seks sırasında kol ve bacaklarımda uyuşma oluyor

Soru

erkek arkadaşımla seksin sonlarına doğru kollarımda ve bacaklarımda uyuşma oluyor. bunu iki kere yaşadık. uyuşma olduğu için bi şey olur korkusuyla seks yapmayı bırakıyoruz. bunun nedeni nedir ?

Cevaplar ( 3 )

  1. 3

    bir arkadaşım vardı seks esnasında çok heyecanlanınca vücudu hissizleşmeye başlayıp bayılacak gibi oluyormuş, bunun için doktora gitti, kalp kapakçığında sorun varmış, bu sebeple kalp yeterli oranda kan pompalayamadığı için dokularda yoksunluk sendromu oluyormuş. bilinçsizce devam etse kendini zorlasa bayılma belki kalp krizi yaşama riski olduğunu öğrenmiş. ameliyat dediler ama korktuğu için olmadı hala bu şekilde kontrollü, kendini çok yormadan hareket edecek şekilde yaşıyor. bir bşaka ihitmal belki oksişen yetersizliği, sigara kullanıyorsanız yada nefes darlığı varsa belki akciğer fonksiyon bozukluğu bu durumda da olabilir. arkadaşımda ilk araştırdıkları konu bu olmuş. tabi ben aklıma geldiği için söyledim, belki sizde farklı bir sorun vardır, belki hiç bir şey yoktur ama yine siz ihmal etmeyin bu konu için bir doktora gidin.

  2. 3

    bazen hissizleşme titreme gibi şeyler olabilir ancak normalden fazla ise bu durum kanda oksijen azlığı, belkide kalbin kan pompalamada yetersiz gelmesi olabilir. kimi zaman aynı pozisyonda çok kalınca damarlar sıkışabiliyor kan geçmiyor uyuşma oluyor ama pozisyonu değiştirince birkaç dakika içinde düzeliyor. sizde uyuştuktan sonra düzelme süreci çok uzun oluyorsa buda normal olmadığının bir işaretidir.

  3. 2

    aklıma gelen ihtimalleri madde halinde yazıyorum, 1- sinir sıkışması veya sasısı, ilişki sırasında vücut pozisyonu nedeniyle sinirlere baskı yapılabilir. bu, kollarda ve bacaklarda uyuşmaya neden olabilir. 2- dolaşım dorunları, cinsel aktivite sırasında kan akışı vücudun farklı bölgelerine yönlendirilir. uyuşma, bu kan akışının yetersiz olduğu durumlarda meydana gelebilir. 3- stres veya anksiyete, cinsel aktivite sırasında yaşanan stres veya endişe, vücudun kaslarını sıkması ile bu da uyuşmaya neden olabilir. 4- yanlış pozisyonlar, ilişki sırasında vücut pozisyonları, sinir sıkışmalarına veya basısına yol açabilir. bu nedenle, pozisyonları ve cinsel aktivitenin yoğunluğunu gözden geçirmeniz iyi olabilir. tabi herkesin dediği önemli konu doktora gitmeniz olası ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını önceden tespit etmeye faydalı olabilir. bunu ihmal etmeyin.

Bir cevap bırakın