Kadınlar günde kaç defa ilişkiye girebilir ve boşalır ?

Kadınlar ve erkekler için sağlıklı seks günde kaç kez yapılmalı yada ne kadar sürelerde cinsel ilişkiye girmek yeterli olur. Kadınlar için  bir defada cinsel ilişki sayısında herhangi bir sınır var mıdır ? Kadınlarda cinsel ilişkinin azlığı yada fazlalığı ne gibi olaylar meydana getirir ? Başta şunu söylemek gerekir ki her kadında cinsellik için orgazm dürtü mekanizması farklılıklar vardır. Cinsel konuları kadınlar hayatlarında erkeklere nazaran seks hakkında daha çok konuşup hayal kurarlar.

Bir kadının cinsel açıdan istekli olması şarttır. Cinsel isteksiz çeken bir kadınla cinsel ilişkinin ne kadına ne erkeğe hiç bir katkısı olmayacaktır. Kimi kadınlar her gün seks yapabilir. Böyle kişilerde hayatlarında vajina bölgeleri hassas olup sürekli olarak en küçük uyarılmaya bile cinsel ilişkiye hazırdırlar.

Burada erkeğin cinsel performansı da önemlidir. Seks ayrıca mutluluk ve psikolojik açıdan süper tedavi edicidir kimi zamanlar. Uzun süre seks yapmayan bir kadın yada erkeğin hemen her şeye sinirli yada gergin davranışları oluşabilir.

Kadınların orgazm bölgesi tabiki vajinaları ve klitoris denilen bölge Kadınların %80 den fazlası direkt klitoral ile uyarılma sonucunda süper orgazm yaşar ve erkeklerin aksine,bayanlar kısa süre içerisinde birden fazla orgazm yaşayabilirler.

Bir seks araştırmacısı ve yazarının ilginç bir tespitine yer vermek gerekir, Kadınlar bir saatte 100 kez dahi orgazm olabiliyormuş ! Ortalama kadınlar orgazmı 6 ila 10 saniye arasında olup buna rağmen bazı şanslı kadınlar 20 saniyeye kadar sürebilir. üstelik erkeklerden farklı olarak kadınlar zincirleme orgazm denilen bir durumu da yaşayabilmektedirler. yoğun haz ve konsantrasyon ile ilk orgazm ardından kısa bir süre sonra defalarca orgazm olabilirler.

Yorumlar ( 9 )

 1. Mastürbasyon yaparken yada cinsel ilişki sonrasında orgazm olup boşalmak harika bir duygu

  • Maaturbasyon erkek icin gecici zevk ama kadina daha fazla zevk verdigi asikar. Yoksa kadinlar da erkekler kadar istekli olurlardi seks icin.

 2. bu zincirleme orgazm olayını hiç yaşayamadım ben 15 dk sonra bir kere doyuma ulaşıyorum o anki zevk hiç bitmesin devam etsin istiyorum ama oda en fazla 5 sn sonra bitiyor sonra cinsel isteyim bir anda geçiyor tabi yazdıkları gibi zincirleme defalarca orgazm olmak isterim bazı titreşimli dildolar varmış onlar çok zevk veriyormuş böyle birşey olsa acaba zincirleme orgazm olurmu

  • Kadının birden fazla orgazm olması için erkeğin iyi bir cinsel eğitim alması lazım. Kadın için önsevişmeden, orgazm aşamalarına kadar erkeğin kadını hazırlaması önemli. Psikolojik olarak kadının erkeğe duyduğu güven de orgazm sayısını ve kalitesini etkiler. Düzenli spor yapan, aynı kadın ile düzenli beraber olan erkek; cinsel eğitim almış ise kadına zincirleme orgazm yaşatır. Her birliktelikte olmasa bile iki üç beraberlikten birinde yaşarsınız.

 3. Kadın kadın olsun ve istesin yeterki neler olur neler 🤫 tabi o isteği içinden gelmesi lazım yoksa ittire kaktira olmuyor o işler.

 4. Heralde en fazla 3-4 defa olabilir bence zevkine baksın çokta takmaya gerek yok 😅

 5. o anki istekle alakalı bence çok istekli olursan daha da uzar

 6. teoride güzel bu zincirleme olayı ama nedir nasıl yaptırılır bilmiyorum ama kadınların erkeklerden daha uzun süreli zevk aldıkları aşikar gibi gözüküyor

 7. gerçekten de kadın boşalması nadir görülüyor. bu hususta arka arkaya boşalma rekoru kaçtır acaba?

Cevap yazın