cinsel ilişki olmadan nasıl uzun yıllar sevgili kalabiliyorsunuz

Soru

Sevgilim var onu seviyorum 6 ayımıza giricez hala cinsel ilişkiye girmedik benim libidom çok yüksek onunki çok düşük ben sürekli onu düşünüyorum bundan önce cinsel hayatım vardı onun olmamış ve ben onu hep düşünüyorum onunla seks yapmak istiyorum ama o elle kendini tatmin ettiriyor ve devamı gelmiyor yeter bu kadar diyor alışmış kudurmuştan beterdir derler ya ben alışmışım cinsel ilişkiye girmeye ve cinsel ilişki olmadan devam etmez düşüncesindeyim bu benim için bir ihtiyaç gibi nasıl devam edebilir ki hala tam olarak birbirinize sahip değilsiniz nasıl uzun yıllar sürebilir ki yani evli olan birini düşünün cinsel ilişki olmadan nasıl devam edebilir ki ne kadar devam edebilir

Cevaplar ( 9 )

  1. gayette cinsellik olmadan üstelik cinsellik olan birlikteliklere göre olmayanlar daha kararlı ve sağlam oluyorlar. evlilik öncesi cinsellik, ilişkideki tüm gizemi heyecanı kaçırıyor. yo tam tersineç ok heyecanlı oluyor heyecan zirve yapıyor sanıyorsunuz ama bu aldanmadan ibaret, anlık heyecan ve bitiş. insanalrın bir birine karşı bir evlilik bağı yoksa cinsellik yaşamak sanki bir hedefin gerçekleştiği duygusu oluşturuyor. haliyle tamam daha fazla ne olabilir ki deyip yeni hedef konulup başka arayışlara giriliyor. eğer sevgilin iffetli davranıyorsa aynı şekilde seninde ona saygı gösterip üstüne her an fırsat kollamak yerine, o gardını düşürürse bayrağı senin ele alıp onun hedeflediği yolda onu götürmelisin. ilk fırsatta işte sonunda düştün elime çoktnadır bekliyordum olmamalı. bu şekilde olursa işte gerçek bir eş bulabilirsin. yok ben günlük eğleniyorum ne eşi maksat vur kaç diyorsan istediğin kurnazlığı yapabilirsin, tabi takdiri ilahi olduğunu unutursan gazabın pek kötü olur. ki zaten bu yolda gidenlerin hep o gazaba uğradıklarını gördüm. hayırlısı mutluluklar.

    • Elime çokça fırsat geçti emin olun yapmak istesem yapardım ayrıca normalde takılan vur kaç yapan birisiyim ama bu sefer farklı seviyorum ama alışmışım seks yapmadanda duramıyorum ya sevgilimle yapıcam yada iki gün sonra bi kız gelicek sevişmek isticek aldatıcam

  2. böyle kaçak ilişkiler iyi değil, sonunda kişinin ahını alıyorsun anlık heyecanlar kötü çıkıyor. semimiysen seviyorsan seninç in bazı şeyler değiştiyse ona sımsıkı sarıl hiç bırakma güven ver mutlu bir hayat kur. bence diğer türlüsü hiç mululuk verici değil, yinede sen bilirsin hayat senin seçtiğin yoldan gitmek senin tercihin.

  3. aşk sevgi önemli, duygusallık önemli, hayatı o kişi ile paylaşmak, o kişiyi sürekli yanında istemek önemli, bir birine karşı şaygı v empati yapmak önemli. bunlar ilişkinin asıl temelleri, anlayacağınız bunlar arasında cinsellik yok. cinsellik evlenince yapılacak ten paylaşımı olan bir eylem. işin düzenini sırasını bözarsanız ilişkinin çökmesi hayal kırıklığına uğramanız güçlü bir ihtimaldir. iki insanın birlikteliğini inşaat yapmaya benzetiyorum, önce temeli, sonra duvarları, sonra kaba inşaatı, sonra camlar ve kapılar, peşine ince işçilik ve boya-badana artık ev içine girilmeye hazır. buraya kadar ki bölüm ilişkideki akışı ve evliliği temsil ediyor, son aşama ise evlilik sonrası cinsellik. yani evin iç dekorasyonu ve eşya seçimi. siz tersine hareket eder kaba inşaat bitmeden duvar boyamaya kalkar yada evin içine eşya alıp yerleştirmeye kalkarsanız inşaatı bitirene kadar o eşyalara zeval gelir, toz o olur kirlenir mahvolur. uzun lafın kısası bir şey iyi olsun istiyorsan usulüne göre yapacaksın, tersinden yaparsan elinde patlar.

