İdeal kadın vajinası kaygan mı yoksa dar mı olmalı ?

İdeal kadın vajinası kaygan mı yoksa dar mı olmalı ?

Erkekler kadın vajinası için sekste ne kadar kaygan ve dar olursa bi o kadar cinsellikten zevk alırım diyor. Kaygan bir vajina erkeğin penisinin vajina içerisinde olması gerekenden daha hızlı ve kolay  bir şekilde vajina içinde penisin hareketini kolaylaştırarak cinsel hazzı daha üst düzeyde yaşanır hale gelir. Bazı femela yani kadın azdırıcı hap ve kadın azdırıcı afrozisyak damlalar ideal vajina kayganlık için vajinal sulanması vajinal kuruluğun önüne geçebilir.

Vajinal kuruluk dünyada ve ülkemizde sıklıkla kadınlarda görülen ve tedavi edilmesi gereken bir durumdur. Seks yapma isteğini baltalayan vajinal kuruluk partnerini erkek ne kadar tahrik etmek için çabalasa da, kadındki vajinası ıslaklık salgılama yapacak yeterli  gelememesi durumudur. Her iki kişinin de cinsel ihtiyaçları olmasına rağmen, kadının vajinası nemlenmez ve yeterli kayganlaşma oluşmaz. Bu nedenle kadın, sekste partneri ile ortak hareket edemez.

Vajinanın da belli bir ıslaklığı ve kayganlığı olmalıdır. Bu ıslaklık ve kayganlık yani sulanma olmazsa cinsel ilişki olmadığı zamanlarda vajinanın ön ve arka duvarı birbirine temas eder. Cinsel ilişki sırasında da bu iki yüzey birbirine temas etmez ve tahriş sonucu ağrılı cinsel ilişki yani ilişkiye girememe durumuna oluşabilir.
Ayrıca dar vajina kuruluk sebebiyle olabileceği gibi uzun süre cinsel ilişki yaşamamış kişiler çeşitli hastalıklar ve ilaç kullanımında olabileceği gibi vajinanın yapısından da olabilir.
Vajina anatomik olarak labium majus denilen dış dudaklar, klitoris, idrar yolu açıklığı, labium minus (iç dudaklar) ve vajina kanalı girişinden oluşur. Labium majuslar, yukarısı daha kalın, aşağı doğru gittikçe incelen muz şeklini andıran yapılardır. Bunlar birbirine hafifçe temas etmeli yani arasında ince bir yarık olmalıdır. Dış dudakların içinde klitoris adı verilen erkeklerdeki karşılığı penis olan çıkıntılı bir organ vardır ki duyu sinirlerinden çok zengin erektildir.

Klitorisin altında idrar yollarının açıldığı bölge; onun altında da vajina girişi bulunur. Vajina girişinin ortalama 1- 1.5 cm içerisinde himen dediğimiz kızlık zarı bulunur. Onun arkasında da vajina kanalı başlar.
Bütün bu sayılan yapıların hepsini içine alan labium minus denilen iç dudaklar bulunur; yani labium minuslar klitorisi, idraryolu ağzını ve vajina girişini içine alır.

G noktasının tam olarak nerede olduğu tartışma konusu olsa da genel kanıya göre vajinanın ön duvarında yer alan hassas bir alandır; kadının cinsellikten aldığı haz ve orgazmla doğrudan ilişkili olduğu düşünülür. G noktası vajina ön duvarında, vajina girişinden birkaç cm. içeride yer alır.

Bütün kadınlarda G noktası vardır ama boyutu kadından kadına değişmekle beraber genellikle orta boy bir düğme büyüklüğündedir. G noktasının konumu ve duyarlılığı da kadından kadına farklılık gösterir.G noktası yeterli süre ve şiddette uyarıldığında orgazma ulaşılabilir.

Cevap yazın