başka biriyle cinsel ilişkiye girdim bunu sevgilime nasıl söylerim

Soru

aylar önce bir anlık kızgınlık ve şehvetle sevgilimi aldattım başkası ile ilişki yaşadım. o dönem tartışmıştık aramız hiç iyi değildik, ayrılmanın sınırındaydık. sonra zamanla aramız düzeldi ve yaptıklarımdan yaşadıklarımdan pişman oldum. şimdi bu şekilde yalan söyleyerek ilişkiye devam etmek istemiyorum. bunu söylemek itiraf etmek istiyorum ama bunu nasıl yapacağımı nerden başlayıp nasıl anlatacağımı kestiremiyorum. bir anda çok kızarsa işler çok kötü noktalara giderse diye de korkum var. bu tür bir itiraf nasıl yapılır nasıl söylenir sizce nasıl yapmalıyım ? daha fazla bu yaptığım hatanın ağırlığını üzerimde taşıyamıyorum ?

Cevaplar ( 7 )

 1. 3

  Hanımefendi sevgiliniz aynı şeyi size yapmış olsaydı size bu durumu nasıl anlatmasını isterdiniz? Bunun kolay bir yolu var mı sizce?!

 2. 6

  maalesef olan olmuş kötü bir şey yapmışsınız, en azsından bunu vicdan yapmış ve bu leke ile hiç birşey olmamış gibi yolunuza devam etmeyip dürüst olmak istemeniz bile büyük bi erdem. anlatmanın kolay yolu yok ama doğru zamanı ve sözcükleri seçmek sizin anlatmak istediğinizde kolaylık sağlar. ben seni aldattım diye birden söylerseniz çok ağır tepki almanız muhtemel. bunun yerine seni çok seviyorum, bir yandan çok pişmanlık yaşıyorum, sana söyleymediklerim var, keşke geçmişde dönme ve hatalarımı engellem imkanım olsa, ama ben geçmişte sana karşı bazı hatlar yaptım diye başlayan bir cümle ile daha makul seviyede tepki göreceğiniz bir diyalog başlatabilirsiniz.

  • 2

   serdar’ın dediği söylem daha makul olabilir. birden söylemke yerine yumuşattarak aşamalı yada parça parça söylenmesi daha iyi olacaktır. gerçekten pişöan olmak, ve sevgiliniznde buna karşılık size olan tepkisine katlanmalısınız, çünkü hatalı olan sizsiniz. hemen olanlar karşısında sinirlenip tavır yapacaksanız bu samiyetsiz bir özür dileme olacaktır.

 3. 2

  Bence mutluluğunuz için ona söylememeli ve bir daha da yapmamalısınız. Huzur için en iyisi bu gibi

 4. 4

  Sevgilinin bir ömür boyu tüm insanlara güveninin kaybetmemesi için bu kara lekeyi içinde tutmaya devam et. Her ne kadar acı çeksen de sevgilinin bir suçu yok. Ceremesini tek başına yaşamalısın

 5. 5

  olan olmuş. söylemen daha iyi olur, alıştıra alıştıra söyle. birbirinizi seviyorsanız devam edersiniz. saklamak daha kötü.

 6. 2

  ayrılmak istediğinizi söyleyin sebep soracaktır ve anlatın. sonra birlikte bu sorunu aşabilirseniz ne ala

Bir cevap bırakın