Peniste uyuşma glans hassasiyeti nedir ?

Peniste uyuşma glans hassasiyeti nedir ?

Erkeğin penis başı, erkek cinsel organının cinsel haz aldığı en duyarlı bölgesi. Kadınların klitorisin erkekteki karşılığıdır. Glans penisin uyarılmasıyla cinsel birleşmeden alınan haz değişir. Glans penis ne kadar uyarılırsa erkek için o kadar iyi bir cinsel birleşme olur. Penisin en hassas bölgesidir.

Glans hassasiyeti dokunma ya da uyarma hissiyle g hissedecekleri hisleri hissetmediğinde, penis uyuşmuştur. Uyuşma belirtileri kişiden kişiye değişebilir. Bazıları için, uykuya dalmış bir kol veya bacağın uyuşma hislerine bazı kişilerde ise penise dolaşım kesilmiş gibi hissedebilirler. Uyuşukluk hissi çok az uyarıcılık hissi verirken, kimi kişilerde de yoğun bir uyarımdan bile hiçbir şey hissetmezler.

Uyuşmuş penise neler sebep olur

Bisiklete binme, peniste uyuşukluğa neden olabilecek penis ve kasık bölgesine basınç uygulaması sebep olabilir. Sürtünmeyle testisleri ve peniste zarar olabilir. Bununla beraber basınç uygulayabilir ve sinirleri veya kan damarlarını geçici olarak peniste uyuşmaya neden olabilir.

Uzun süre oturmak, yaralanmaya penise veya perine üzerine baskı uygulayabilir.

Genel tahriş. Sabunlar ve diğer hijyen ürünleri, penisin üzerinde ve çevresindeki hassas cildi tahriş edebilir.

Dar giysilerden sürtünme, sıkı veya sert iç çamaşırı penisi tahriş edebilir, kaşınmaya veya karıncalanma neden olabilir. Bu tür giysiler, özellikle penisin ucunda kızarıklığa da sebep olacaktır.

Seks ya da mastürbasyon sonucunda da cinsel aktivite sırasında, ereksiyon penisi esnek değildir. penisin kırılma  morarma riski de ağrıya, tahrişe, uyuşmaya ve kızarmalara neden olabilir. Mastürbasyon ve başka cinsel aktivite türlerinden çok fazla aşırı sürtünme de uyuşukluğa neden olabilir.

Bazen seks sırasında ilişki süresini fazlaca uzun tutmaktan yada vajinal olarak yeterince kayganlık olmasından dolayı, penisin vajina girip çıkması sırasındaki haz yaratan sürtünme çok fazla olabilir, buda peniste hassasiyete his kaybına ve glans denilen uyuşma benzeri duruma sebep olur. uzun süre geçmez ilişkiyi devam ettirmeden, bu tip durumlarda penisi dinlendirmek gerek.

Eklemek gerekirse tam tersi bir durumda kadınlar için yaşanabilir, benzer sorunlar vajinal tahrişe kadar gidebilir.

 

Bu bilgileride okumalısınız

Penisim çok hassas olduğu için erken boşalıyorum ne yapmalıyım?
erkekte glans yani penis başı en çok nasıl zevk alır
penisimde uyuşma karıncalanma ve küçülme yaşamaya başladım
peniste bölgesel hissizlik veya uyuşukluk hissiyatı
peniste damar sertleşmesi sebepleri ve tedavisi
boşalırken penis başını sıkınca glans kısmında oluşan lekeler

Cevap yazın