gerdek gecesinden kaç gün sonra ilişkiye girilir

Soru

merhaba yeni evlendim, gerçek gecesi eşimin çok kanaması oldu, sonraki günlerde de biraz biraz kanama gelmiş. 2 hafta oldu hala kötüyüm ilişkiye hazır değilim diyor. herkeste böyle mi oluyor, gerdekten sonra ne zaman ilişkiye girmek lazım ? bir süre beklemek mi gerekir ?

Cevaplar ( 8 )

 1. 4

  kanama derken ilk gece öyle abartı bi kanama olmaz. belki kist falan vardır bundan olmuştur diyeceğim ama bunu ancak doktor bilebilir. tabi kadınları ne kadar anlıyorsnuz bilemiyorum, kanama derken belki malüm günleri gelmiştir bu sebepten müsait değildir. eşinizle aranızda iletişim eksikliği olabilir. eğer muayyen günler değilse ilişkiden sonra fazlaca kana oluyorsa birlikte doktora gidip muayene olsanız iyi olur.

  • 3

   malüm veya muayyen diyip kelimelerin arkasına saklamayın bu ayıp birşey değil “regl”

 2. 2

  eşinizi zorlamayın, günler torbaya girmedi ya, önünüzde kısmetse bir ömür var. daha çok fırsatınız olacak cinsellik yaşamak için. o sebeple sabırlı olun, kendisini iyi hissetmesini bekleyin.

 3. 3

  çok güzel yorumlar yapılmış, sadece şöyle bir farklı bakış getirmek istiyorum, burada gözden kaçan evlilik tarihi yani gerdek gecesi günler öncesinden belli, günler öncesinden belli olan gerdek gecesine hazırlık da doğal olarak yapılacaktır/yapılmıştır. buradaki çift farklı dünyalardan gelmediklerine göre bu durumu öncesinden konuşup birbirlerini haberdar etmeleri gerekmez mi, ya da yapılan yorumlarda belirtildiği üzere adet veya özel başka bir hastalık olma ihtimali göz önünde bulundurularak teşhis ve tedavi olmak gerekmez mi? kadın acaba bir şey mi saklıyor sorusu ister istemez akla geliyor. zaman kaybetmeden doktora….

 4. 4

  gerdek gecesi iliski yasayabildisyeniz kizlik zari bozulduysa sonraki gunlerde de gayet ara vermeden cinsel iliskiye girebilirsin. bazi kadinlarda kizlik zari yirtildiktan sonra yogun kanama devam. edebilir ama bir sorun degil. her zaman da olmaz. yani ilk iliskiden sonra su kadar beklemeli diye bir sey yok. vajina yara da olmaz.

 5. 1

  1 hafta her gün ilişkiye girdik eşim anca alismisti. bekledikçe daha da uzar eşinizi zorlamadan düzenli olarak yapmanızı tavsiye ediyorum. korkmayın bir çok insan bunu yaşıyor ama sakın ha sakın onu zorlamayin.

 6. 4

  yani zorla olmaz.. bir de kanama olmuş.. dikkat etmeniz lazım.. hatta doktora görünecek yara bere kalmadığında tekrardan yapabilirsiniz.. ama onda da dikkat li olmak lazımm.. hurra deyip olmaz yani..

 7. 3

  ilk günün heyecanı olabilir. 1 hafta bekleyin. daha sonra karınızı rahatlatarak yavaş bir şekilde ilişkiye tabi tutabilirsiniz.

Bir cevap bırakın