ilişkide kendimi kasıyorum ve acı hissediyorum vajinismus olabilirmiyim

Soru

sevgilimle bir kere denedik ve sadece yarısını alabildim kızlık bozulmadı ve acı hissettim, kasıyorum kendimi fakat ıslanıyorum. kesin olarak vajinismus muyum yoksa bir kaç kere denemem mi gerekiyor? sevgilimin penisi kalın ve uzun da ayrıca ?

Cevaplar ( 5 )

 1. 4

  Şimdi bi insan sosyal olarak bile hiç tanımadığı insanların olduğu bi topluluğa girdiğinde bile ister istemez kasılır. Mesela bi arkadaşının doğum günü kutlaması ama sadece o arkadaşı tanıyorsun, onun dışındakilerin hepsi yabancı. Bu da biraz böyle bi durum. Kendini o anın akışına bırak. Kafanın içinde “Acaba ne olacak?” sorularının geçmesine izin verme. Sevişmenin tadını çıkarmaya bak. Zamanla zaten bu duruma bedenin ve psikolojin alıştıkça ilişkiye rahat gireceksin. Hadi kendimden örnek vereyim. E gelmişim 40 yaşıma. Atıyorum 3 senedir beraberliğim olan birinden ayrılıp başka biriyle beraber olurken bile o alışmadığın yeni ten beni bile erkek olduğum halde geriyor. Sadece zamana bırak ve anın tadını çıkarmaya bak 👍

 2. 7

  stres olup psikolojik olarak kendini olumsuz şartlandırıyorsn vücudunda bu endişe sebebi ile kasılır. haliyle zorlama cinsellikte olmaz canınız acır. bu tip sorunlar genelde bireylerin bir birine tam güveni olmadığına mecburiyetten zorlama cinsellik talepleri ile ortaya çıakr. yüzde 99 evli olmayan ama cinsellik baskısı sonucu oluşur. tamda bu durumda kişide ve vücut fizyolojisi üzerinde olumsuz etkiler kalır. sonrasında evlensenizde vücut bu durumu kabul edemez. bir nevi travma yaşatır. artık vajinismustan tudunda psikolojik sorunlara kadar yolu var. evlilik dışı ilişkilerde hep gördüğüm bir bozulmanın ve sorunun olduğudur.

 3. 2

  cinsel ilişki için yeterince kendinizi hazır hissetmiyor olabilir bu yüzden kendinizi kasıyor olabilirsiniz sevgilinizin penisi büyük olmasıda cabası

 4. 4

  Bol bol sevişin ve oral sex yapın kıvama gelmen lazım o zaman acı yerine zevk alıp daha derine girmesini isteyeceksin

 5. 2

  merhaba, psikolojik yada fiziksel sorun olabilir. bu noktada eğer kendiniz fazla kastığınızdan oluyorsa bu psikolojik bilinç altından kaynaklanan bir reflekstir. bir nevi vücudunuz gergin kendini iyi rahat hissetmiyor, bunun muhtemel sebebi yapmamanız gereken yanlış şeyler yapmaya çalışıyor olmanızdan kaynaklanabilir. diğer mesele fiziksel sorun, fark etmediğiniz kist, dokulara da yapışma, bazı hastalık türleri, vajinal yaralar, doku hassasiyeti gibi farklı rahatsızlıklar olması söz konusu. her iki durumda da bir uzmana danışmakta fayda var, eğer ciddiye alınmazsa zorlayarak bir şeyler yapılmaya çalışırsa bu gelecekte çok aha büyük sorunlara, bozulma ve ataklara sebep olabilir.

Bir cevap bırakın