erkekte glans yani penis başı en çok nasıl zevk alır

Soru

bir erkeğin penisin en hassas bölgesi olan penisin baş kısmı en çok emilmekten mi yalanmaktan mı yoksa dokunulmaktan mı zevk alır ve bu durumda testisler ne hisseder

Cevaplar ( 6 )

  1. merhaba, aslında erkeklerin en hassas oldukları noktadır. glans diye adlandırılan böle penis başında çıkış kanalının bitiş noktasıdır. daha basit bir tabirle penis başındaki delik denebilir. bu bölge genelde çok hassastır. sünnetsiz kişilere penis başı gelebilecek dış etkileşimlere karşı penis dış dokusu ile korunur ancak bu durum fayda gibi görünse de sağlık ve hijyen açısından sorun meydana getirebilir. üstelik cinsel temasta haz alma konusunda biraz sınırlayıcı olur. bölgenin temizliğinin iyi yapılması gerekir. sünnetli kişilerde ise penis başı açıkta durur ve hassas olduğu için kalitesiz iç çamaşırları kullanıldığında burayı sürtünme sonucu tahriş edebilir. bu nokta itibari ile üzerinde çok fazla hassas sinir dokusu olduğu için uyarıma çok açıktır. sünnetli kişilerde bölge tamamı ile açık olduğu için cinsellikten daha fazla haz alırlar. temizlik derdi yok denecek kadardır. genelde erkeklerin klasik esprisi sabunla mastürbasyon yapma olayı kesinlikle uygulanmamalı. çünkü sabun şampuan benzeri ürünler içeriğindeki kimyasal maddeler sonucu penis başında yoğun tahrişe ve bozulmalara sebep olabilirler. cinsel ilişkide ise kaygan bir ortam olmalıdır, olmazsa kuru kuru sürtünme yine tahrişe sebep olur. uzun süre cinsel ilişki yada fazla mastürbasyon penis başını tahriş ederek aşırı hassaslaşmasına peniste glans hassasiyeti denilen soruna neden olur. buradan çıkarılacak şey glans hassas, erkeğin zevk aldığı noktalardan biridir. buradaki uyarım fazla olursa hissizlik olur az olursa haz yetersizliği olur. bu bölge genelde kuru değilde daha kaygan ıslak yerlere temas etmekten haz alır. dolayısı ile oral seks, yalanması, kremli ellerle dokunulması, kaydırıcı ile mastürbatör kullanılması, daha yoğun haz verebilecek kayganlaştırıcı krem ile anal yada vajinal seks yapılmasıdır. tüm bunların yanında testis bölgesindeki dokular bu kadar hassas değildir. genelde testisleri yalanan erkekler anüs bölgesindeki sinirlerin uyarılması ile haz alırlar. yani testislerden birkaç cm daha aşağa inip anüs, popo deliği yalanınca daha yoğun zevk alırlar. glans için en zevk veren şey oral seks sanılsa da partneri olmayan için mastürbatör oyuncaklar hiç olmadı kremli ellerle mastürbasyon yapılması, partneri olanlar için ise anal yada vajinal sekstir.

  2. eşimle uzun süre seks yapınca başı çok hassas oluyor dokununca bile beni titretiyor dayanamıyorum ya seksi kısa tutuyorum yada uzun süre yapacaksam prezervatif takıyorum

  3. Glans demek penisin başı demek o başını güzel bi hatun dokunup yaladı mı kalp atışın tavan yapar

  4. Peki ilişki esnasında vajina esnek olduğu için penisde büyük olunca bir süre sonra vajina açılıyor bu durumda da erkek zevk alamiyor. O zaman ne yapilabilinir ?

  5. penisin başının dillenip yalanıp vakumlanması çok zevk verir.

  6. penis başı önce ıslatılmaktan sonra yalanmaktan inanılmaz tahrik olur. yalanma esnasında kız ara sıra durup penis başını emerse ve dil gezdirirse hatta küçük küçük ısırırsa erkek çok daha fazla zevk alır. alabiliyorsa penisi 3 4 saniye de olsa köklemeli. yine kız bu esnada erkeğin testislerini gıdıklayıp hafiften de yalarsa erkeğin zevki maksimuma çıkar.

Bir cevap bırakın