnun edememe meydana gelmesi olur. Halk tarafından “vajina kilitlenmesi” olarak bilinen durum, tıp çevrelerince “penis captivus” olarak adlandırılıyor ve “tutsak penis” anlamına geliyor. Penis captivus, “cinsel birleşme sırasında kadının vajina kaslarının kasılması, böylece penisi itmesi ve penisin vajinaya girişinin engellemesi durumu” olarak tanımlanıyor.

Bu bilgileride okumalısınız

kegel egzersizinin erken boşalmadaki rolü nedir
mastürbasyon sonucu ortaya çıkan ereksiyon ve erken boşalma sorunları bırakınca düzelirmi
zencefil bal ve süt karışımı erken boşalmaya iyi gelirmi
erken boşalmada en hızlı ve etkili çözüm nedir
erken boşalma ve ikinci kez birleşme sorunu
terapi yöntemi ile erken boşalma ve iktidarsızlık sorunları düzelir mi

Yorum ( 1 )

  1. Sexse kitlenen kadın görmedim ama kasılıp iyce sıkıstırdıklrı oluyor

Cevap yazın