  4. cinsellik çok heyecan verici bazı şeyleri de yeni keşfetmenin isteği ve arzusu ile bolca yapılan hatalarla sonra geleceğimiz çıkmaza giriyor. neden böyle olduk ne günahımız vardı bu kötü şeyler neden başımıza geldi diye üzülüyoruz. aşkın sevginin içinde cinsellik yok. cinsellik çiftler arasında olur, hatta cinsellik olmadan bir evlilikte düşünülemez. bence sevgili olmak için cinselliğe gerek yok, aksine cinsellik kalıcılığın ve devamlılığın önündeki en büyük engeldir. aksine ilişkiyi bitirir.

  5. niye bilmiyorum ama bende diğer yazan arkadaşların evlilik öncesi cinsellik çiftlerin geleceğini mahvettiğini düşünüyorum. ne derseniz deyin illa ki erişilmez diye düşündüğünüz hedefe erişir erişmez o hedefin sizin için değeri kayboluyor. sonra kendinize yeni hedefler koyuyorsunuz. eğilim düşünce kayması ve hayatın akışı içinde yönü kaybedip uyum sorunları yaşıyorsunuz. barlarda çalışan bir arkadaşım var, gençlikten beri işi hep anlık hevesler sonrası yok, evlilik bana göre değil boğuyor beni derdi. şimdilerde yaş oldu 40 bir düzen tutturamadı, herkes yürüdü gitti mutlu yuva kurdu bizimkisinin işide bitmeye başladı eskisi gibi performansıda yok, kaldırıcı haplar huplar psikolojik ilaçlar derken sağı soğu belli olmayan manyak bir karaktere döndü. anlayacağın vaktiyle düzen içinde kendine bir yer bulmayan gelcekte savrulan bir yapraktan farksız oluyor. eğer seviyorsan sonuna kadar adam gibi sev. ona gözün gibi değer ver, nasıl ki insan kendi gözünü sakınıyor parmağını sokup gözünü çıkarmıyorsa işte karşındakinede asla bunu yapma. 10 yıl sonra hatırlarsan benim için manyağın biri bir tavsiye vermişti deli meli ama doğru söylüyormuş dersin.

  6. zaten hep böyle oluyor, sevgiliyken tavşanlar gibi aşk yapılıyor her şey çok iyi yolunda gidiyor. evlenince sürekli sorunlar sorunlar nefes almaz duruma geliyor bir birinden kaçıyorlar. sebebi sevgililik döneminde zamanı ve enerjilerini bir birini daha iyi anlamak tanımak için kullanmak yerine seks yapmaya harcıyorlar bir nevi genel evler sitesi mantığı. adam sevgilisine bir kere olsun sormuyor en sevdiğin çiçek hangisi diye, onun yerine en sevdiğin pozisyon hangisi diyor. şark kurnazı sevgililer günüde bir buket karanfil alıp geliyor, kız diyor ben karanfil hiç sevmem ki ! işte sonuç çok iyi tanıdığını sandığın insanı ne kadar tanıdığın ortada. sonra evlenince birde bakıyorlar ki huyu suyu karakteri hareketleri hiç bir birine uygun değil, anlaşmazlıklar, tahammülsüzlükler, çekemezlik, nefret derken bir birlerinden kaçarcasına ayrılıyorlar. bence de sevgili olunan dönemde hiç cinsellik olmamalı, bir birini daha iyi tanımak için çaba gösterilmeli. bu arda kastım soruyu soran kişiye değil sadece bir genelleme yaptım, yanlış anlaşıldıysam affola.

  7. gerçekten olması gereken bu. diğer arkadaşlara katılıyorum. heyecanı kaçırıyor evlilik öncesi seks hatta bekarlığa veda partisi gibi şeyler. pek çok kişinin dediği gibi : evlenmeden olmaz.

  8. suan devam ediyormu hala merak ettm kesin bitmiştir burda yazanlar cicek atmislar da ciddi ciddi bises yazan olmamis bitecegi gayet belli 4 s kurali

Bir cevap bırakın